Jump to content
Българският форум за музиканти

Вместо промяна на скалата


Recommended Posts

Сега взех да обмислям доста налудничевата идея , да се опитам да си обтегна повече струните, като не променям скалата на грифа а измествам само магарето , дали е възможно да се получи ако си преместя магарето с около сантиметар и от там съответно дали ще ми е вяран китарата , ще се наложи ли да местя и адаптрите изобщо някой мислил ли е такава идея :)

ПС. просто нямам възможноста сега да си купя нов гриф със 27 скала(съответно и нова китара), китарта ми е Rg7321

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи една ролетка и измери разстоянието от нъта до 12-то прагче, а след това от 12-то прагче до магарето.

Съпостави двата резултата, би трябвало да са еднакви, в противен случай скалата ще стане фалшива, а от тук идва и отрицателният отговор на твоят въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане, забрави. Физиката не можеш да я излъжеш, по-точно диференциалното уравнението за трептене на струната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-категорично отказване на добава, че само със смяна на грифа не се сменя скалата. Новият гриф трябва да се съедини на ново място с тялото и то едва ли ще съвпада със старото. Дори да се мръдне магарето назад, което не е лесна работа, адаптерите ще попаднат на неподходящи места. При толкова много и евтини китари дали си заслужава човек да си разплита чорапите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво му е хубавото , вече не ми върши работа :) не свиря от си , бемолен съм е доста често ла бемол и се едно опъвам конец , за това ми трябва по дълата скала ... уви ще е с нова китара (бог знае кога обаче)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повишаването на напрежението може да стане посредством поставяне на по-дебели струни или използване на инструмент с по-дълга скала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другото вече казаха, но и само да вметна - ако "бридж" адаптера ти остане далеч от бриджа - няма да си доволен от резултата в звука. Особено при нисък строй като Ла бемол.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам това , идеята на цялото еншо ми ебше да ли е възможно , адаптера щеше да се мести при всяко положение , свиря с 10-59 , коко по дебело 11 ше ми дойдат много аз само си струна дропвам до ла бемол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работата е само за ниската струна, взимай си нея по-дебела отделно, ако улучиш еднакво звучащи струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм много сигурен :):huh: , но май имаше баритон китари, които са предназначени за ниски строеве на настройка

 

ако все пак не бъркам по въпроса с баритоните

 

защо не се замислиш да смениш инструмента с такъв

 

в главата ми се върти ;) нещо за баритон китара ESP из нета

 

поздрави и успех :)

 

редакция за добавка на горе-написаното

 

та ЕТО какво излазе в томан

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.