Jump to content
Българският форум за музиканти

Един въпрос


Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съвсем стандартна подредба според мен, разточителен е верно, но напълно свираем, така да се каже. :)

 

Интересно е да се обърне внимание на два момента тук - левичарският кардан, който е сложен на лявата каса, т.е. двукасни пасажи се свирят на нея, а дясната е друг размер и е с единичен педал. Другото интересно е кабелният фус, който е сложен на десния крак с цел възможност за огледално свирене с краката. Това нещо, което живот и здраве планирам аз моите тъпани в най-скоро време. ;)

 

Иначе тази снимка първоначално се появи в секцията Expose Your Kit на сайта на Тама и оттам си я спомням, а сега като гледам, човекът е рекламно лице и на чинелите Saluda, щото снимката е хостната там. Като става дума за тях, най-интересният им ендорсър според мен е лицето Дейв Фендър (http://www.davefender.com), който притежава най-зверски уникално якия комплект Tama Superstar от осемдесетте, събирани част по част от ebay и от всякакви магазини и преработени с адски мерак. Не е истина колко му завиждам, това ми е любимият модел на Тама за всички времена. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не знам за тоя комплект,ама като видя нещо такова се отчайвам на к'ви барабани свиря.:ph34r:((( By the way съм се зарибил по нов Ride чинел и понеже не ги разбирам много-много,а и по наш'те музикални магазини само гледат да ти пробутат нещо,искам да питам колегата YTSEJAM какво би ми препоръчал в диапазона до 200 лева,'щото и финансите ми са ограничени.Ограничени....Миналата седмица свирих на един SABIAN в една репетиционна на улица "Средна гора" и направо щях да се издрайфам от кеф,ама като питах колко може да струва такъв и ми рекоха 600 лева направо ми се дорева.Някой има ли идея за моделите на Paiste 302 и 502 -впечатления някакви.....Все ми пробутват тия на Stagg,ама нещо ми се виждат доста...Измислени дееба.Знам,че цената е пропорционална на качеството,но ми се ще някой,дето е свирил с повече различни raid-ове да ми даде съвет!10x предварително и sorry,че не пиша на кирилица,aмa ми e много неудобно с нея:)

 

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

А на мен ми е МНОГО удобно да ти прекирилизирам мнението,а?!?

Най-удобно ми е да го трия,при подобна наглост!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paiste 302 в НИКОЙ случай, те не са бронзови, а месингови (brass) и звукът им е отвратителен меко казано. Стаговете в интерес на истината съвсем не са лоши чинели, особено за парите си. Не съм си играл сериозно с такива и не мога да ти кажа подробни впечатления от първа ръка, но поне по тези, които съм виждал, биват, даже много биват. Иначе според мен истината е да се дебне из магазините и на принципа ухо на ухо за нещо втора ръка, защото така единствено може да се постигне човешка цена. Примерно в Джаза (магазинът на Пепи и Крум до СМГ) много често хората оставят разни неща на консигнация и можеш с повече късмет да хванеш каквото трябва. Аз моя райд именно оттам съм го купувал и някъде точно за около 200 кинта, а си е прекрасен Сабиан, серията Pro и си ми върши работа от години. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А де... я, моля ви, обяснете ми за какво са му на тоз чоловек 6 педала?!?! Айде, 5 от тях разбирам... с много, ама много мъка.... обаче за 6 вече няма никаква логика :unsure: Поне за мойта неувряла басистка глава.

 

А иначе не разбрах кои части били лоши като са пиринчови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо учудващо, почваме отляво надясно - 1. кабелен фус за ляв крак (капаците са вляво от обикновения); 2. обикновен фус за ляв крак (стандартна позиция); 3. кардан, лява час за ляв крак; 4. същият кардан, дясна част за десен крак; 5. обикновен педал за дясната каса, която е с друг диаметър и съответно звук от лявата; 6. кабелен фус за десния крак (капаците са отдясно, виждат се).

 

Относно месинга, който продължава да прави чинели от тоя материал, трябва да бъде публично наебан и обесен за няма да казвам кое. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клетият басист и представа си няма какво е кабелен фуз! :unsure: Ще му обясниш, нали? :blink:

А междудругото с няколко човека съм спорил дали можеш да имаш кардан и две каси... въх деба... сега ми е гадно, защо спрях да споря, щот е съвсем явно и напълно логично, че можеш :blink:

 

Айде със здраве :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е да се обърне внимание на два момента тук - левичарският кардан, който е сложен на лявата каса, т.е. двукасни пасажи се свирят на нея, а дясната е друг размер и е с единичен педал. Другото интересно е кабелният фус, който е сложен на десния крак с цел възможност за огледално свирене с краката. Това нещо, което живот и здраве планирам аз моите тъпани в най-скоро време. :):)

са да отивам ли да си търся вестник и да се почвам ? :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех дееба и кирилицата смотана....Както и да е де...То ве4е и баба ми знае да 4ете на латиница,ама няма да споря...

Парво едно голямо 10х на Ytsejam за инфото 6тото бех си наумил Paiste да си взема.6тото го огледах тоя на Стаг и много не бях о4арован.Не ми вдахва доверие с тия иероглифи по него,а и зву4енето му много не ме изкефи....

В Джаза съм ходил,но пове4ето работи са си....цифра дееба....А серията 502?Гледах един Кре6/раид 502,но са ми казвали 4е тия са нито кре6 нито раид....Ех да можех еи такъв Сабиан да си взема като тоя в репетиционнатааааааа....Тоя пи4 разпрвя 4е Пантера записвали с такъв....Едвам го разбрах 4е е Сабиан-има6е само една малка 6тампа на метала и никаква надписи......и доста доста дебел метал:))))))Бахти акъла ми взе това 4удо....Без дрьн4ане,без гадно отзву4аване-само 4исто 4исти4ко зву4ене....Пи4ка му материна кога 6те стана и аз бял 4овек..................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото интересно е кабелният фус, който е сложен на десния крак с цел възможност за огледално свирене с краката.

е добре тва па за кво е кабален фус за огледално свирене??? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм барабанист и не разбирам особено, но с едно таквоз на сцена другите музиканти ще изглеждат мижави, но тежко му на тоя дето ще сглобява и озвучава, а ако е малка сцената............... малииииииииииииии басиста и китариста един върху др да не говорим за още членове. всичко тва в кръга на шегата то тва не е за България де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.