Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимата ви марка китари


musicman

Коя е любимата ви марка китари?  

275 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз гласувам за FENDER. Това са най-добрите китари, а и те в крайна сметка са измислили електрическата китара. Харесвам STRATOCASTER и TELECASTER, но също така особено много JAZZMASTER, JAGUAR, и JAGSTANG. :guitar: B) Харесвам също Gibson SG, a и PRS не са лоши китари. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз цъкнах BC RICH. Много злобна китара е ;) Имах удоволствието да свиря няколко пъти на една. Голям кеф ей. Наистина много яко беше. Свирил съм и на Fender от Америка купен. Беше някакъф среден клас. Не беше лош. На друго хубави скъпи китари не съм свирил и за това не мога да дам мнение. Аз си има една Yamaha Pacifica и си ме кефи много. Единствения недостатък е че грифа дърпа на много и трябва да си я вдигна до над шкембето ако искам да изсвира някое соло(не че мога хехе).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson/Charvel са собственост на Fender.А между другото Фендер като компания е обявена за продан...който се интересува,мисля че струва само около 20 мил. :lol:

 

п.п. Бившия шеф и основател на Charvel Уейн Чарвел в момента работи заедно със сина си Майкъл и предлага китари марка Wayne на пазара.

За повече инфо www.wayneguitars.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson/Charvel са собственост на Fender.А между другото Фендер като компания е обявена за продан...който се интересува,мисля че струва само около 20 мил. 

 

FENDER IS NOT FOR SALE !!!! Слуховете за продажба на легендарната компания Fender със сигурност не са верни:

http://news.harmony-central.com/News/2004/...t-for-Sale.html

 

Не е странно, че тези неверни твърдения се разпространяват от "журналист-специалист", пишещ в българско списание по китарни въпроси...но е тъжно.

:-(

 

Що се отнася до Wayne Charvel - той дълго се е учил на занаят точно във Fender :) преди да започне да произвежда копия на Fender!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем...Въпреки :-( ,че съм с ТАЗИ марка китари- :) "FENDER"!!! :-( .

А колкото до гласчето-отдавна вече го пуснах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е странно, че тези неверни твърдения се разпространяват от "журналист-специалист", пишещ в българско списание по китарни въпроси...но е тъжно.

:ph34r:

Баси!Колко кофти,разконспириран съм,уловиха ме че съм ънтрю и самозванец :think: ...И то толкова скоро.Отиде ми журналистическата кариера в канала( по точно в Темза).... :wall:

 

 

В действителност не знам дали Фендер е за продан или не,понякога и самите собственици не знаят това.И "компетентността" ми определено не е в сферата на финансите(в такъв случай щях да стана дописник на Файненшънал Таймс).Прочетох подобна информация на различни места и то доста след датата на посочения опровергаващ слуха материал и не съм се интересувал повече по въпроса,защото не е от моята компетенция,Но явно е от твоята.

Интересите ми са изцяло към музиката и музикалните инструменти като такива.Опитай се да направиш разлика за себе си м/у тези 2 неща.

 

п.п. Притежавал съм инструмент на Фендер и не пазя никакви лоши чувства към марката или каквото и да е било свързано с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, странно, че в тази класация има Aria и BC Rich, а няма жестоки марки китари като Paul Reed Smith (PRS), Carvin, Caparison...

 

Иначе аз никога не бих си взел Fender, просто хич не ме кефят като китари - нито дизайна, нито звука, нито нищо по-специално. Самата идея вече да навлизаме в 5тата година на 21ви век и все още да се произвеждат китари с по 3 single coil адаптери нещо не я разбирам.

 

Та, според мен, най-големите марки са две - Gibson и PRS. След това нареждам Ibanez и Caparison, а след тях - Jackson, ESP, Fender, Carvin, Framus и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За определени стилове single coil са си класика и не одлежат на промяна.

Но по-добре се консултирай с Black_Spider ,той е спеца,аз само слухове разпространявам.... :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.