Jump to content
Българският форум за музиканти

I Shall Be Gone


Recommended Posts

Една композиция, върху която се трудим с Ангелина от известно време насам и която реших да споделя, за да чуя обективни мнения:

 

I Shall Be Gone

 

P.S. Песента е все още в демо вариант и дори вокалите не са смесени, тъй че очаквам градивни критики, преди да съм го отпочнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е :-) :thumbs_up: Много, ама много ми харесва песента.

 

Според мен няма необходимост от критика, а по-скоро лични впечатления:

- На местата с многогласията може би трябва по-добър баланс между силата на гласовете, но ти така или иначе не си ги започнал.

- В интродукцията китарите звучат като с пинг-понг, т.е. преминаване на акустичната ляво-дясно-ляво и т.н., което на мен не ми харесва твърде много.

- Във фона има пад (виола ли/обой ли), който ако се подсили и хармонизира при възходящите, например след "....desert felts no rainfall..." около 1:16, ще бъде силно, според мен.

 

Всичко по-горе е лично възприятие и предпочитание, парчето е жестоко просто. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо подравления за самата композиция и изпълнение. Парчето е доста заинтригуващо. Мисля, че на ниво микс е доста добре.

 

Има две неща, които бих променил ако работих аз върху парчето, но според мен те са въпрос на вкус а не някакви сериозни грешки

 

1 Китарата бих я намалил съвсем малко или бих сложил някакъв лимитер. На моменти леко избива над гласа ми се струва.

 

2 Този обой който влиза на 1:00 бих го сменил с друга бленда или може би ако е жив инструмент би звучал чудесно

 

Но пак казвам това са съвсем леки промени, които бих напраил. Парчето е супер :girl_cray2: . Интересно ми е как ще звучи след мастеринга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Китарата май наистина малко ще я стисна, че и на мен нещо не ми е равномерна. Пък това, че ходи по панорамите е следствие от факта, че това всъщност са две китари, записани по различен начин и явно не съм ги изсвирил със съвсем еднаква динамика.

 

Ще го чуя това на 1:16 и ще помисля по темата.

 

Иначе инструментите в бекграунда са акордеон и по ирландски фалшива цигулка :) Нарочно съм ги поомазал, за да звучат като пад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На местата с многогласията може би трябва по-добър баланс между силата на гласовете, но ти така или иначе не си ги започнал.

В интродукцията китарите звучат като с пинг-понг, т.е. преминаване на акустичната ляво-дясно-ляво и т.н., което на мен не ми харесва твърде много.

 

Много хубава песен! А иначе това, което каза колегата е общо взето това, което ми дойде на ум и на мен (на първо слушане)! Иначе е супер идеята и изпълнението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено хубава песен, с голям потенциал :greenangel:

Интрото напомня на "Dust in the wind" ....?

Дано я направите по- динамична като аранжимент, че така е малко еднообразна, на мен лично маалко ми доскучава.

За идеята- още веднъж- :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще действаме по въпроса, но чакам траковете с новите вокали, че има неща за дооправяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.