Jump to content
Българският форум за музиканти

Начин на свирене


SoulVader

По какъв начин свирите наи много???  

136 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз пък свиря с перо заради отчетливостта и самия звук,но и се уча със пръсти,защото със пръсти е много по добре ако се научиш,правят се много повече неща от колкото с перо а пък и бързината не е никакъв проблем та най добре си е със пръстенца :P:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е не съм казал че мога с пръсти,но и звукът със перо ште може ли да се изкара със ''fingerstyle'' :blink:

 

Да, ако си пуснеш малко нокти и се научиш да учелваш струните с тях когато искаш. Като искаш по- остър звук (като от перо) - дърпаш с нокътя, като искаш по- мек звук - с възглавничката на пръстите.

в момента имам по малко от 1 мм нокът

оформен с пиличката:blink: звука е мн интересен има много общо с звука от перото само с пробване става

готиното е че може да се свири и без да си ползваш ноктите :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Що се отнася до гласуването - 2. Пръсти.

Но според мен един сериозен басист трябва да умее да използва и трите техники. Друг е въпроса в какво съотношение... При мен е около 90% пръсти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен трябва да се използват различни техники на дясната ръка в зависимост от това, какво свириш и как искаш да прозвучи. Най-често използвам апояндо (това е, когато като дръпнеш струната и пръста ти спира върху по-долната, тоест най-ртазпространената техника на дясната ръка) с първи и втори пръст, понякога и трети вкарвам. Като има нещо по-лирично, свиря тирандо, тук пръста остава във въздуха след дърпане на струната. Наподобява свиренето на класическа китара, обикновено с палец, първи и втори пръст, тези са достатъчни при четирите струни:headbang: Много рядко и трети плзвам тук. Та при тези свиря без нокти. Преди ползвах много нокти, при една техника, където редуваш палец и първи пръст или палец и втори пръст. Постига се много голяма бързина при нея, но тоноизвличането е по-кофти. При нея може и без нокти. Ползвам и перо понякога, за по-големи дъскорезници и дърварщини. Звучи по-отчетливо и отривисто и е подходящо за помпане на едни и същи неща. За слап ползвам и първи и втори пръст при попинга, трябва да ги поусъвършенствам обаче, не съм много добър слападжия :headbang: . Поздрави!

Редактирано от Danihell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да сте пробвали перо+слап ???? ;)  :(  :P  ;)

Ми всъщност да ;) имам една песен дет ми почва само слап (е то мойто не е баш ама карай :( ) после си вада перото от устата ;):D:) :twisted: и после накрая пак слап :P:P

хаха и аз изпозвам същата система ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Гласувах за перо, макар че с пръсти свиря не по-зле, просто имам доста песни в Ре и като отпусна 4-та струна много се праска в праговете и се получава наистина гадно дрънчене. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак наи големите басисти свирят с пръсти,но аз свиря по бързички парчета и с перо имат някакси по голяма динамика и тоновете са по отчетливи. :killyou:

Именно с перото няма особена динамика,може би си имал предвид атака,но пък да по-отчетливи са.Обаче и за това има лесно пускаш си маникюри и си окей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично наблягам на slap, щото ме кефи, но иначе ползвам и много пръсти...

с перо много малко съм свирил. :hysterical:

[/qБраво,колега!Слапът му е майката! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.