Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на комбо


jabs

Recommended Posts

Здравейте Съфорумци,

 

Моля за вашата професионална помощ и мнения по предстоящ избор на

комбо. Не коментирам положението: "вземи китарата, бодни я и свири на

воля", което ще се случи до края на годината със сигурност и е единствения

критерий за наличие на сантимент между китарата и усилвателя.

 

Бих се радвал ако ми помогнете с конкретни познания по описаните по-долу

три модела, на които се спрях като предварителна селекция след седмици ровене и четене.

Тоест, ако сте се сблъсквали за някой от тях с конкретни проблеми, кофти репутация,

ненормални случки при нормална експлоатация... т.н. Звука ще си го слушам на място.

 

Предистория:

1) Настояща китара: MusicMan Luke (другите не са съвсем от този клас и не ги взимам под внимание :godbless:

2) Свирене: по-скоро в домашни условия, също, и при възможност,

с приятели и потни бири някъде в по-професионална обстановка.

Под домашни условия, разбирай, може да се понесат 50 или 65W без

комшиите да викат полиция.

Групарските години = студентските години, т.е., в миналото.

3) Стилови харесвания и напъни за подражание: блус и рок, разбирай от Клептън до ТОТО.

Доколкото ми се отдава разбира се.

 

Комбота под двоумение:

 

1) MARSHALL JVM 205C

http://www.marshallamps.com/product.asp?productCode=JVM205C

 

2) EGNATER RENEGADE 212

http://www.egnateramps.com/Products/Renega...enegade212.html

 

...и евентуално (последното след референция от Диката):

 

3) ENGL SCREAMER 50 E330

http://www.engl-amps.com/cms/index.php?id=...ddfproducts_pi1[uid]=29

 

Ренегадът ме радва максимално като звук, поне каквото се чува по тубата.

Освен това има опция за превключване от 18 на 65W, което е удобно за мен

за свирене в "bedroom mode".

И последно, има по две 6L6 и две EL34 в, които могат

да се смесват като звук, което по моему е много интересно.

Но пък разбирам че новите Егнатери (и Ренегад и Турмастър) са мейд ин Чайна и това леко

ме притеснява...

 

Благодаря за всяко мнение!

Поздрави,

Явор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Много се радвам, когато на някой му предстои такава хубава покупка. Усилвателите са супер!

 

Маршала - специално тази серия им е напълно лампова, което отдавна не се бе случвало при тях.От доста години залагат на хибридите, което въпреки че съм голям фен на Маршал, хич не ми допада. Но новите JVM изглеждат добро предложение.

 

Игнейтър - за мен е най-доброто предложение от трите варианта. Много са тънки нещата с китайските стоки. Свикнали сме с големи боклуци и евтино масово производство, но ако фирмата упражнява добър контрол по качеството - не виждам проблем. Съдя по моя Orange Tiny Terror - и той е правен в Китай, но е без забележки към качеството и изработката. Така че не бива да те притеснява че е правен в Китай.

 

ЕНГЛ - сега kolio_k и други приятели ще ме контрират, но на мен не ми допада много.Усилвателя е супер, супер изработка, супер говорител, без забележки. Просто на мен не ми допада характера на саунда.Но това си е строго индивидуално.

 

Като заключение - да не те притеснява толкова че е правен в Китай, ако фирмата е реномирана и усилвателя е скъп.

И за да е по-интересно - можеш да обърнеш внимание и на Orange Thunder 30С новия им амп, както и на Traynor амповете.

 

Обезателно да се похвалиш с избора после.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкс !

 

Виж, ORANGE съм ги пропуснал. Веднага ще коригирам грешката-

почвам да чета :godbless:

 

Само едно допълнение: както става ясно, търся изцяло лампово

комбо, минимум два канала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доскоро бях пред твоята дилема - лампово комбо в същия ценови диапазон, в крайна сметка поръчах глава.

 

Но за комбо за последно се бях спрял на Jet City JCA5212RC. Майк Солдано е замесен в тези ампове, а това комбо специално е базирано на Soldano Lucky 13. До тук отзивите за тези ампове по форумите са много добри, хората супер им се кефят на звука. И имай предвид, че това е единственото наистина ИЗЦЯЛО лампово комбо - лампови ривърб и FX loop. Другите всичките са с дигитален ривърб и транзисторен лууп.

 

Egnater-а също е много як вариант.

 

За ENGL само знам, че Thunder и Screamer са супер евтина изработка с нискокачествени компоненти. Иначе Thunder ме кефи като звук.

На Orange повечето модели не понасят добре външни драйв педали, имай го предвид ако се спреш на такъв. Иначе Rockerverb-а си е класа отвсякъде :godbless:

А Маршала си е само един звук, не получаваш вертисатилност никаква.

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За домашно не бих взел повече от 15 вата (лампа). Имам Fender Blues Junior и горещо го препоръчвам. Обича всякакви ефекти и има мастър, но е само един канал. За мен е достатъчен, тъй като ползвам ефекти.

Друг добър избор е това: http://www.musicstore.com:80/en_EN/EUR/Hug...p;campaign=EPOQ

Звучат страхотно тези усилватели и мощността е достатъчна за малка сцена дори.

Bogner също не е марка за пренебрегване. Най-добрият вариант е да отидеш някъде и да тестваш - дано намериш такова място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото ниско качествено нещо в ENGL са им лампите. Отварял съм много ампове на Енгл от чисто любопитство, някои скъпи, други по евтини, видими разлики в качеството на изработката няма.Досега съм имал 4 и никакви проблеми с тях. Това за лампите се отнася и до почти всички други ампове напоследък.

 

@shtur4o

 

В никакъв случай не бих си позволил да те коригирам, вкус приятели няма, а и на мен далеч не ми харесват всички Енгъли, точно обратното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

>Angermeans< Тенкс, не че ми се ще да получа потвърждение на

собствените си предпочитания, но резултата 2:0 за Egnater-a ме радва...

>gueorgues< Под домашни условия разбирам къща, отдалечена

от комшии, с мазе :girl_witch: Мога да вдигам дандания без притеснения.

>kolio_k< На твоето мнение много се надявах. Имаш ли впечатления от

другите две комбота?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall is the Marshall :-), както се казва. Един звук, но пък чудесен, ако това е твоя звук.

 

Тези Енгъли специално също не са никак лоши, но не бих ги нарекъл точно най-разнообразните откъм тип звук.

 

Но в крайна сметка, всеки усилвател звучи така, както го използва задкитарното устройство :) Ако на Джеф Бек не му пречи, не би трябвало да е съществена спирачка и за другите. Но пък вкусове и предпочитания много и различни. :girl_witch: Напоследък съм започнал да харесвам всички усилватели, просто някои малко повече :)

 

От Егнатер, само МОД ли беше ли ТОЛ ли беше ли съм свирил персонално и толкова отдавна беше, че само си спомням, че много ми хареса. Май беше ТОЛ - чудесен, чудесен усилвател.

 

Hughes&Kettner Tube Edition също е чудесна идея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, щом е къща с мазе - значи повече свобода и по-малко проблеми. Но дори и така 20 вата лампа са много децибели. Дет се вика и Ларс Улрих да свири с тебе в мазето - 15-20 вата ще свършат работа :) - ще можеш да напънеш усилвателя без да загубиш съзнание - това е идеята. Ламповият усилвател си иска да бъде усилен. 50 ватов ще трябва да го ползваш в сравнително спокоен режим, затова говоря. Но това е мое мнение - не трябва да ти повлиява ако си решил да взимаш 30-50 вата. Ти знаеш най-добре - това не е техника, която човек купува често, така че всички варианти трябва да се вземат под внимание и после да си доволен. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ,Marshall са най-великите, това е лично мнение ,но аз лично не мога да повярвам как един от най-евтините усилватели на марката и най-сакатата електрическа китара на земята(произведено в Туркменистан без марка) звучаха почти като Dean VMNT в амп без ефекти, естествено с приемливият бруум и минимален сънстейн. Не съм запознат с EGNATER, но иначе не съм очарован от ENGL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@>kolio_k

другите две комбота?

 

Да, но не мисля, че имам достатъчно опит да давам мнение, поне що се отнася до Egndater (пробвах за много бързо и доста повърхностно, макар, че доста ми хареса), а Маршъл не харесвам по принцип и освен за специфичен саунд (техния си) не бих ги препоръчал за нищо друго.

Виждам, че повечето хора не харесват Енгл, така че ако вярваш на общото форумно мнение, най добре взимай Egnater.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с Egnater, но този, който си посочил на хартия (а и на картинка) изглежда супер. Възможността да сменяш лампите със завъртане на копче (или да ги миксираш) е страхотна опция. Вграденият атентюатор също е супер опция. Направо си е супер. Ако звучи толкова добре, колкото изглежда - направо го взимай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички !

След подкрепата на kolio_k и gueorgues резултата е 4:1

и мисля че това ми стига.

 

Освен това днес по мейла получих "одобрението" и на

другия китарджия от старата ми група, който единствен

остана да се занимава професионално с музика и има

едно от най-хубавите (по мойто скромно мнение) студиа

в София, тоест разбира ги нещата. При това той е фен на

ENGL.

Това беше пирона на ковчега :))

 

EGNATER RENEGADE is the final choice.

Amen :)))

Halleluyah.

 

Остава и да звучи добре на живо.

Ще се похваля, като му дойде времето.

Още веднъж, благодаря на всички.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.