Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуер за записи


niki123bg

Recommended Posts

След като бутона "Търсене" не ми помогна да намеря нещо по темата, мисля да я започна :unsure:

 

Определено се интересувам от това как да си направя записи, така че ще се опитам да съм максимално кратък и ясен във въпросите си.

 

1. Как да си запишем барабани.

 

2. Как да си запишем бас.

 

3. Как да миксираме предните две със записи на самата китара.

 

 

Преди 7 - 8 годинки бях пробвал следното:

 

Барабаните и бас-а ги направих с Fast Tracker 2 и след това ги записах на wav. След това ги сложих в една от пистите на Cool Edit Pro (мисля, че беше още версия 1.0) и си записах китарата в други писти - общо се получиха 3 или 4 писти. Накрая миксирах всичко във wav и си го направих на mp3. Получи се нещо приемливо, но с доста ниско качество - най-вече заради семплите във ft2.

 

В момента се мъча с Cubase с идеята да си запиша бас-а и барабаните като MIDI, китарата като аудио и да миксирам всичко накрая във wav.

 

Разкажете как си правите такива записи и какъв софтуер ползвате. Мерси предварително :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

......много дълга тема за преди нова година....

ползвам програми като кубейс в тях можеш да ползваш виртуални нструменти

с реални качественеи семпли и да си смесваш и записваш песните като в студио.

в нет има цели сд-та с звуци на барабани басове и всичко....каквото ти трябва а кюбейс е добър избор...може и нуендо в тези програми има едно меню дивайсес там има надпис инструментс къде ще намериш виртуелните инструменти...

след като заредиш някой инструмент... на миди трака има аутпут.... там избираш името на инструмента който си избрал в менюто инструментс по горе

и така миди трака ще свири с виртуалня ти инструмент който си харесал

също по нета има всякави семплери синтове басове дръм машини

които кат оинсталираш ще се появяват в менюто девисес- инструментс....

айде тва е от дет мароз преди нова година

след тва ще има малк ои от дядо коледа...........

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням, FastTracker имаше някаква своя идея за темпо и дори като му зададеш някаква стойност, експортнеш и вкараш в Cool Edit или CakeWalk, пак имаше разминавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фаст тракера си е супер правил съм сумати песни

но сега е друго време....

 

 

 

 

 

тая тема да ходи в софтуер...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov, мерси за идеята, ще погледна VST инструментите.

 

Все пак бихте ли разказали накракто как си записвате китарата и останалите инструменти.

 

Ритъм си правя така ... китарата записвам еди къде си ... миксирам еди как си...

 

Нещо от този род. Моля нека не обсъждаме софтуер-а, а само как го използвате.

 

Колкото до "да ходи в софтуер" - има ли такава тема ? Освен това искам да попитам китаристите, не ме интересува как това го правят хора които свирят на клавишни или други инструменти.

 

Няма полза от половинчати изказвания. Ако е голяма тайна - по-добре не отговаряйте :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех!

Ами за да те науча как да смесваш май трябва да си чупя пръстите

да пиша....:unsure:

 

Има хелп и пише как се прави трак как се натиска рекорд

ето едим съвет F3 и ти излиза миксер в кюбейс.

 

Сори за полвинчатия отговор но тва не е разказ за 5 минути а за 5 години

работа с порграми и четене на литература за взук....

ако ме разбираш кво говоря ....ако ти трябва туториал за начинаещи...

има доста дорби книги в пдф питай някои дали има

Хоме рекординг пауър....

 

 

 

 

 

 

И просто трябваше да кажеш

нищо не разбирам ...чакам някой да ме помогне защото е ENG не разбирам.

 

така щеше да е по ясно.

 

Та сега кажи какво точно не знаеш и какво искаш!

 

Аз записвам китара така:

Взимам китарата отварям кюбейс правя аудио трак

натискам R после рекорд на транспорт бара

програмата тръгва и аз свиря...... после стоп

с спейс бара и вече имам запис

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех наборе :unsure:

 

Изглежда, че не си ме разбрал.

 

Не съм питал как се използва някой софтуер, а за какво. Нямам проблем с четенето на user manuals. Помолих да споделите накратко начина по който си правите записите.

 

От това което си написал, мога да гадая че правиш следното:

 

0. Ползваш основно Cubase

 

1. Записваш си барабаните, баса и други инструменти които ти трябват като MIDI, след което им назначаваш VST инструменти

 

2. Записаваш си китарата в N на брой пътечки

 

3. Миксираш

 

Толкова ли беше сложно да го кажеш по този начин.

 

Това което ме интересува е какъв софтуер ползвате. Ясно ми е, че fast tracker 2 и cool edit pro 1.0 са далеч в миналото.

 

Нямам време да чета обемисти книги по темата, за това питам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех и ти наборе...

ами по точно ползвам Нуендо или Самплитуд 8.0

Самплитуд има по добър саунд тва е :)

 

за препоръки земи си един директ бокс и Самплитуд и се захващай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

 

Мерси, ще им хвърля едно очо. А на ultra-g gi100 вече съм му хвърлил няколко, но ще видим.

 

Няколко бирички винаги могат да спомогнат за една по-добра комуникация :) Чудех се дали хората във форума си правят (с)бирки? (сорри за офф-топик-а) :)

 

Ясно е, че тази тема отиде в 10-та глуха, предлагам да бъде изтрита, да не мъчим хората да си губят времето с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че знаеш как се работи със тракер ,свали си Mod Plug Tracker в него можеш да си направиш барабаните много качествено защото плейва всякви звуци , имам впредвид многоонразие от формати,макар че малко по тихи може да излязат накрая е много удобен за барабани.После си ги вкарваш в Кюбейс-а като wav и си записваш всичките китари и басове и вокали..

Това е.Така е най лесно и бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че знаеш как се работи със тракер ,свали си Mod Plug Tracker в него можеш да си направиш барабаните много качествено защото плейва всякви звуци , имам впредвид многоонразие от формати,макар че малко по тихи може да излязат накрая е много удобен за барабани.После си ги вкарваш в Кюбейс-а като wav и си записваш всичките китари и басове и вокали..

Това е.Така е най лесно и бързо

Защо смяташ че е най лесно!? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

i az ne mislia che e po lesno ... vqobshte daje ...

niki123bg, stoi si izcialo v Cubase. Programirai si drums i bass i celia rhythm section v Cubase vqv midi sqs vst-ta -- taka shte imash svobodata po vsiako vreme da promeniash sequence-a za da ne sedi statichen i skuchen. Ako iskash audio vinagi mojesh da napravish render to audio na individualnite kanali ili na celia mix/submix. V sqshtoto vreme mojesh da zaspivash kolkoto si iskash i kakto si sikash kitarata (sqs/bez fx/dynamics... blah blah)... ako si gi redish vqv drug software i posle importvash audioto -- neavisimo dali shte importvash vqv cubase ili ne -- ti pak si statichene i de fakto si vqrzan sqs tozi zapis na rhythm section koito moje i da ne edobqr/pravilen poradi mnogo prichini (greshni eq-ta zaradi monitoring , razlichen resolution na FT) koeto vqrvi go opraviai sled tova vqv cubase pqk da ne govorim che vse pak i ne mojesh da promenish tolkova lesno sequence-a na drums ( da mojesh sqs riazane ama ....tia stava edna ....)...... Taka che stoi si izcialo v edin host i tva e -- vst znachi Virtual Studio Technology -- tova pqk znachi che vsichki neobhodimi sredstva za da postignesh neshto sa ti tam ! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо смяташ че е най лесно!? :ph34r:

Защото с намирането на подходящите семпли мъките ти свършват.Веднъж направен такта сменянето на соло барабана например е въпрос на два клика с мишката.Това да трябва да имаш добри семпли , но не е много трудно да си намериш ако искаш.В Кзбейса барабаните първо при мен не звучат както искам и второ се оказа голяма играчка( поне за мен ).А и има и друга работа,например готови лупове в един тракер да ги наредиш до краен вариант песен е детска играчка,само в случай че познаваш тия програми де.Прост пример: Hammer Head много семпла и лека програма за дръмс.Ако си свалиш от сайта някои банки може да се направи приличен саунд.После си правиш тактовете и си ги експортваш във Уейв-ове при битрейт например 200 и после вкарването им в един тракер ( винаги говоря за Мод плуг тракер) е въпрос на 30 секунди.И това е , наличието на по сложни преходи и включвания винаги могатт да се направят в отделни патерни в Тракера.За мен това е най лесния вариант .Говоря както за време ака и за познаване на програми.Кюбейс-а е велик секуенсър за това няма дума но барабани там да пиша просто не се виждам... :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но барабани там да пиша просто не се виждам... :ph34r:

Това което описа

става с 1 клик в Кюбейс. Общо казано.

А лупове се редят с ctrl+D за нула време.

пък семпли се сменят без изобщо да се замисляш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но барабани там да пиша просто не се виждам... :ph34r:

Това което описа

става с 1 клик в Кюбейс. Общо казано.

А лупове се редят с ctrl+D за нула време.

пък семпли се сменят без изобщо да се замисляш...

Ам то дет сме се окучили там сме се научили... трябва да се пробва.Но в един тракер имаш много повече нагледност на нещата в Кзбейса всичко е на една линия ( образно казано)..аз лично се чувствам по добре с тракерите.Човека да си прецени за него :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.