Jump to content
Българският форум за музиканти

Начин на свирене


SoulVader

По какъв начин свирите наи много???  

136 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж темата "Халтернативни Техники" - там всеки всичко си е казал.

 

Все пак, за пореден път - недей чак толкова да наблягаш на перото, защото просто не е юбаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак наи големите басисти свирят с пръсти,но аз свиря по бързички парчета и с перо имат някакси по голяма динамика и тоновете са по отчетливи. :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък повече ми харесва звукът при свиренето с пръсти B) та и затова си свира предимно така. Е, сега за някои `бързи` парчета и аз прибягвам до перото, но... Как беше; още не съм се превърнал в `изрода с трите пръста` :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм предимно с пръсти B) . Харесва ми и с перо, ама не съм много свирил. Но за разни бързи мелодии си е много добре. Например стила на Thin Lizzy си е екстра - човекът как свири с перо :) .

 

/малко офф: нещо не мога да изкарам хубав слап звук - това зарад адаптерите ли е - гледах едно видео и там човека каза - не се притеснявайте да удряте силно по струните за хубав звук. И аз :) естествено добре се зверих ама нещо не става :think:

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата "По какъв начин свирите наи много???" би изглеждала по- добре като:

"По какъв начин свирите най- много???"

Иначе гласувах за "3", но доста ползвам и "fingerstyle" ...

Редактирано от hippie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря по бързички парчета и с перо имат някакси по голяма динамика и тоновете са по отчетливи. :killyou:

Именно това показва, че явно просто не можеш с пръсти. Ако наистина се беше занимавал, скоростта нямаше да ти е роблем. Аз например не мога да постигна такава скорост с перо, каквато мога с пръсти. За тоновете също не съм съгласен - въпрос на адаптери е, както и на настройката им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря по бързички парчета и с перо имат някакси по голяма динамика и тоновете са по отчетливи. :killyou:

Именно това показва, че явно просто не можеш с пръсти. Ако наистина се беше занимавал, скоростта нямаше да ти е роблем. Аз например не мога да постигна такава скорост с перо, каквато мога с пръсти. За тоновете също не съм съгласен - въпрос на адаптери е, както и на настройката им.

Е не съм казал че мога с пръсти,но и звукът със перо ште може ли да се изкара със ''fingerstyle'' :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука няма да гласувам, щото си зависи от парчето според мен, някак си 50:50 ми е перо или пръсти.

П.п и аз го мъча слапа ама не е леко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък ми харесват по-бързите неща да ги свиря с пръсти а по-бавните с перце, то много си зависи какво свириш и защо го свириш :unsure: някои песни с перо са по-приятни за свирене други с пръсти :ph34r: гледам да ги развивам успоредно :ph34r: но гласувах за перцата защото в групата ми основно така свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък ми харесват по-бързите неща да ги свиря с пръсти а по-бавните с перце, то много си зависи какво свириш и защо го свириш :D някои песни с перо са по-приятни за свирене други с пръсти :ph34r: гледам да ги развивам успоредно :ph34r: но гласувах за перцата защото в групата ми основно така свиря.

Хаха, що ли мислиме доста еднакво :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.