Към съдържанието

Снимка

Вместо промяна на скалата

• Please log in to reply
26 отговора на тази тема

#16 Fallenblood

Fallenblood

двуного без пера

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1646 Мнения:
  • Инструмент:не знам

Публикувано 14 ноември 2010 - 16:52

^това има предвид човекът - на баритон китарата специфичното й е именно дългата мензура.

автора, някои хора в стандартен строй с 16-ки свирят :)

Този пост е редактиран от Fallenblood: 14 ноември 2010 - 17:06

искам да ви кажа, че съм напълно прав!

#17 Vasil Pavlov

Vasil Pavlov

Млад Меринджей 24/7

• Members
  • PipPipPipPip
  • 905 Мнения:
  • Инструмент:Китари/Вокали/Клавишни

Публикувано 14 ноември 2010 - 17:44

^не ми изглежда възможно, даже 11-ки са твърди и то доста, камо ли 16-ки.
Не е важно, колко бързо напредваш - важното е да не спираш :)

#18 Valserp

Valserp

I am tuned to D E F A C E

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1288 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 14 ноември 2010 - 18:17

свиря с 10-59 , коко по дебело 11 ше ми дойдат много аз само си струна дропвам до ла бемол

Нещо от .64 до .68 ще ти дойде добре. Еликсир имат .68; Дадарио имат по-богат избор (.60, .62, .64, .66, .68)

http://www.stringmail.co.uk/

Купуваш 6-струнен комплект 10-46 и добавяш дебелака :)
<p class='bbc_right'><span style='font-size: 8px;'><span style='color: #C0C0C0'>Pop songs gone metal: </span>
<br><a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103483-dev-and-the-cataracs-bass-down-low/'>Dev & The Cataracs - Bass Down Low</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/104553-katy-perry-et/'>Katy Perry - ET</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/105207-ricky-martin-livin-la-vida-loca/'>Ricky Martin - Livin' La Vida Loca</a></span>

#19 chalgasucks

chalgasucks

трансфуктордикулятор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 549 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 14 ноември 2010 - 20:26

хмм от кдъе да си ги взема по дебелите струни то ан тази мензура съм слагал 60 и беше както сега смисъл, колкото и дебело да сложа няма да се обтегне повече !!!

и да искам баритонна китара 27" и повече 28.625 дори 30 , аз в началото съм написал нямам пари да сия купя и в момента обмислям вариант да си стъпна сегашната зада обтегна някак си струните !

#20 BWC

BWC

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 322 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 14 ноември 2010 - 23:11

Охх няма как да слезеш в строй като Амон Амарт без баритон китара и няма какво да сетъпваш по твоята .. от бивол мляко няма да изкараш
просто пести парички и свири блус в Е докато си земеш китарата

пс: и пиши малко по четливо ... очичките ми се насълзиха докато прочета постовете ти

#21 chris_barnes

chris_barnes

гиби снобар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 842 Мнения:
  • Инструмент:дебел

Публикувано 15 ноември 2010 - 09:41

хмм от кдъе да си ги взема по дебелите струни то ан тази мензура съм слагал 60 и беше както сега смисъл, колкото и дебело да сложа няма да се обтегне повече !!!

и да искам баритонна китара 27" и повече 28.625 дори 30 , аз в началото съм написал нямам пари да сия купя и в момента обмислям вариант да си стъпна сегашната зада обтегна някак си струните !

Баткооо, к'во направи ти бе 28' скала, к'ви са тия гьостерици? Направо си купи бас. Като свириш ниско, си вземи балансиран комплект (тоест примерно 13-56 или по-дебел) ама да си е стандартен, а не такъв смесен, какъвто ти ползваш. Хората са ти казали по-горе Дадарио предлагат доста размери. Свирих няколко години в СИ с 25.5 мензура и с 13-56 беше добре. Струните бяха доста стегнати. Вярно, ти искаш още по-ниско...Обърни внимание на грифа. Не си споменал с каква китара си, моята стара китара Jackson леко огъваше грифа при толкова дебели струни - ако не ти е правен сетъп за дебели струни е добре да идеш при лютиер да ти настрои грифа за опън, какъвто упражняват дебелите струни.

#22 chalgasucks

chalgasucks

трансфуктордикулятор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 549 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2010 - 16:05

хахаха ами 28" скала и 30" са предвидени именно зада не се пишат такива глупости като изпозлвай оше по дебели струни , в Си 56 е идеално но свалиш ли надаолу е ужасно , пак казвам че свиря с 59 и ен съм доволен , грифа няма проблеми ! Написал съм каква ми е китарта!
ПС нека не се ограничаваме с наложените от едно време стандарти 25.5 :) 27-30 прогрес :D
поздрави

#23 Valserp

Valserp

I am tuned to D E F A C E

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1288 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2010 - 17:02

Сега си с .59 - разликата с .60 няма как да е голяма. Затова препоръчах .64-.68

Няма как просто да я сетъпнеш някак си... Цялото нещо ще изисква или смяна на гриф, или някаква гениална подмяна на фингърборда и пренабиване на прагчетата.

Сори - докато събереш пари за баритон - вариантът ти е дебели струни.
<p class='bbc_right'><span style='font-size: 8px;'><span style='color: #C0C0C0'>Pop songs gone metal: </span>
<br><a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103483-dev-and-the-cataracs-bass-down-low/'>Dev & The Cataracs - Bass Down Low</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/104553-katy-perry-et/'>Katy Perry - ET</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/105207-ricky-martin-livin-la-vida-loca/'>Ricky Martin - Livin' La Vida Loca</a></span>

#24 Fallenblood

Fallenblood

двуного без пера

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1646 Мнения:
  • Инструмент:не знам

Публикувано 15 ноември 2010 - 18:44

^не ми изглежда възможно, даже 11-ки са твърди и то доста, камо ли 16-ки.

Dale is also noted for playing his percussive, heavy bending style while using what are, for most guitarists, extremely heavy gauge string sets (16p, 18p, 20p. 38w, 48w, 58w).

http://en.wikipedia....ick_Dale#Career :punk_guitar:
не помня дали негова беше една снимка с 1 ръка с "изядени" върхове на пръстите и 3 перца, изпилени за 6 минути...
искам да ви кажа, че съм напълно прав!

#25 chalgasucks

chalgasucks

трансфуктордикулятор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 549 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2010 - 20:42

абе то се е видяло, че ще ходя по мъките докато не си взема по дълга скала , ама здраве да е за сега :)

#26 bustard

bustard

Ей Ти! Зад храстите!

• Members
  • PipPipPip
  • 475 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2010 - 15:08

Това е!

Този пост е редактиран от bustard: 17 ноември 2010 - 15:09

Architects-bassist-Ali-Dean-rejoins-the-

#27 Александар

Александар

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:
  • Инструмент:гитара

Публикувано 17 ноември 2010 - 16:06

Повишаването на напрежението може да стане посредством поставяне на по-дебели струни или използване на инструмент с по-дълга скала.

Јас мислам дека е подобро со подебели страни. Може да проба со некои џезерски, од 13 нагоре. Полесно е да се свири на пократка скала, според мене. Но тоа зависи од многу работи. На тие со подебели прсти им е потешко да свират на пократки скали.
Q: What's the difference between a blues guitarist and a jazz guitarist?

A: A blues guitarist plays 3 chords in front of 1000 people. A jazz guitarist plays 1000 chords in front of 3 people.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни