Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier Mb 5


didopantom

Recommended Posts

Ако говориш за Афинити,тоест за вси4ки тези по магазините в София,да имам ли4но мнение(казвам ли4но защото може някой друг да има по-разли4ни впе4атления)..ми първо се забелязва 4е е АДСКИ лек,по мое мнение заради кофти дървото.2ро-като го нарамиш ще видиш 4е грифа килва надолу,т.е.по-тежък е от тялото.кофти работа.3-то -за тези пари пове4е изработка не можеш да искаш.бива,свири се.4-то сингъл адаптерите са прили4ни като сила,бръма,когато не си пуснал и 2та също е силен.когато са пуснати 2та оба4е се свири,и то поносимо..пробвал съм го на едно 100ватово,хубаво,името не му знам.

за тези пари,4е и по-малко ти препоръ4вам да отидеш до Фактора(колкото и да не го оби4ат тоя магазин разни хора,макар 4е не винаги имат право)и да хванеш един OLP - дале4 по-добър.във вси4ко.

 

успех, и дано съм помогнал.

 

със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве,аз съм имал възможността да свиря на такъф бас и мога да кажа само едно-струва си за парите.имам обаче няколко забележкиьадаптерите наистина вкарват малко повечко шум като се пуснат поотделно и нещо в грифа не ме кефи-нещо струнките са доста височки ,а и както каза мдфк-то самият гриф е поьтежък от тялото.а може би от там идва и неудобството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора УЖАСНИ СТЕ!!! Преди няколко месеца си купих такъв... Ами кефи си ме... май щото си е мой де... И верно си ги има проблемките... Ама си звучи много добре... Не знам дали щото асс не съм кой знае какъв разбирач ама нещо на туй чудо не мога да му разбера колко да ми е ниско или високо... май май постоянно ми е неудобен :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа..доста разнообразни мнения се изказаха по адрес на това китарче :godbless: ,сега е моментът и аз да дам своето.Всички сте прави,но до някъде(поне според мен).Имам такова басе от пожече от 2 години и мога да говоря за него цяла вечер :P Да започнем от дървото.Наистина е лекичък,но ако питате мен това е заради малкото тяло.Говорил съм с лютиери и мога да ви уверя,че дървото си му е маред.Като стана въпрос за това,че струните му били много високи,мога да кажа само едно - един път настройте тази китара както трябва - като измервате разстоянието между струната и седмо прагче,гледате за извивката на грифа и т.н.,ще видите,че това е вероятно най-удобния бас на който сте свирли.Може да звучи малко пресилено,но си е така.Който не вярва да дайде да го види унас.Звукът му наистина не е кой знае какво,но с едно допълнително ефектче става поносим.Аз например използвам Yamaha NE1 параметричен еквалайзер и съм много доволен.Да,вярно е ,че пуснати по отделно адаптрите вкарвар малко шум,но едва ли ще искате да свирите с такава настройка,защото звукът не е от най-приятните...в смисъл че може и по-добре.За баланса - наистина може би грифът е малко по тежък отколкото трябва,но като си я сложиш и засвириш това не се усеща-гаранция :P Абе с 2 думи - според мен това е най-добрият избор за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Адаме благодаря ти човеко. Снощи направо ми направиха ДЕПРЕС ПАРТИ като прочетох мненията. Аз моя го имам от 6 месеца и не само че си е мой си го харесвам. Тука в Пловдивото си имаме група Angel и техното басистче нали ми е френд ми е давал да му свиря на неговото бас - Fender Jazz Bass (made in Mexico). Ама честно казано повече ми хареса звука на моя MB5. А относно свалянето на струните... Не знам как и ще съм много благодарен, ако някой ми обясни принципа. А освен това искам да те питам... Смяташ ли че има смисъл да му сложа на туй животно една активна електроника... Така тъкмо ще сменя и адаптерите та може и да избегна горепосочените проблеми :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ ли че има смисъл да му сложа на туй животно една активна електроника... Така тъкмо ще сменя и адаптерите та може и да избегна горепосочените проблеми :)

ДА! Слагай, не се чуди!

Аз имам squier p-bass и му сложих 2 актини EMG и сега мама му стара звучи! Честно- много яко си звучи! Има обаче смисъл да слагаш само ако наистина си чувстваш баса удобно! Поне за мен тфа беше една от причините да си сложа, оти грифа ми е трепач.Пак казвам поне според мен а и не само ( визирам Разбойник, на който също му допадна, или поне аз така съдя по нещата, които ми каза). :green:

 

А и след време дори и да ти писне и да намразиш баса си пак просто с 2 отвинтвания можеш да си махнеш адаптера/ите и да си ги пренесеш на новия бас! :)

 

Ама само един въпрос-как така звука на тфоя ще да е по-хубав от истинския JAZZ BASS!!!??? To може де, ама тфа сравнение между fender jazz bass i squier е нелепо :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сте прави :D Deezer,ако искаш да сменяш адаптери и да слагаш електроника-лошо нема,от това ще излезе страхотно китарче.Само че проблемът е там,че ще трябва доста да се барне,защото едва ли ще намериш адаптри,които да паснат на отворите.След това ще трябва да дълбаеш и тялото за електрониката,защото не знам дали си поглеждал,обаче мястото е доста ограничено.Трябва и да се избиват дупки за още потенциометри.Но има ли желание всичко става.Що се отнася до настройката на струните-ще ти кажа,но не ти препоръчжам да пробваш сам да го настойваш.Сегаа...поглеждаш грифа и предполагам той ще ти бъде идеално прав.Обаче не трябва да е прав :blink: Настройваш струните и започваш да отпускаш отгоре от шестограма докато не се образува лека дъга,започваща някъде от 4-то прагче.След това ще ти трябват пластинки за измерване на луфтове.Продават ги във всяка железария.След като направиш дъгата,натискаш една струна на 1-во прагче и едновременно същата струна на прагче,което се пада там,където започва тялото(на Мб5 май беше някъде 19-то).След като си натиснал двете прагчета ЕДНОВРЕМЕННО,измерваш разстоянието между струната и седмо прагче.То трябва да е ако не ме лъже паметта 0,15 мисля че беше в инчове,не съм 100% сигурен.Ако не е толкова продължаваш да сучеш грифа докато го докараш и повтаряш процедурата с всички струни.След това нагласяш струнника така че да не бръждят и ти гарантирам,че няма да си познаеш китарата :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. assoass все пак... говориш с човек, на който любимите му албуми на Металика са Лоуд и черния. В смисъл че си падам по по-модерното звучене. Поне така си мисля де :-( Виж сигурен съм че оригиналния фендерски джаз бас вади хиляди пъти по-добър звук от моя. Ама не ми се нрави. Не знам дали е само от това че моя си е мой ама... звученето му ми харесва повече... Има си я тая част с модерното звучене... Не мога да ти го обясня точно щото не разбирам. Занимавам се ИСТИНСКИ с бас от макс 1 година и това най вероятно е преувеличено. И с риск да звуча смешно като истински лайк ще добавя "има си среди, има си всичко" Те това е работата просто НА МЕН повече ми харесва звука не казвам че 1 Squier MADE IN TAIWAN е по-добър от Fender JB та бил той и Made in Mexico. :(

2. Адаме, много ти благодаря за обяснението ама си го представях по-лесно ;) явно за тая работа ще трябва да се обърна към по-дъртите си френдове басисти та дано да могат да правят такива неща ;) инак за слагането на електроника... още нямам пари за такова нещо пък и когато ги имам... ами тука в ПЛД си имаме Пламен Иванов имаме си и другия Иван някой си... Все големи майстори така че слагането няма да е проблем стига да имам $ :mellow:

Много ви благодарско и на двамата отново. Радвам се че има хора като вас дето да обясняват на такива като мен :) та и ние да станем като вас някой ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"има си среди, има си всичко"

Aми то в jazzbass-a най-яко и осезаемо изпъкват средите ве, човек! :blink:

 

Абе както и да - да не спорим за глупости, но пак да си кажа, че jazzbass-овската блендичка на заден адатер е бая....метълска, поне според мен, дано да схванеш за кфо иде реч!

 

 

:headbang: :hello:

Редактирано от assoass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, разбрахме се :) пък и аз съм си метълче... хехе :) реално погледнато този бас засега ми е достатъчен. Някой слънчев ден като почна да работя и да изкарвам кинти... Fender Delux Series - ZONEBASS. :) честно казано си нямам представа колко е добър... ама ми изглежда добра идея... пък и едва ли скоро ще имам 3630 лв. ще видим тогава какво ще ми дойде на главата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

squier mb 5 - някой има ли мнение за този бас?

баса не е нищо особено .свири ама звука му е кофти.

иначе грифа му е удобен за щипалки.Ако смениш адаптерите мое и да просвири.

Иначе грифа трябва да ти е удобен-с него човек убиваш B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.