Jump to content
Българският форум за музиканти

Начин на свирене


SoulVader

По какъв начин свирите наи много???  

136 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

от доста време не свиря с перо скучно е :unsure: пък и звука не ми харесва свира с пръсти и на доста места комбинирам със слап получава се готино :guitar: :ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

от доста време не свиря с перо скучно е :D пък и звука не ми харесва свира с пръсти и на доста места комбинирам със слап получава се готино :guitar: :D:unsure:

Е тва вече е яко,но е по сложничко :ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не съм казал че мога с пръсти,но и звукът със перо ште може ли да се изкара със ''fingerstyle'' :bravo:

 

Да, ако си пуснеш малко нокти и се научиш да учелваш струните с тях когато искаш. Като искаш по- остър звук (като от перо) - дърпаш с нокътя, като искаш по- мек звук - с възглавничката на пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма ли да е болезнено? :cheers:

Все пак ноктите не са нещо което трябва да дърпа опъната метална тел до такава степен че да чуе звук. :)

Пробвал ли си така? Интересно ми е, но никак не ми се струва..еми, полезно за здравето, и особено пръстите...

 

едит: и ми се струва крайно трудно да не целиш струните с нокът, и крайно трудно да дръпнеш само с възглавничка и да не закачиш в последствие нокътя.

No offence, но тази техника ми се струва крайно невероятна за изпълнение по начина който казваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MDFk, аз съм го пробвал - яко е, а има и начини да не е болезнено :cheers: Ама не си струва занимавката, мене ако питаш - това е само ако държиш звука да е като от перо, а за мен това е недостатък...

 

Между другото, комбинацията фингър + слап си е класика. И не е никак сложно - слап като слап и фингър като фингър, но ги редуваш според песента. Има места на които просто няма смисъл да е слап, и други, на които си плаче за слап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да сте пробвали перо+слап ???? :blink::D:D:D

Ми всъщност да :P имам една песен дет ми почва само слап (е то мойто не е баш ама карай :) ) после си вада перото от устата :D:blink::blink: :twisted: и после накрая пак слап :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да сте пробвали перо+слап ???? :D  :D  :D  :D

Ми всъщност да :P имам една песен дет ми почва само слап (е то мойто не е баш ама карай :godbless: ) после си вада перото от устата :D:D:godbless: :twisted: и после накрая пак слап :):D

Бахти и системите :D:D:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма ли да е болезнено? :o

Все пак ноктите не са нещо което трябва да дърпа опъната метална тел до такава степен че да чуе звук. :o

Пробвал ли си така? Интересно ми е, но никак не ми се струва..еми, полезно за здравето, и особено пръстите...

 

едит: и ми се струва крайно трудно да не целиш струните с нокът, и крайно трудно да дръпнеш само с възглавничка и да не закачиш в последствие нокътя.

No offence, но тази техника ми се струва крайно невероятна за изпълнение по начина който казваш.

Няма как да те убедя, но от ~ 6-7 години така свиря. Това да се научиш да целиш струните я с нокът, я с възглавничката, не е по трудно от това да се научиш да целиш точно върху чертичката на прагчето, ако си с фретлес. Или пък от който и да е от слап - пинизите. Просто въпрос на координация и въпрос на постоянство.

А и не трябва да дърпаш силно - ти колко силно дърпаш струните ? - просто да я закачиш. Класическите китаристи свирят с нокти. Нещо подобно е, просто нокътя служи само да изкара пик, вместо перо (за което перо си трябва отделно свикване на китката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Demiurg - има начин да ме убедиш. ;)

И той се съдържа е отговора ти - щом свириш от 6-7 години така, това означава че си на възраст да речем 7-8г. над моята. Още, физически зрелите хора имат по-здрави и дебели нокти, а и имаш практика с тази техника. Аз например ако пробвам няма да е сега - по-скоро някой ден занапред, да речем на 21-22... ;)

Като си помисля малко крайно съм отговорил на писанията ти. Все пак изказах моята гледна точка на физически ненапълно развит младеж. :)

 

А по сила аз свиря може би малко над нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да сте пробвали перо+слап ???? :P  :no:  :P  :D

Ми всъщност да  :P имам една песен дет ми почва само слап (е то мойто не е баш ама карай  :P ) после си вада перото от устата  :D  :P  :P  :twisted: и после накрая пак слап  :)  :P

 

Хаха аз пък съм прайл друг фокус, държа перото с палец и пак си слапвам и тапвам, после го вадя и си го използвам, после пак... абе яки са такиа експериментчета :D

Редактирано от OperationIvy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

всеки свири както мойе и както му е удобно ...аз например гласувах за пръсти за6тото слаповете съ6то са със пръсти...а и музиката дето свира не ми позволява да 6тракам много...за сметка на това не харесвам свиренето с перо ...мн ми се вижда мазно и на пове4ето хора удара нагоре им е доста рехав...не е равен със този надолу....кофти нали...а това за ноктите е верно....аз на дясната ръка потдържам недълъг маникиур и тонът който излиза е невероятен малко пръст малко нокът-красота....говорим все пак за някакви нокти от порядъка на 3-4мм не пове4е ина4е се изпилват неравномерно и се 4упят...потдтъжката им съ6то е мн важна ....със риск да ме помислите за педал но задължително ползвам рибено масло,витамин А и заздравител за нокти на някоя скъпа марка козметика...така стават по здрави...айде с уважение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за свиренето с пръсти... За жалост още ми липсва практика и ми е малко болезнено за ставите и сухожилията... все пак от китара към бас ми е много странен прехода, но се свиква :curse:

Що се отнася до ноктите! Ако ги има в малки количества(под 3мм.), няма проблем според мен. Все пак си ползвах ноктенцата докато дрънчах на китарка... Сега малко е в застой и затова и ноктите са стриктно подрязани! Има моменти, в които ако се вкара и малко нокът просто тона става с доста по-добър акцент и става много приятно! :P

С перо само китара... поне за мен... Писна ми да стискам пластмасата в ръцете си. Тези дни ми се наложи да използвам перо за баса и все едно си хванах китарката, но с 5 струнки и отново се понесох по някакви рифове... :headbang: ... ама когато китариста иска да свири бързи неща, а аз поради липса на тренинг не мога да го догоня... както се каза по-горе... извадих перото от устата и се започна :curse: За всеки кораб си има пътници! :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.