Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуер за записи


niki123bg

Recommended Posts

А сега май е време да напомним накъде трябва да отпътува тази тема -> "кошче".

:D:D:)

що бе хора?!?!? да не е тема продавам нещо си ... стига се е трило, току виж след 2 месеца някой попита същото

Ники-то едно две три смятам обяснби много добре нещата със нежеланието на знаещите за Зазнаяйт незнаещите.Велик пост НОмер едно в класацията ми!!!!!!

..нз. не трийте темата , няма смисъл полезна е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами по точно ползвам Нуендо или Самплитуд 8.0

Самплитуд има по добър саунд тва е :D

 

за препоръки земи си един директ бокс и Самплитуд и се захващай!

И аз ползвам тея две програми,ама кажи ми честно

 

нещо не ми харесва как самплитуда експортва мп3.ти с тази ли програма ги праич мп3 или с друга.уейва го докарва,ама мп3-то....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех..... аз лично не записвам канал по канал индивидуално.... в съштност правиа го, когато искам да си спестя цпу, но това страшно рядко и е с външен рекордер (Alesis ML-9600), и това го правех преди когато бях със старата/слаба машина. В момента е нещо напълно нормално да се видят 32/33+ миди трака с всичкиа си processing в real-time. При това и mix и sequencing и arrange са си изциало динамични и могат да бъдат променени по всиако време. Запис правя на мастер-а, и след това се прави мастеринг на този запис (сори, грешниа термин-- pre-mastering, post production)...

 

Преди се подхождаще с mixdown метода, кото се сумират каналите и се записват групите, като финален микс се прави с тези групи..... главната причина да се прави това пак е че преди мащините биаха доста слаби и просто не можеха да понесат натоварването на на много миди канали (говориа за VST midi а не за outboard sqs sound modules, samplers i synths....).... в същото е лесно да се направи frequency balance на целиа трак (тожа обахце не е така когато имаш много канали -- с други думи не миксиращ за стандартниа рок квартет/квинтет/whatever а имаш 8 канала само snares, три/четири бас канала...

 

И да, това дали някои който разбира ще обиасни зависи много от това как е формулиран въпроса, защото тожа неизбежно е свързано с това кой колко време има на разположение...... С други думи въпрос от сорта на : как се миксира например, едва ли ще донесе ниакакъв отговор просто понеже ще отнеме страници писане за да се обиасни, а в същото време показwа че които го е задал не си е направил наи-елемнтарниа труд да прочете дже реда по темата..... Ми не, не е за това че щиал да надмине ниакои или какжито и да са там глупости -- просто ако искаш да научиш нещо триабва да покажеш поне минималното желание за полагане на усилиа (все пак не е честно сприамо човека които отговариа.... сяобразиаваите се и сяс негожото време)..... Аз лично с удоволствие отговариам на технически въпроси и винаги с удоволствуе обсъждам сящите ..... но просто ниамам време и за генерализации които са описани от всеки що-годе сносен online tutorial...

 

П.С. В Cubase, защо не използваш Render To Audio, а записваш на отделен аудио канал?!!?!?!? С Рендер мовеш да запишеш колкото си искаш канали много бярзо и в сящото време е off-line, което пък значи по-малко натоварване на цпу-то и по-малъл шанс за грешки при quantization на самия запис (on sample level)......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам тея две програми,ама кажи ми честно

 

нещо не ми харесва как самплитуда експортва мп3.ти с тази ли програма ги праич мп3 или с друга.уейва го докарва,ама мп3-то....

Wave-a е важен ... Това,че не ти конвертва правилно в mp3 може да е от dither,оже да е от много неща:PPPPP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

phile, мерси за информацията. За сега изглежда, че нямам проблеми с real time processing. CPU-то не мръдва повече от 20-тина процента. Мислих по въпроса да рендирам баса и барабаните на аудио-тракове когато реша да сложа някакви по-сериозни ефекти, които ще изискват off-line processing, но това ще стане чак като стигна до някакъв готов материал, за сега този софтуер ми трябва по скоро за композиране.

 

Но не ми се иска да звучи като готовите мелодийки на синтезаторче за 2 годишно дете, за това питах какво ползват хората.

 

За сега успях да постигна някакъв приемлив звук като ползвам за барабани battery и за бас vb-1. Не ме кефи особено баса, но никой не казва как си го прави ако го записва като midi. Изглежда, че ще трябва да си купя истинска бас китара.

 

Мислех си, че няма смисъл да коментираме темата - който иска помага, който не иска - не го прави, но изглежда ще трябва още малко да я подъвчем.

 

Съжалявам, но не мисля, че проявявам неуважение към някого като задавам въпроси. Ако някой съм обидил някого, моля да приеме извиненията ми, аз не съм такъв човек ;)

 

Колкото до мързела и старанието - да аз съм мързелив човек, не обичам да хвърлям усилия напразно, макар че от време на време ме хващат лудите и се занимавам с какви ли не глупости - например да си сглобя DI Box, за да проверя трябва ли ми такова нещо. И да - предпочитам да попитам някого, вместо да си губя времето в проби и грешки.

 

Ааа да - щях да забравя - хората нямат време и ние не си задаваме/формулираме ясно въпросите.

 

Да така е - хората нямат време, но в това число сме и ние, които задаваме въпроси, така че дайте ако обичате да не си мерим ... на кого била по-голяма :D И аз нямам време, но не се хваля с това. Който няма време и не му се занимава - просто не отговаря и това е :D

 

За ясно зададените въпроси - колкото има ясни/неясни въпроси, толкова има и разбрали/неразбрали, така че причината тука е по-скоро в несъвършенството на човешката комуникация, отколкото в някаква преднамереност от която и да е било от страните. Това е причината да се старая да задавам максимално ясно въпросите си и дори стигам до дразнещият навик да ги формулирам с подточки.

 

В същност не знам за вас, но на мен ми стана доста криво от тази дискусия и предлагам да я прекратим.

 

Може би наистина би било полезно тред-а да не се трие, вероятно има и други хора които си нямат на идея как да си направят що годе приемливи от към звук акомпанименти, които да ги мотивират да се занимават с музика.

 

Ако някой все пак иска да помогне да даде своя принос към темата "Софтуер за записи", би могъл да го направи като разкаже накратко по начина по който направих аз преди няколко пост-а (може в подточки, не е запазена марка ;) ). Целта е да се дадат насоки, какъв софтуер да си потърси човек, а не да се обяснява с кой бутон какво става.

 

Мерси предварително от мое име и от името на всички, за които първоначалната тема има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм...'Ми сега.... То е свързано всичко... Аз се опитвам да помогна :D

Темата беше за software за записване...Сега питаш за bass и drums точно как се правят,които са две различни теми,ако ме питаш мен,понеже и двете си имат толкова много тънкости,че просто може да стане брутална каша.След като пита за software за записване и каза,че Cubase те кефи... Мислех,че това отговори точно на това,което беше темата на thread-a.Ако това ще помогне все пак - аз работя изцяло в Logic Audio Pro,в него правя абсолютно всичко, рядко отивам в Peak за да правя post -production/mastering и съм доволен от възможностите и качеството.Drums са ми на индивидуални канали,но...Хммм.... Аз използвам бая drums,така че,както каза,понякога може да имам няколко канала само snares например.Ефекти и всичко e real-time.Работя изцяло в midi,което ще рече,че и bass и drums се програмират на ръка - да,използвам и MIDI controller,два всъшност - единия e Misiсman USB Keystation 49,a другия e Mackie Control Universal.Drums се програмират смишката и чрез finger drumming нa клавиатурата на Midiman-a.Bass се програмира,ако не 100%,то 90% на клавиатурата на Midiman-a.С дръги думи - записва се MIDI-то real-time и после се редактира.

Сега,това как ще ти звучи bass-a няма никаква връзка със software-a,който ползваш за записване,а от инструмента,който ползваш.Не,не ти трябва да си купуваш реален bass,за да докараш звука ;) ,хубаво е да има жив басист,разбира се(това е перфектната ситуация просто),но това е положението и с всички инструменти в парчето :D и като работиш сам е малко трудно ;). Bass инструменти (VST/DX) има страшно много и при това - качествени - и Trilogy,и Moog Modular,и Absynth,и CS-80 има доста добри и повечето качествени software synth-oвe имат доста добри bass patches ('баси даже и с default sine-a нa EXS24 можеш да си синтезираш доста добри basses... И просто,ако си запознат със synthesis).... Сега,обаче,аз ако бях на твое място бих започнал със стила музика,към която се стремиш - ще даде много добра насока към типа bass,който търсиш...А и drums....А и цялостната картинка,която искш да постигнеш...Аз се занимавам с електроника и някои от инструментите, които споменах може и да не са перфектния избор за Goth или death ;) - примерно....Просто си има тънкости,както ти казах.....И да - опитвам се да помогна,но на кой въпрос по-точно отговарям в момента.... Sorry и аз се обърках ..... Изобщо не ставаше въпрос за обиди,или каквото и да е там.... Няма такова нещо просто...Глупаво би било даже да се обиди някой за каквото и да било тук (интернет е,все пак,и не трябва да се взима прекалено насериозно)...В крайна сметка не сме в пубертета,че да правим детски изяви. A за губенето на време - няма точно предвид да седнеш и да пробваш всеки един software сам,или да си сглобяваш DI box и да си гъубиш месеци с това... Но,все пак,това са въпрости,които не са задавани от вчера и са обяснени толкова изчерпателно в много статии online :D И не само...И по forums се говори за това от много време.... Погледни и tuk? ... Може да намериш интересни неща...Все пак,ако искаш отвори отделни теми за bass и за drums и там може да се обясни по-специално това,което искаш да постигнеш....

 

....Ако,все пак,всичко което казах дотук са пълни глупости,се извинявам предварително за това :lol:

Редактирано от Snowwhite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off-Topic i sorry za tozi post ;)

 

@jFog deSperado, shte me pobqrkash sqs toia signature. Vseki pqt kato go pogledna i mi se priplakva -- imah predi RichBitch custom US made , edna ot poslednite broiki praveni v shtatite -- strashno krasiva sqs jestok action i feel .... i mi se naloji da dam ja v zalojna kqshta 97-ma za $80 za da moga da si platia naema che shtiaha da me izritat na ulicata..... Prosto kato vidia image- a na BCRich head v signature-a ti i se raztrepervam...... strashno ia obichah milata ;)

 

i Pak : sorry za off-topic-a ... :D

 

Майната му на offtopic-a, стига да не беше И на латиница!!!Отказвам да ти превеждам мнения,които са толкова безсмислени!!!

Snowwhite

правила!

Редактирано от Snowwhite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси phile, доста полезно инфо B) Демо записите на Trilogy ме кефят, за съжаление като гледам е около 5 CD-та, но живот и здраве може и да я изнамеря някой ден. Иначе за звук - интересува ме хард-рок - хеви звучене.

 

Намерих си някакъв sound font със семплиран бас на фендер, сега мисля да се поровя как да го ползвам във някакъв VST инструмент, ако не ще го рендирам до аудио като го плейва synth-a на audigy-to. Днес попаднах на един VST instrument - SynthFont - който би трябвало да плейва sound fonts, сега ще го пробвам.

 

И аз стигнах до извода че е най-удобно с midi клавиатура, но ще трябва да си взема някаква друга, че в момента ползвам един евтин синтезатор на ямаха с midi интерфейс който няма ... как се казва, може би динамика - колкото и силно/слабо да натискам клавишите, звука е все един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trilogy е жесток за самплирани баси, но отива много рам по него понеже един ратсн мове да е до 170Мб (което се качва в рам). Има и други решениа обацхе -- потърси PlugSound Vol.2 Fretted Instruments, sqshto taka ima i drugi ot seriite na Plugsound които ще ти свършат работа... ама виж сега , то можеш де факто да се разтърсиш онлине за самплес -- аз лично въобще не си губиа времето със soundfonts ... не виждам смисъла като се има в преджид колко качественни библиотеки има сяс много добре самплирани реални и сънтхеьирани инструменти.... Просто се разтърси за bass samples в гоогл -- ще намериш 100/100... Можеш да погледнеш тук i тук (и двете са на един и сящ пич, Кантон, които беще единиа от хората които написаха Rocket Networks за Emagic, Steinberg, MOTU, PT... и е много готин пич :rolleyes: )... Не се стряскай че на първиа саит са пакети за EXS24 самплите са вътре и просто си ги мапващ ж самплера който използващ... Battery между другото ще ти свърщи супер работа и за басс :rolleyes: ..... хух всеки самплер със добри филтри ще ти свърши работа :cheers:

 

Сега , относно миди клавиатурата: сега "проблема" е че не е velocity sensitive , което в интерес на истината не е проблем понеже всеки що-годе сносен миди едитор схте ти позволи да редактиращ velocities на индивидуалните ноти.... Имай в предвид че всички евтини миди контролери/клавиатури ще имат недостатъци тук и там (за hammer action можещ да забравищ на контролер под 300-400 ($) ако не и повече.... От мойа гледна точка за мен е вайно да си хвана лад които ми харесва... microdynamics се оправиат и по-късно и много лесно.... да не говорим какво става като се комбинира със groove templates :cheers: ...

 

Btw, щом се интересува от heavy , имай в предвид че китарите ще ползват байа distortion и тожа схте ти яде малко качеството на другите инструменти и да, не мисля че ти трябва syntheziran bass a sampliran (и то, не ти е задължително да търсиш сампли с жестоко качество).... Така или иначе ще работиш с честоти предимно на 100hz(дори 120-130) i ne ti triabva tolkova low content... така че в същност имаш бая опции :cheers:

 

... дано помага това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.