Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-красивата китара - а сега де?


Fenix

Recommended Posts

  • Отговори 1.2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз и без тва пестя кинти за нова китара... Ако си намеря някой добър майстор и му намеря материали може би точно тва ще е нещото което бих искал да имам ;)

 

Само че от какво дърво ли са грифа и тялото?

 

Гриф

 

Тяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото тяло незнам от какво е май череша беше, но кръсивийъ top отгоре е т.нар spalted maple, клен който е прогнил наместа, но по особено кръсиф начин

 

а грифът е flamed maple

 

изобщо кленът има много разновидности като външен вид, въпреки че това е един и същи вид, Hard maple (Acer saccarum). Просто като растат в някои от дърветата се получават такива интересни фигури/текстури, което е доста често при клена. Има доста такива quilted, flamed, bird's eye maple...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото тяло незнам от какво е май череша беше, но кръсивийъ top отгоре е т.нар spalted maple, клен който е прогнил наместа, но по особено кръсиф начин

 

а грифът е flamed maple

 

изобщо кленът има много разновидности като външен вид, въпреки че това е един и същи вид, Hard maple (Acer saccarum). Просто като растат в някои от дърветата се получават такива интересни фигури/текстури, което е доста често при клена. Има доста такива quilted, flamed, bird's eye maple...

:P;);) Благодаря за инфото, не ги знаех тези неща :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко така нагледни примерчета от сайта на Warmoth:

 

Обикновен клен

bwds_maple2.jpg

 

flame

bwds_flame.jpg

 

quilted

bwds_quilt.jpg

 

spalted

bwds_mplspalt.jpg

 

birdseye

bwds_birdseye.jpg

 

burl

bwds_burlmaple.jpg

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-яката китара е тая,дето можеш да свириш на нея :)

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можете да ми кажете с какви струни да свиря,че още не знам какво да си купувам - аз свиря от 7 месеца, ама якооооооооооооооо :)

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи класическа,акустична или електрическа ти е китарата...По принцип D'Adario са добри струнки на изключително поносими цени - пробвай с тях,доста хора оттук ги ползваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можете да ми кажете с какви струни да свиря,че още не знам какво да си купувам - аз свиря от 7 месеца, ама якооооооооооооооо :rolleyes:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Китерените струни не са толкова скъпи :dance: Вземи си D`Adaria и още каквито си харесаш и експериментирай, сменяй си ги, прави си кеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.