Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимата ви марка китари


musicman

Коя е любимата ви марка китари?  

275 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

www.musik-service.de.

За колкото са обявени там (без немското ДДС).

За транспорта не знам, щото пристигнаха заедно с нещо друго бая голямо та минаха с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето още един пример за офтопик :)

Моля ви четете за какво е темата... ако искате да си говорите кое от къде се купува и смятате, че ще е интересно на другите направете си нова тема, ако не контактувайте с лични съобщения. Така се разводнявате форума...

А и след една седмица като почнем да трием офтопиците може да се окаже, че това засяга някой... за това изнасяйте ги тези неща в отделен топик ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китари LAG има във Фактор, но никога не съм ги пробвал.

 

Аз, честно казано, не знам за кой бих гласувал. От скъпите модели и Ibanez, и Gibson и Jackson имат страхотни китари.

Можеше в тази анкета и едни Paul Reed Smith (PRS) да добавите, все пак те се водят най-най като китари.

 

Знам само, че никога не бих гласувал за Fender. Нито като звук ми харесват, нито като визия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам само, че никога не бих гласувал за Fender. Нито като звук ми харесват, нито като визия...

И аз така! не че съм изпробвал много инструменти де :/ ..

 

А ямахите..все ми се искаше да пробвам онзи симпатичен drop-6 модел с удължения гриф и хубавата цена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RGX420 Drop-6 моделът е много добър ! Наистина си е пригоден специално за по-ниски настройки, там беше настроен в C с доста дебели струни и звучеше покъртително добре.

 

Пробвал съм го в малкия ЦУМ и мислех него да вземам, но тогава ми попадна офертата за Ибанеца и така :) - по-евтин е с 121лв, грифа е леко по-удобен и цвета и формата на главата по ми харесаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@админЪТ -> Не мисля, че два поста разводняват основната тема. Пък и в крайна сметка говорим за любими китари - споменавам, че съм си я ъпгрейднал моята и човека се интересува? Нормално е да търси отговор в същата тема и другото нормално нещо е също някой друг да се интересува, затова пиша и въпросния сайт. За кво да се гърчи сам да намира топлата вода, когато някой вече е минал по този път и може да помогне. Офтопик е, ако си говорим за задника на Дженифър Лопес да го е....ние си говорим за китари? Толкова пък чак пък... все пак не е изпитна комисия - сбъркаш край.

 

@ Anger - Във Фактор има 1 (една) китара ЛАГ :headbang: Изключително добра (!!!!!) при това на сносна цена от 950 кинта. Силно я препоръчвам на някой, който си търси такъв тип инструмент. С Флойд (добър), 24 прагчета, HSH комбинация (на единия от адаптерите пише ДиМарцио, ако се вгледа силно човек, ама колко е ДиМарцио не е ясно, докато не се извади и погледне отзад) - много много добър инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu,

мисля, че не ме разбра правилно. Това място е направено с цел да си говорим за нещата, които ни вълнуват но ще е хубаво да бъдат подредени тези неща защото ако някой друг се интересува от къде да си купи адаптери като твоите последното място в което ще се сети да потърси ще е в тема като тази. За това приканвам всички такива теми да се изнасят в самостоятелен топик ;-) По мое мнение офтопик е всичко, което не е по обявената тема. Включително и нашата полемика с теб ;-) за това я прекратявам. Просто призовавам като ви хрумне нещо такова - изнесете го в отделна тема именно заради удобството на другите.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само веднъж съм хващал ESP и те напълно оправдаха очакванията ми. Иначе имам Jacskon, която също е супер яка, бих гласувал и за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Мен Ibanez е върхът просто страшно много ми допада.От доста време се занимавам с музика и съм свирил на повечето марки китари...е наистина Gipson е мерцедеса на китарите, ама аз предпочитам да карам ферари :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E нали още в началото споменах, че от изброените бих гласувал за 2 - Gibson и Washburn. Аз съм луд фен на Washburn особено на Nuno Bettencourt модела (който имам щастието да притежавам - N2, не N4, със сменен neck pickup). Изключителна китара за това което прави.

Но Gibson определено е по-добрата китара, като разнообразие от звуци и конкретни такива, затва като не може да се гласува за 2 гласувах за една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu, аз гледам гласовете :-)

между другото аз се колебаех между Ibanez и Washburn ноаче надделя Washburn... аз за съжаление намям още такава но се надявам да се сдобия скоро с такава ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е гласовете - гласове, но с ръка на сърцето Гибитата управляват (мдам Фендърите вадят също страхотен чист или леко овърдрайв звук, само грифовете им да не бяха такива бейзболни бухалки:headbang: ) :)

Иначе Washburna точно този е нещо страхотно. Съветвам те да хвърлиш и един поглед на NX3 и NX6 сериите, които по същество са същите като N4 - разбира се без някой от екстрите, които правят N4 китарата, която е - например fingerboard от абанос (макар че NX6 има и такива) и качеството на изработката, и NX-овете имат малко по-широк гриф. Но N4 е велика китара. Особено в padauk -версията ( не с боята, а истинското африканско дърво). Супер е просто, но е голяма рядкост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези модели са страхотни... но аз всъщност съм хвърлил поглед на една 7 струнна :-) няма да пускам линк тук защото вече го направин на няколко места. Ужасно ме кефят тези китари... Гибсъните също не са лоши... но можеби точно заради Бетенкорт харесвам най-много Washburn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече линкове на Washburn, повече фенове :headbang:

А на Нуно съм му фен въобще и най-отдавна от на всички други китаристи, на които по принцип съм им фен. Такава артикулация просто нема и такъв начин на свирене. Уникален отвсякъде.

Гибсъните просто са класика. То и Washburn имаха една Гибсъноподобна серия - P1,P2,P3,P4, която пак беше ко-дизайн с Нуно. За съжаление тях не съм имал възможност да ги пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.