Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуер за записи


niki123bg

Recommended Posts

но барабани там да пиша просто не се виждам... :ph34r:

Това което описа

става с 1 клик в Кюбейс. Общо казано.

А лупове се редят с ctrl+D за нула време.

пък семпли се сменят без изобщо да се замисляш...

Ам то дет сме се окучили там сме се научили... трябва да се пробва.Но в един тракер имаш много повече нагледност на нещата в Кзбейса всичко е на една линия ( образно казано)..аз лично се чувствам по добре с тракерите.Човека да си прецени за него :beer:

Както и да е....

то беше за друго темата.....

 

 

както ти казах съм почнал от тракери

ако бяха нагледни щях да съм си с тях! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И на мен ми е по-лесно с тракерите (навремето първото ми прикосновение с компютърна музика беше 4 каналният mod-tracker и 8 битов Covox преобразувател), само че искам да се науча на нещо по-добро.

 

Phile, много благодаря за съветите. Nalbantov също помогна да се замисля по сериозно за Cubase VST.

 

Имам една книжка, която е посветена на Cubasis, но така като гледам се отнася и за Cubase - "Компютри и музика" на SoftPress. Много е досадна, но май ще трябва да и обърна малко внимание (на принципа "трай бабо за хубост"). Като за начало ще си поиграя с тези VST инструменти - доколкото разбрах мога да ги ползвам и real time със MIDI клавиатурата.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е готин тоз Кюбейз. Почвам да се влюбвам в него. :)

 

Значи по мързеливият подход става доста лесно:

 

1) Правим си един MIDI трак с барабаните (нащракваме с мишка, или си ги боцкаме със MIDI клавиатура, като в случая май е по-лесно с мишка). Добавяме VST инструмент барабани - например battery и настройваме изхода на MIDI трак-а да е към този инструмент.

 

2) Правим си един MIDI трак с баса (нащракваме си го с мишка, или си ги изсвирваме със MIDI клавиатура, като последното в случая е по приятно). Добавяме VST инструмент бас - например vb-1 и настройваме изхода на MIDI трак-а да е към този инструмент.

 

3) Записваме си в колкото си искаме аудио трак-ове китарата.

 

4) Слагаме ефекти тук таме и си поиграваме с миксирането.

 

По малко мързеливият подход може да включва всеки инструмент от комплекта барабани да е на отделен трак и съответно да отива в отделен VST инструмент, за да може да се слагат отделно ефекти - например реверб само за соло барабана. Също така да се променя панорамата на отделните инструменти за да звучат по позициите си, а не скупчени в центъра. Ако се поиграе с динамиката, също става малко по истинско, но всичкото това за съжаление отнема време.

 

Все още ми е голяма мъгла, но много ме радва това че всичко е на едно място. Определено не е по-трудно от работа с тракери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номере е да се зарибяваш и да череш разни хави(кое за кое се ползва и т.н)или в по-добрия слу4ай някой да ти ги обясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ще да обяснява :rolleyes:

 

Тези които имат опит рядко споделят:

 

а) Защото ги мързи да обясняват

 

б) Защото им е коствало усилия и не искат някой друг да започне от тяхното стъпалце, току виж ги е застигнал, а недай си боже и задминал (трудно им е да осъзнаят, че почти никой начинаещ няма за цел и не си представя че ще ги задмине)

 

в) С натрупване на опит и творчески успехи започват да гледат на останалите като на хора 2-ра ръка, като не пропускат да демонстрират пренебрежение, част от което се изразява във двусмислени отговори на простички въпроси

 

Но това е напълно разбираемо :dance: Всеки има причини за това което прави или не прави.

 

Не ме разбирайте погрешно - не става въпрос конкретно за музиканти, това го има във всяка област която изисква личен напън за да се достигне някакво ниво.

 

Иначе когато става въпрос за знания и аз съм привърженик на концепцията RTFM (Read The Fuckin' Manual :read: ), само че както с много други неща в живота, при всяко начало човек има нужда от kick-off.

 

Вместо 2 години да се опитва да намери правилният начин да записва и да получава качествен звук, може с няколко часа обяснения да прескочи това и да започне да се занимава с музициране. Жалко, че в България няма специализирани курсове и литература по темата.

 

пс. Сори за офтопика

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ще да обяснява :)

 

Тези които имат опит рядко споделят:

 

а) Защото ги мързи да обясняват

Така е то!

Пък и в крайна сметка може да е поради проста липса на време.

Дето ше чакаш 3-4 дена някой да намери време да ти постне достатъчно ясно (т.е. обширно) обяснение, за това време със сигурност ще се ориентираш сам, освен ако това, което питаш не е някакъв проблем, за който първо няма инфо в менюала и второ във форумите на съответния софтуер/хардуер.

 

Останалите причини, които изтъкваш аз лично не съм ги забелязал като проблем.

:dance::rolleyes: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ще да обяснява :rolleyes:

 

Тези които имат опит рядко споделят:

 

а) Защото ги мързи да обясняват

 

б) Защото им е коствало усилия и не искат някой друг да започне от тяхното стъпалце, току виж ги е застигнал, а недай си боже и задминал (трудно им е да осъзнаят, че почти никой начинаещ няма за цел и не си представя че ще ги задмине)

 

в) С натрупване на опит и творчески успехи започват да гледат на останалите като на хора 2-ра ръка, като не пропускат да демонстрират пренебрежение, част от което се изразява във двусмислени отговори на простички въпроси

 

Но това е напълно разбираемо :dance: Всеки има причини за това което прави или не прави.

 

Не ме разбирайте погрешно - не става въпрос конкретно за музиканти, това го има във всяка област която изисква личен напън за да се достигне някакво ниво.

 

Иначе когато става въпрос за знания и аз съм привърженик на концепцията RTFM (Read The Fuckin' Manual :read: ), само че както с много други неща в живота, при всяко начало човек има нужда от kick-off.

 

Вместо 2 години да се опитва да намери правилният начин да записва и да получава качествен звук, може с няколко часа обяснения да прескочи това и да започне да се занимава с музициране. Жалко, че в България няма специализирани курсове и литература по темата.

 

пс. Сори за офтопика

Бе ти май мнооого обичаш изреждането на подточки, ам? :)

засега това е третият път по една тема!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ще да обяснява :rolleyes:

Според мен не си прав. Значи нещата стоят така:

А. Synchu е прав! Доста от хората нямат време.

Б. Тези, които имат някакво (като Налбантов например) не смятат нещата за толкова прости, колкото ги синтезира ти (в 3 точки).

В. Нещата наистина не са толкова прости. Тези изводи, до които си стигнал ще видиш, че съвсем скоро няма да са ти достатъчни :). Като позаписваш една година и след това някой те попита "Как се записва и с какво" ще можеш да му напишеш поне 1000 страници с твоя опит. Така, че е много важно да кажеш какво точно искаш да научиш и хората ще ти кажат.

Аз лично ако знаех, че ще си доволен от кратък отговор в 3 точки - щях да ти го напиша :dance:

Не го приемай като упрек а като съвет :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се спори по темата :unsure: Колкото хора - толкова и мнения.

 

Всеки си има гледната точка, моята е резултат от съпоставка на ситуацията тук с наблюдения в един irc канал, където хора с опит обикновенно отговарят с "ти google не знаеш ли", "я виж в msdn-а", "rtfm". Най общо причината е, че те си висят там не за да бъдат полезни, а просто за да си разменят по някоя и друга реплика.

 

Не ги обвинявам, никой не е казал, че те са безплатни източници на информация. Аз съм същият, никак не обичам да говоря за работа и когато влизам там го правя по същите причини, просто за да се видя с познати хора. Разликата е, че когато някой пита и нямам желание/време да обяснявам, предпочитам да не отговарям въобще, вместо да играя ролята на гуру, което посочва камъкът пред човека и му казва "истината е в дълбочината на разбирането на този камък". Това не ме прави по-добър/по-лош, просто не ми доставя удоволствие да се гавря с хората.

 

Колкото до въпроса за точките - мдам, така обичам - кратко, ясно, да не губя времето на хората и най-вече своето. Професионално изкривяване, съжалявам :( (иначе денят ми би минавал само в meetings)

 

А независимо дали нещата са прости или сложни, Лао Дзъ е казал "всяко пътуване от хиляда ли започва с първата крачка". Ако някой беше казал как си прави записите с 3 - 4 ясни изречения и по този начин ме беше насочил, щях да съм направил първите си крачки в правилната посока, вместо да се лутам. Ясно ми е, че сам трябва да си извървя пътя, но помолих някой да ми посочи посока. Е ... след като никой не иска да ми помогне - ок :unsure: не се сърдя на никого, просто бях длъжен да опитам ;)

 

За сега съм доста зарибен (може би защото си почивам @home), надявам се като се върна в офиса и ме залее сивото ежедневие да не ми мине този мерак :(

 

Много благодаря за съвета, смятам да се възползвам от него и да сведа до минимум въпросите си във форума. За сметка на това като запиша нещо, което става за слушане, ще го постна за да чуя мненията на хората тука. Това би било много ценно за мене, за съжаление ще ми трябва доста време преди да успея да запиша нещо от което не ме е срам ;) - и като свирене и като звучене.

 

В този форум успях да науча доста неща и съм много благодарен на тези които споделиха опита си :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем си прав хем не си - както удачно спомена:unsure:

Ето един линк:

http://acapella.harmony-central.com/forums...75&pagenumber=1

в който се говори на същата тематика виж мнението/мненията на Fletcher@mercenary.com - мисля, че ще внесе доста яснота по въпроса.

сори че е на english. :headbang:

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси synchu, интересен тред, за съжаление твърде дълъг :unsure:

 

Не бих искал да продължаваме по темата и затова няма да коментирам нито мнението на въпросният Fletcher, нито съдържанието на противоположните мнения.

 

Само ще кажа, че не си променям мнението и мога да го отстоявам дълго и продължително при наличието на съответното количество бира :(

 

А сега май е време да напомним накъде трябва да отпътува тази тема -> "кошче".

 

Айде ... до нови срещи :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.