Jump to content
Българският форум за музиканти

Modelling Amp


James Hetfield

Recommended Posts

^иди в магазина и действай по въпроса човек.

Друг вариант няма.

Там ще разбереш влиза ли педалиерата или не.

И усилвателя дали ти харесва или не.

 

@TONY - разбиранията ти за средния щатски потребител са доста далеч от реалността, било то и преди кризата или в сегашно време.

Както и аз споменах Ямахата е добър усилвател, хиляда други също са добри - цитирането на китаристи, които ги използват е интересен похват, поне 50 имена могат да се извадят и за Лайн 6 и за Бос и за кой ли още не.

За дълбокото вярване, че нещо ако е написано на английски в еди кой си форум или списание означава, че цитират директно Господ е още по-интересно и няма да го коментирам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За LINE6 Spider HD III 75 пише:

 

Features also include a footswitch jack that’s compatible with the FBV2™, FBV Express™, and FBV Shortboard™ foot controllers, a CD/MP3 input jack, and a built-in tuner.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, к'во обясняваш за не'ав АМР от 80-та година, който не може да се намери. Предложи нещо актуално и тогава размислявай и давай акъл. Човека иска да отиде и да си купи, без да ползва машина на времето.

 

П.П. BTW, битката колко и какви имена ползват Лайн6 и дали са по-по-най от тия на Ямаха ще я загубиш без проблем и това няма нищо общо с качествата на апаратурата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза педалиерата. Моята четворка е с 12 инчов говорител и е десет килограма. Не виждам защо да не можеш да я пренасяш свободно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/m_1950000/i_19..._HD_III_75.html

 

Предпочитам глава щото лесно се пренася, а и отделно може да я вържеш директно към неща като симулациите на Guitar Rig...

 

Ако няма да свириш с истински кабинет, малко се поизгубва смисъла да имаш усилвател, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/m_1950000/i_19..._HD_III_75.html

 

Предпочитам глава щото лесно се пренася, а и отделно може да я вържеш директно към неща като симулациите на Guitar Rig...

 

Ако няма да свириш с истински кабинет, малко се поизгубва смисъла да имаш усилвател, според мен.

 

И това ше кацне. Ама по-натам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не мешаме годините и четем добре, какво са написали от Гитар Плейър!

За момента, когато са правили теста, победителят е бил Ямаха ДГ80.

В написаното от тях не се съмнявам, който иска пък не им вярва и така.

Към днешна дата, може да са Пиви, но разликите няма да са кой знае, колко невероятни.

Просто, всяка технология си има лимит.

 

Може малко да го вадя от контекста на нещата, ама в тоя ред на мисли (който и да е той), що да дадеш Х (сума) пари за въпросната Ямаха, когато можеш да вземеш по-евтино Пиви, да не говорим за Берингер. Това при условие, че разликите няма да са кой знае колко невероятни. (Още повече пък за човек с не особено големи претенции, че чува тва и онова. Не конкретно за автора, ами попринцип).

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се обръщаш към мен, а задваш въпрос, за кой да е, аз ще отговоря как виждам нещата аз.

 

Предполагам, че преди години на даден етап от живота ми съм мислел, така - защо да дам Х пари, като мога да дам по-малко например У, а най-добре е да мина по гаврошовски с най-евтинкото берингерче.

Сега вече си мисля, че живота е твърде кратък и ако мога, ще си позволя нещо по -добро.

Life's too short for bad tone, bad sex or bad lunch (beer, car, etc). :)

(това на английски е само заради звученето)

Много неща бих искал да подобря в живота си, а е и въпрос на приоритети.

 

Казах, че харесвам Пивито, макар слушайки семпли, в някои аспекти да предпочитам Ямахата.

Отворен съм и към това да пробвам ( в много по-голяма степен, от средностатистическият съфорумник).

Вокс имат моделинг, Роланд, други, Сънчо каза за Джонсън.

За Лайн сикс казах, че предполагам, че при толкова техни продукти, все някой ще ми хареса.

Берингер съм ги отписал тотално и не ме интересуват.

Обобщавайки, за мен е по-важно е да имам нещо, което да ме кефи и да ми върши работа, отколкото да мина с по-малко пари (ако може защо не, но не е приоритет първи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз като на всяка манджа мерудия...

Интересен диспут се е заформил. Никога не съм бил фен на моделинг амповете, но определено подкрепям напълно последния пост на Tony.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се обръщаш към мен, а задваш въпрос, за кой да е, аз ще отговоря как виждам нещата аз.

 

Предполагам, че преди години на даден етап от живота ми съм мислел, така - защо да дам Х пари, като мога да дам по-малко например У, а най-добре е да мина по гаврошовски с най-евтинкото берингерче.

Сега вече си мисля, че живота е твърде кратък и ако мога, ще си позволя нещо по -добро.

Life's too short for bad tone, bad sex or bad lunch (beer, car, etc). :)

(това на английски е само заради звученето)

Много неща бих искал да подобря в живота си, а е и въпрос на приоритети.

 

Казах, че харесвам Пивито, макар слушайки семпли, в някои аспекти да предпочитам Ямахата.

Отворен съм и към това да пробвам ( в много по-голяма степен, от средностатистическият съфорумник).

Вокс имат моделинг, Роланд, други, Сънчо каза за Джонсън.

За Лайн сикс казах, че предполагам, че при толкова техни продукти, все някой ще ми хареса.

Берингер съм ги отписал тотално и не ме интересуват.

Обобщавайки, за мен е по-важно е да имам нещо, което да ме кефи и да ми върши работа, отколкото да мина с по-малко пари (ако може защо не, но не е приоритет първи).

 

То е ясно, че всеки иска по-скъпичкото и съответно - по-качественото.

Когато нещата стигнат до съотношението - цена-качество, обикновенно е трудно да излъжеш системата. Говорено е много пъти.

Попитах те това, заради начина по който беше изложил мнението си, което звучеше като: "Едва ли ще има голяма разлика, ама аз бих взел по-скъпото".

Сега е хубаво, че изложи нещата по-подробно и звучат по-друг начин. :whistle::girl_witch:

 

ПС: Иначе, за неща от типа, че живота е кратък и ако можем винаги да вземаме готиното и скъпото, и съответно "не съм толкова богат, че да си позволя евтини неща" и пр. - Да, въпреки, че е кратък, не винаги може да си позволи тия неща човек. :girl_witch:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.