Jump to content
Българският форум за музиканти

Epic Fail в "the Box" София


Recommended Posts

Както НЕ знаете на 10.11.2010г. в посочения клуб трябваше да има концерт на групите T.O.T и Seven ate nine. Случи се следното нещо: Вдигнахме се от Пазарджик трима представители на групата + шофьор заедно с пълен багажник техника. След пристигането ни на оговореното място се оказа че няма барабани... Но дори това не можа да спре провеждането на концерта, въпреки, че до началото имаше саме два часа. След като наехме барабани и напревихме чек ни остана само да започнем. Да обаче поради липсата на реклама, неизвестността ни и това че концерта беше насрочен в средата на седмицата в клуба се събраха около 25 човека публика ± . Дори това не спря нашето желание да свирим. Искам да бъда разбран правилно. Ние не бяхме там за парите. Ние бяхме отишли да свирим за слава. Да обаче тази слава не ни застигна, тъй като хората в клуба били по-малко от 30. Това беше така, но защо трябваше тези 25 човека да ни гледат как си събираме техниката, след като аз си мисля че не чак толкова голям клуб като "The Box" може да понесе 20-25 човека публика. Защо непременно трябва да са 30? И защо не се проведе концерт след като ние и хората имахме желание това да стане?Не мислите ли че това е грешно решение от страна на собственика?

:slap::):icon_shithappens::icon_shithappens:

Редактирано от V3n0m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва си е политика на клуба открай време, доколкото знам.

Дали е грешна или правилна е въпрос на гледни точки, предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам никаква идея какви съображения седят зад такива решения.

 

Ама както разбирам, след положен труд, дори не сте свирили.

След като цялата работа е щяла да бъде за кеф, кой е щял да изгуби ако има концерт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо обвиняваш клуба, че не е намерил публика за неизвестна банда. Вярно, че рекламата там е слабичка. Не знам защо си останал и с впечатлението, че там има барабани, освен ако собственикът не ти е казал друго. Иначе и аз съм свирил пред 20-30 човека там, дори бяхме и две банди, но не отчитам липсата на публика като вина на клуба. Отчитам го като наша вина, защото обикалях като идиот сред познати и не съвсем познати да агитирам, и след като поне 60-70 човека лично ми казаха, че ще дойдат, и не дойдоха.

 

Защо не е имало концерт все пак? На нас собственикът ни каза, като видя, че няма хора "Пичове, за персонал и дрън-дрън ние вземаме 180 лв от входа, останалото е за вас. Вие решавате как ще процедирате." И свирихме, и взехме по 5 лв на калпак :):) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая вечер във въпросния клуб свирят Sabaton.

Edit: или май беше блу бокс?

Редактирано от Voodoo_MetaL_PK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да сте прочели внимателно това, което са ви дали, преди да приемете да свирите там.

 

Относно рекламата, процента на взетите пари и т.н. - това не е само особеност на Дъ бок, а всички го правят.

Така и не ми стана ясно, как някой като слага по 400-500% надценка на пиенето, си позволява да взима и процент от входа (имайки предвид и това, което предлага като техника, удобства...) при положение, че не прави реклама?

Но както казах, това е положението - не са виновни от Дъ Бокс :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свилене ами много просто :)Има една стара българска поговорка ,,Не е виновен този,който яде баницата а този който му я дава,,- в случея групата,която свири там.Я да се озъбят всички групи и да откажат да свирят във въпросния клуб и да видиш колко бързо собственика ще си свие сармите и ще си им плаща целия вход.В противен случей ще си пие сам бирите за по 5 лева или там колкото са ;)

Това е истината никой не трябва да се подценява!

 

Успехи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

най добре е бандите да се събират по две по три и да си наема читалища и да си свирят пред прияели там. ще им излезе по-тънко и по весело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Същата седмица това се случи и с нас . Бяхме 5 групи - D.S.O.L. , New Disease, Twist , Downslot , JRD. Никаква реклама от страна на клуба , никакви плакати , никакви евенти в интернет , абсолютно нищо . Концерт все пак имаше... но по едно време даже от управата на клуба изтърсиха ,че трябва да им платим неустойка че нямало хора :D . В случая ние бяхме поканени от клуба да свирим там и според мен , щом те организират всичко те трябва да се занимават и с рекламата . Ако аз им се обадя и искам да свиря там с още няколко групи , това вече е друг въпрос .

 

Ние в случая свирихме за по - (минус) 20лв. на калпак + да си направим екскурзия до София .Голям кеф . :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Поне сте свирили :D

Свилен, всичко прочетохме внимателно даже два пъти.

bassiscotta, не е баш така

Valeri_pj, Хубава идея но неосъществима по мое мнение у нас

;)

Редактирано от V3n0m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.