Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone от Thomann


muzicantini

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е така наречената Faded версия, т.е. по малко покрития с нитроцелулозен лак и китарата седи матова. Другата разлика от стандартното студио е, че няма кленов топ - цялото тяло е махагон. За сметка на това адаптерите на тази версия за мен са по-добрите - Burstbucker Pro (и по-блусарските). Също така няма куфар, идва с калъф. Но все пак си е истински Гибсън и няма да си разочарован.

Нямаш голям риск като поръчваш от мюзикстора или от томан - ако не ти хареса, можеш да я върнеш съвсем спокойно. Купувал съм и от двата магазина и двата обслужват добре. В томан ми се наложи да върна един продукт (не цяла китара), защото просто бях сбъркал и не беше за моя модел китара - нямаше никакъв проблем, върнаха ми парите без никакви въпроси.

Успех ти желая - Гибсън си е Гибсън, неависимо кой модел. Да може да е завишена цената заради марката, но си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кленовият топ не прави ли звука по-bright? Тоест без него няма ли да звучи много мътно? (тука говоря наизуст, нямам никакъв опит с такива китари).

 

 

И другото нещо, за което се сещам - при липса на свестен амп, даже липса на амп изобщо, ще се усети ли някаква съществена разлика между Гибсън Студио и Епифон Стандарт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя модел (имах същия) си е достатъчно брайт,защото е с камери в корпуса,и стандард новите са такива.А моята дойде с куфар,и много добре опакована по ЮПС куриери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Че за 1300 лв Лес Пол има ли??? Тука някъде бях мяркал само SG за такива пари.

 

Виж тези намаления на по-евтините ЛП-та:

http://www.visiarts.net/catalog/index.php?...e=1&sort=3a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е Hillbilly, прав си. От началото на 2010 обаче Студио фейдед идват с гиг-баг. Явно гледат да спестят някой лев, та да увеличат печалбата.

Имаше производства от 2008 и началото на 2009 с куфари, които бяха останали по големите магазини, но и те се изчерпаха, тъй като производството в Нешвил беше спряно до края на септември заради наводнението. Сега вече доста трудно се намират нови Гибсъни произведени преди края на 2009, тъй като количествата се изчерпаха. Даже имаше един момент през август повече модели в мюзикстора и томан, не бяха налични.

@ muzicantini - звучи много добре, даже трудно би усетил разликата със стандартно студио или лес пол стандарт 2008, особено при липсата на усилвател.

Иначе да - 300 лева отгоре, но все пак Гибсъна е произведен в САЩ, а Епифона в Китай. Махагона на Гибсъна със сигурност е по-добро качество, както и изработката, както електрониката и особено адаптерите.

И да не забравяме най-важното - Гибсън си е Гибсън - все пак не купуваш китари през два месеца - така че си заслужава, поне това е моето мнение.

 

На линка по-горе, а именно http://www.visiarts.net/catalog/product_in...1ccec7b4fe9198b

червената я рекламират с куфар, а кафявата с калъф. Но все пак бих се уверил дали е така или просто са забравили да сменят надписа. А има шанс и да е залежал екземпляр с куфар, което вече си е жива далавера, понеже тия куфари за под 100 лева не можеш да ги пипнеш (нови), а с надпис Гибсън на тях стават по 200 лева.

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...днес в обявите продават май същия червен ЛП както този, към който е линкът по-горе. Само дето му искат 1700, а не 1328 както във Визи. Или моделът е друг? Нещо не е ясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе 1300 + ми е доста извън бюджета на този етап. Разполагам с около 700 + още стотина назаем.

 

На мен идеята ми е, че след време като посъбера малко парички и съм си купил Епифона, ще си взема един що годе свестен амп. Според мен Епифона + свестен амп е по-добре, отколкото Гибсън Студио, ръгнат към процесора и през слушалки примерно... Всичко е относително все пак.

 

Тук е май мястото да попитам - http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul...ry_sunburst.htm - http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul..._honeyburst.htm

 

Освен 20 евро разлика в цената и шарката има ли някакви други разлики между тези двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението, но съм се спрял на класическо ЛП, а пък този амп си е доста нисък клас. Засега съм на вариант Епифон Чери сънбърст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Bundle с Епифона + Вокс VT15. Излиза 489 евро и за парите си със сигурност е свестен амп, освен ако не се целиш по-високо. :) А Ибанеца няма да има нищо общо с това, което търсиш (щом си се насочил към Епифон), особено с активните адаптри по-вероятно е да става за жица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, аз името Ибанец го свързвам с жица (освен джаз моделите). А пък относно Вокса - целя се в по-високо, аз сега си имам нещо, колкото да свиря, просто искам нещо по-сериозно, вероятно с лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.