Jump to content
Българският форум за музиканти

chalgasucks

Вместо промяна на скалата

Recommended Posts

Сега взех да обмислям доста налудничевата идея , да се опитам да си обтегна повече струните, като не променям скалата на грифа а измествам само магарето , дали е възможно да се получи ако си преместя магарето с около сантиметар и от там съответно дали ще ми е вяран китарата , ще се наложи ли да местя и адаптрите изобщо някой мислил ли е такава идея :)

ПС. просто нямам възможноста сега да си купя нов гриф със 27 скала(съответно и нова китара), китарта ми е Rg7321

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще ти се наложи да преместиш и целия гриф! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи една ролетка и измери разстоянието от нъта до 12-то прагче, а след това от 12-то прагче до магарето.

Съпостави двата резултата, би трябвало да са еднакви, в противен случай скалата ще стане фалшива, а от тук идва и отрицателният отговор на твоят въпрос.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане, забрави. Физиката не можеш да я излъжеш, по-точно диференциалното уравнението за трептене на струната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще трябва да изместиш и всичките прагове или да свириш само на свободни струни :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-категорично отказване на добава, че само със смяна на грифа не се сменя скалата. Новият гриф трябва да се съедини на ново място с тялото и то едва ли ще съвпада със старото. Дори да се мръдне магарето назад, което не е лесна работа, адаптерите ще попаднат на неподходящи места. При толкова много и евтини китари дали си заслужава човек да си разплита чорапите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^аз не говоря за смяна на грифа, но да явно няма да се получи нищо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво му е хубавото , вече не ми върши работа :) не свиря от си , бемолен съм е доста често ла бемол и се едно опъвам конец , за това ми трябва по дълата скала ... уви ще е с нова китара (бог знае кога обаче)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повишаването на напрежението може да стане посредством поставяне на по-дебели струни или използване на инструмент с по-дълга скала.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другото вече казаха, но и само да вметна - ако "бридж" адаптера ти остане далеч от бриджа - няма да си доволен от резултата в звука. Особено при нисък строй като Ла бемол.

Редактирано от Valserp

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам това , идеята на цялото еншо ми ебше да ли е възможно , адаптера щеше да се мести при всяко положение , свиря с 10-59 , коко по дебело 11 ше ми дойдат много аз само си струна дропвам до ла бемол

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работата е само за ниската струна, взимай си нея по-дебела отделно, ако улучиш еднакво звучащи струни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм много сигурен :):huh: , но май имаше баритон китари, които са предназначени за ниски строеве на настройка

ако все пак не бъркам по въпроса с баритоните

защо не се замислиш да смениш инструмента с такъв

в главата ми се върти ;) нещо за баритон китара ESP из нета

поздрави и успех :)

редакция за добавка на горе-написаното

та ЕТО какво излазе в томан

Редактирано от Acei

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.