Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимата ви марка китари


musicman

Коя е любимата ви марка китари?  

275 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Знам само, че никога не бих гласувал за Fender. Нито като звук ми харесват, нито като визия...

 

Явно само аз съм гласувал за fender...

Обаче прави ли ви впечатление ,че много от китаристите минават през различни модели...и най-накрая завършват с фендер..и то колкото по стар - толкова по добре. Тва е китара ,която има и нумизматична стойност и има защо ! Малко са китарите които могат да се сравнят с фендера по динамика и цвят на тона.

Това ,че повечето хора са виждали на живо само някои китайски squier и изкават мнение за марката..е много несериозно.

Моя съвет е когато човек хване фендер около 70 година производство, бодне го в 100 вата лампово кубе...тогава нека изкаже мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"Моя съвет е когато човек хване фендер около 70 година производство, бодне го в 100 вата лампово кубе...тогава нека изкаже мнение."

 

аз съм свирил с такава китара и съм го бодвал в 100 w head на Marshall

 

всичко си е въпрос на лична преценка...Fender си е Fender не случайно едни от най - големите китаристи свирят с Fender, но аз също не бих си купил - просто не ме кефи :roll:

 

Освен това един Fender никога не може да извади онзи, невероятен мазен звук на Gibson и PRS, грифа на Fender нама място за сръвнеие с грифовете на Ibanez ... има много плюсове и минуси, но всичко е въпрос на опит и собствена преценка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"аз съм свирил с такава китара и съм го бодвал в 100 w head на Marshall

 

                   всичко си е въпрос на лична преценка...Fender си е Fender не случайно едни от най - големите китаристи свирят с Fender, но аз също не бих си купил - просто не ме кефи :roll:

 

Освен това един Fender никога не може да извади онзи, невероятен мазен звук на Gibson и PRS, грифа на Fender нама място за сръвнеие с грифовете на Ibanez ... има много плюсове и минуси, но всичко е въпрос на опит и собствена преценка....

Ne znam s kakyv fender si sviril i kakyv e bil marshala.

Ot fender do fender...razlika ot nebeto do zemqta!!!

Az sym vijdal fender na koito pishe made in USA i sichko si izglejda istisko

obache kato go chuesh...losho da ti stane.

Otvori ako iskash edin ebay.com i vij cenite na fender primerno 69 g.( stigat $14-15 000) :wink: - sigrno ima zasto.

 

Tochno taka! Vypros na lichen izbor ! :)

Na men Gibsona mi e edna ot nai neudobnite kitari, no tva si e za men.

Vse pak neka se ima v predvid che fender e kitara za rock i hard rock, blus...., i ne chak tolkova za heavy metal.

az vednaga bih si kupil, no ne moa da si namerq istinski stratocaster made in usa i za tova v momenta svirq s ibanez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо спорите коя е най добрата китара? Според мен най добра няма! Има различни китари за различни ситуации! Всяка една марка и модел си има свой уникален звук. За една песен може една китара да е идеална, но да звучи ужасно на друга.

Като изключим гъзарията и алчността, това е и причината богатите китаристи да имат големи колекции от китари. Това важи с особена сила когато се правят записи. Използваш една китара за солото, друга за ритъма, за другата песен - трета и т.н.

Любима марка китари вече е друго 8) Според мен това е китарата на която би свирил най често ако имаш по 1 от всички (аре по 1 само от по известните :wink: ). За мен това са Jackson и ESP, макар и да не съм свирил на нито една от двете(само на Jackson съм дрънкал малко). Просто гледам любимите ми групи с кви китари правят музиката дет толкова ме кефи :) 8) :godblessyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е всеки може да свири с какво то му е кеф няма смисъл да спорим за глупости ... китарите са инстроменти с много различия , който с каквото иска да свири въпроса е да го кефи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е всеки може да свири с какво то му е кеф няма смисъл да спорим за глупости ... китарите са инстроменти с много различия , който с каквото иска да свири въпроса е да го кефи....

 

 

...Браво ,точно така ,абсолтно правилно го каза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак темата на топика е "Коя е любимата ви китара" а не "КОя е най-добрата китара" ;-)

за това нека да обсъждаме кой каква китара предпочита и защо а да не влизаме в полемики коя е най-добра. То е ясно, че колкото хора има - толкова и мнения ще има. Все пак всеки си има собствени предпочитания :)

Ето например аз свиря с Ibanez, ама съм луднал по един Washburn и гласувах за Washburn :-) Не, че не ме кефи Ibanez-а, напротив - супер яка китара!!! Обаче Washburn-a си е друго нещо :-) Като си го купя ще напиша статия по въпроса :violin: :guitar: 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

в Джаз-шопчето на Пепи Славов има един черен Jem 555

малко е изстрадал, но е абсолютната красота!просто ето това е китарата....е, жалко, че нямаше jem7vwh :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво се маяте!

 

Наи добре от всяка марка по една тва е!

 

всяка китара си има уникален саунд и тва е най якото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи добре от всяка марка по една тва е!

всяка китара си има уникален саунд и тва е най якото

...и това ще стане. Натам сме се запътили :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво се маяте!

 

Наи добре от всяка марка по една тва е!

 

всяка китара си има уникален саунд и тва е най якото

 

Абсолютно съгласен, а от по-любимите поне по две (да са различни настройки :godbless: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.