Jump to content
Българският форум за музиканти

Твърд диск


martist

Recommended Posts

„E„|„u„}„u„~„„„p„‚„~„Ђ, „T„Ђ„„„ѓ„Њ„~ :D

 

GB Ѓ‚ Gb :exclaim:

 

„E„t„~„Ђ„„„Ђ „u „s„y„s„p„A„@„J„S(GB), „p „t„‚„…„s„Ђ„„„Ђ „u „s„y„s„p„A„I„S(Gb).

 

8 „A„I„S„@ = 1 „A„@„J„S :exclaim:

 

;)

„A„‚„u„z„z„z„z„z...„M„~„Ђ„s„Ђ „‘„{„Ђ „t„p „ѓ„u „Ѓ„‚„Ђ„ѓ„r„u„„„y „‰„Ђ„r„u„{ „}„p„|„{„Ђ :D

„@ „r„u„‰„u „„„y„‘ „‚„p„q„Ђ„„„y „x„p „‚„p„x„~„y „Q„p„z„t„Ђ„r„u „y „„.„~. „‹„u „s„y „Ѓ„Ђ„t„}„y„~„p...„B„ѓ„u „u„t„~„Ђ „~„p „~„‘„{„Ђ„z „q„y„Ђ„‡„y„}„y„{ „t„p „}„… „t„p„t„u„Љ „~„Ђ„„„u„~ „|„y„ѓ„„.„N„p„z-„}„~„Ђ„s„Ђ „t„p „}„… „y„x„ѓ„|„u„t„r„p „ѓ„Њ„ѓ„„„p„r„p „y „t„p „‚„p„x„q„u„‚„u „ѓ „{„p„{„Њ„r „}„Ђ„|„y„r „u „Ѓ„y„ѓ„p„~„Ђ :)

 

ама...защо тия ченгели пък сега...?

 

Написах че е много гот да се просвети човек малко.И разни други неща...

:)

 

Знаех си, че е прекалено хубаво, за да е истина :) Играх си малко с кодовата таблица - безуспешно както се вижда :)

 

Та исках да кажа, че GB и Gb не е едно и също!! Първото е гигаБАЙТ, а второто гигаБИТ!!

 

8 бита = 1 байт :exclaim:

 

 

Сега предполагам разбра(ако си успял да го прочетеш :P )

:D М дааааааа...Ясно.Та все пак да повторя че е хубаво човек малко да се просвети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време прочетох в страницата GIGA STUDIO 3 SUPPORT че използването на някакъв си там диск SCSI който предавал данни до 600 мегабайта в секунда е [RECOMMENDED(МАЛИИИИ ДАЛИ СЕ ПИШЕШЕ ТАКА :) )]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На RAID 5 може би.

По-скоро RAID 0 (или RAID 1+0 ако се иска и отличен fault tolerance).

5-арката е златната среда за бедни юзъри, които не искат да се охарчат много пък искат fault tolerant system.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи да приемем че си взема Сийгейт 160 гиги 7200 8 кеш.Каква скорост ще достигне?Ако има значение процесора е 2.8 гиги интел селерон 256 кб кеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за препоръчване си намери Раптор, като ти се дават пари :cheers: Няма по-добър хард в този клас- по скорост и надеждност.

 

Една друга далавера ще те светна, но не знам дали все още се произвеждат- търси хард на 5400rpm. Не слушай тука хората дето ще кажат, че трансфера е по-бавен, щото това са пълни глупости- тия хардове са много по-тихи и най-важното- по-надеждни. Друго важно- ако можеш, разбери колко плочи са вътре в харда- АБСОЛЮТНО избягвай големи хардове с 1 плоча!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за инфото.Ама имам още 1 въпрос.

Бих искал да си взема 160 гиги хардче.Кое ще е по-добре - да са 2х 80 гиги и да са навързани с некви райдове там(Хич незнам какво е това ама щяло да бъде по бързо) или да си е един 160?

 

За раптор ще си помечтая още малко.И без това трудно се намира в държавицата ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 2*80. И както ти казах- обърни внимание физически как е структуриран харда.

 

А за раптора- имам едно такова бижу- 36ГБ и е дзвер :twisted:

 

П.П. хора, не мога да си обясня... за кво ги ползвате тия огромните хардове? :blink:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за инфото.Ама имам още 1 въпрос.

Бих искал да си взема 160 гиги хардче.Кое ще е по-добре - да са 2х 80 гиги и да са навързани с некви райдове там(Хич незнам какво е това ама щяло да бъде по бързо) или да си е един 160?

 

За раптор ще си помечтая още малко.И без това трудно се намира в държавицата ни.

Определено е по-добре 2 диска. Възможно е да имаш по-голяма полза да разделиш работата между двата диска (операционна система, семпли и четене/запис на аудиофайлове), вместо да ползваш 2-та в RAID масив. Примерно на единият диск ОС + семпли, на вторият диск само да пишеш/четеш аудио.

 

Докато работиш в реално време с мултитрака има 3 основни потока от входно/изходни операции:

  • свързани с операционната система (swap файл, достъп до registry, услуги работещи на заден план и т.н)
  • четене/запис на аудио файлове за отделните пътечки
  • четене на семпли от виртуалните инструменти

Ако успееш да минимизираш свързаните с операционната система операции, спирайки swap файла (разбира се ще трябва достатъчно РАМ - примерно 2 - 3 Гб), спирайки всички ненужни сървиси и т.н., тогава ти остават само 2 основни потока и можеш да ги разделиш примерно така:

 

Диск 1: Четене на семпли (операционната система е инсталирана на този диск, но има минимална активност от нейна страна)

Диск 2: Четене/Запис на аудио файлове за отделните пътечки

 

В никакъв случай не слагай на отделни партишъни ОС, семпли и т.н на един хард диск - това струва доста повече като I/O операции, отколкото когато всичките са на един партишън.

 

Също така е добре да се има в предвид, че хард дисковете не са еднакво бързи във всичките си части. Най-бързи са в началото на диска, така че ако са разделени на партишъни е добре да се ползват първите партишъни за интензивни операции.

 

пс. Раптора определено е бижу - имам едно 74 гигабайтово и съм много доволен, поне засега :godbless:

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е хубаво да не ги слагам на отделни партишъни.Ама като се прецака ОС и се наложи формат...ко праим тогаз?

 

Благодаря още веднъж за полезната информация която дадохте в тази тема!!! :godbless::godbless::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е хубаво да не ги слагам на отделни партишъни.Ама като се прецака ОС и се наложи формат...ко праим тогаз?

 

Благодаря още веднъж за полезната информация която дадохте в тази тема!!! :godbless::godbless::)

3 думи -> Backup @ DVD .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи, от 6-7 години използвам един чалъм, който никога досега не ми е изневерявал:

 

1. Малък дял за ОС- и една единствена ОС- тоя комп не е софтуерна библиотека да го делиш с линукси, бсд-та, уинове и т.н.- избери си най-удобното и сложи него.- в началото на харда.

2. Средно голям дял- ти си прецени колко- засофтуер и временни файлове с изключение на swap ако ползваш такъв(най-добре 1-2ГБ рам и забранен swap). Тва в средата на харда

3. Всичко останало ти е audio data или там каквото решиш.

 

При фал- формат C:, реинсталл, после си копираш от втория дял остатъчната полезна информация и си готов с нова инсталация за 20 минути...

 

RAID масивите имат други преимущества и не са ти нужни в случая- закачаш хардовете на два контролера, или пък master+slave и е пушка

 

П.П. ако искаш да ти кажа и няколко трика за оптимизиране на уин ми пиши лс

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де...то и сега съм така.оставил съм в Ц: където е Уина.И на друг партишън са семпли а на трети са аудиотата.като си взема 2х80 на единиа е Уина в Ц: на друг партишън са семплите а на другия диск са аудио и всякакви простотии.Него шси го цепна също.Мисля че така е добре.А това за СВАП...все едно ми говориш за Менделеевата таблица :P

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.