Jump to content
Българският форум за музиканти

Вместо промяна на скалата


Recommended Posts

^това има предвид човекът - на баритон китарата специфичното й е именно дългата мензура.

 

автора, някои хора в стандартен строй с 16-ки свирят :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^не ми изглежда възможно, даже 11-ки са твърди и то доста, камо ли 16-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря с 10-59 , коко по дебело 11 ше ми дойдат много аз само си струна дропвам до ла бемол

 

Нещо от .64 до .68 ще ти дойде добре. Еликсир имат .68; Дадарио имат по-богат избор (.60, .62, .64, .66, .68)

 

http://www.stringmail.co.uk/

 

Купуваш 6-струнен комплект 10-46 и добавяш дебелака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм от кдъе да си ги взема по дебелите струни то ан тази мензура съм слагал 60 и беше както сега смисъл, колкото и дебело да сложа няма да се обтегне повече !!!

 

и да искам баритонна китара 27" и повече 28.625 дори 30 , аз в началото съм написал нямам пари да сия купя и в момента обмислям вариант да си стъпна сегашната зада обтегна някак си струните !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх няма как да слезеш в строй като Амон Амарт без баритон китара и няма какво да сетъпваш по твоята .. от бивол мляко няма да изкараш

просто пести парички и свири блус в Е докато си земеш китарата

 

пс: и пиши малко по четливо ... очичките ми се насълзиха докато прочета постовете ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм от кдъе да си ги взема по дебелите струни то ан тази мензура съм слагал 60 и беше както сега смисъл, колкото и дебело да сложа няма да се обтегне повече !!!

 

и да искам баритонна китара 27" и повече 28.625 дори 30 , аз в началото съм написал нямам пари да сия купя и в момента обмислям вариант да си стъпна сегашната зада обтегна някак си струните !

 

Баткооо, к'во направи ти бе 28' скала, к'ви са тия гьостерици? Направо си купи бас. Като свириш ниско, си вземи балансиран комплект (тоест примерно 13-56 или по-дебел) ама да си е стандартен, а не такъв смесен, какъвто ти ползваш. Хората са ти казали по-горе Дадарио предлагат доста размери. Свирих няколко години в СИ с 25.5 мензура и с 13-56 беше добре. Струните бяха доста стегнати. Вярно, ти искаш още по-ниско...Обърни внимание на грифа. Не си споменал с каква китара си, моята стара китара Jackson леко огъваше грифа при толкова дебели струни - ако не ти е правен сетъп за дебели струни е добре да идеш при лютиер да ти настрои грифа за опън, какъвто упражняват дебелите струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха ами 28" скала и 30" са предвидени именно зада не се пишат такива глупости като изпозлвай оше по дебели струни , в Си 56 е идеално но свалиш ли надаолу е ужасно , пак казвам че свиря с 59 и ен съм доволен , грифа няма проблеми ! Написал съм каква ми е китарта!

ПС нека не се ограничаваме с наложените от едно време стандарти 25.5 :) 27-30 прогрес :D

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм от кдъе да си ги взема по дебелите струни то ан тази мензура съм слагал 60 и беше както сега смисъл, колкото и дебело да сложа няма да се обтегне повече !!!

 

Сега си с .59 - разликата с .60 няма как да е голяма. Затова препоръчах .64-.68

 

и да искам баритонна китара 27" и повече 28.625 дори 30 , аз в началото съм написал нямам пари да сия купя и в момента обмислям вариант да си стъпна сегашната зада обтегна някак си струните !

 

Няма как просто да я сетъпнеш някак си... Цялото нещо ще изисква или смяна на гриф, или някаква гениална подмяна на фингърборда и пренабиване на прагчетата.

 

Сори - докато събереш пари за баритон - вариантът ти е дебели струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^не ми изглежда възможно, даже 11-ки са твърди и то доста, камо ли 16-ки.
Dale is also noted for playing his percussive, heavy bending style while using what are, for most guitarists, extremely heavy gauge string sets (16p, 18p, 20p. 38w, 48w, 58w).

http://en.wikipedia.org/wiki/Dick_Dale#Career :punk_guitar:

не помня дали негова беше една снимка с 1 ръка с "изядени" върхове на пръстите и 3 перца, изпилени за 6 минути...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повишаването на напрежението може да стане посредством поставяне на по-дебели струни или използване на инструмент с по-дълга скала.

Јас мислам дека е подобро со подебели страни. Може да проба со некои џезерски, од 13 нагоре. Полесно е да се свири на пократка скала, според мене. Но тоа зависи од многу работи. На тие со подебели прсти им е потешко да свират на пократки скали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.