Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел.Китара към компютър


Chiwawa

Recommended Posts

Здравейте,искам да попитам коя е най добрата програма за включване на ел.китара към компютър като заместител на усилвател?

Благодаря ви! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С евтина саундкарта директно към компютъра не си е работа. Трябва да се boost-не софтуерно и нивото на шума е толкова високо, че е отврат. Освен това ще имаш доста сериозен лаг, т. е. звука ще се чува доста след като си го изсвирил. Така, че или амп, или добра саундкарта с някакъв приличен хардуер. А най-добре и двете, тъй като не са съвсем заменяеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с компютъра навярно няма да е решителен заместител на усилвател, освен латенсията (лага) трябва да видиш как ти е картата, също зависи и от показателите на компютъра ти.Прочети важните теми в раздел 'Китара' изчети всички производни от тях и ако нещо не ти стане ясно направи тема, в която изрази точно и ясно въпроса си за да можеш да получиш конкретен отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Най-добрият и лесен начин е да използваш звукова карта с вход за инструмент (китара, бас китара). Такива се срещат на пазара, като вариант е например Line 6 UX1, която е евтина и ще използваш моделиращите софтуери на Line 6 -POD Farm 2 с които се изграждаш виртуален guitar gear. Друг вариант е да използваш процесор с USB интгерфейс и вграден sound device - такива са например line 6 pod x3, BOSS GT 10 и много други.

 

Има и компромисен вариант - ако имаш процесор без USB, а само с линеен изход - Line Out, същият може да го включиш към Line IN интерфейса на sound carа. В този случай имаш двойно аналогово-цифрово преобразуване, но също може да се получи добър звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам коя е най добрата програма за включване на ел.китара към компютър като заместител на усилвател?

Благодаря ви! ^_^

 

:rocker: ,Overloud TH1

 

 

      Guitar Rig 4 Pro

 

    Задължително с добра звукова карта с ниска латенсия,Асио драйвери,

 

     или друго яче казано поне от 200 лева нагоре/ако е нова/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора на мен с никоя програма не ми се получава китарата в компа. Значи ръгам я в дист педала и от там в line in на компа и се чува клийн като свиря , но в момента в който пусна амплитубе 2 , гитар риг и тем подобни китарата не се чува от компа и квито и ефекти да включвам квото и да правя не се получава. Инсталирал съм тези спецялните драйвъри... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора на мен с никоя програма не ми се получава китарата в компа. Значи ръгам я в дист педала и от там в line in на компа и се чува клийн като свиря , но в момента в който пусна амплитубе 2 , гитар риг и тем подобни китарата не се чува от компа и квито и ефекти да включвам квото и да правя не се получава. Инсталирал съм тези спецялните драйвъри... :)

 

Мда някой път трябва да се включи във микрофона. При мен беше във Line in обаче после нещо май промених настройките (не знам как) и сега като включа в там нищо не се чува и за това я слагам във микрофона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също не се чува от програмите, шуми грозно, бучи гадно...първоначално не се чуваше дори и чиста китара през микрофонния вход, преместих го на лайн-ин и засвирих - чува се и то нормално (би трябвало да се чува само от лявата колона/слушалка ако кабелът е запоен правилно).Ако нямаш възможност за кубе свири така временно докато събереш, ще си оправиш драйвърите и програмата, има си явно някаква цака, която не си намерил, следи темата може някой да пише.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данката ако не разкаже каква е системата и не покажи скрийншоти с настройките няма как да му влезнем в компа и да отгатнем какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също не се чува от програмите, шуми грозно, бучи гадно...първоначално не се чуваше дори и чиста китара през микрофонния вход, преместих го на лайн-ин и засвирих - чува се и то нормално (би трябвало да се чува само от лявата колона/слушалка ако кабелът е запоен правилно).Ако нямаш възможност за кубе свири така временно докато събереш, ще си оправиш драйвърите и програмата, има си явно някаква цака, която не си намерил, следи темата може някой да пише.Успех!

Това харесва ли ти? http://vbox7.com/play:97ae1e22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная, песента не ми харесва.

И на мен,но си говорим за тембьр и звук!Трябва ти един по-стар процесор,а после сваляш тебри от нета и си готов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.