Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв микрофон за чист запис


hipnotizatora

Recommended Posts

Значи искам да направя един запис на гласа си и да го запиша после на диск не пеене а просто говорене само че си купих едни слушалки с микрофон от Куфланд и сега не знам дали е от тях,но на записа постоянно се чува едно като жужене пробвах с две програми и все е така.Моля Ви за съвет какъв микрофон да си купя за да го няма този ефект,че дадох май 20 лева на вятъра.Предварително Ви благодаря.Май освен в този форум няма къде да получа правилната информация :coolp:

 

П.С.:Извинявам се ако има вече такава тема.

 

Извинете забравих да попитам и от къде може да се намери микрофона който ще ми препоръчате и колко пари ще е горе-долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То лесно можем да ти препоръчаме микрофон ама като ти гледам бюджета който си готов да отделиш е малко трудно. А и добрия звук не идва само от микрофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще ти свърши работа ! http://www.musicworld.bg/bg/c_1484/i_18277...1800Single.html

Ама не съм сигурен , че проблема с шума ти е само в микрофона , а и в зуковата карта !

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти примерно няколко евтини микрофона:

 

Electro-Voice Cobalt Co9

 

Electro-Voice N/D167

 

или още по-ефтин BEHRINGER XM8500

 

Но знай, че голяма част от качеството идва от микрофонния предусилвател. Твоя сигирно е от вградена карта или някоя евтина такава, така че не очаквай чудеса.

 

 

А колегата отгоре ме изпревари !!!

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви искрено за съветите!Пожелавам Ви много успехи във всичко, ще взема тези дни някой от тези и ще пробвам на някой друг компютър да видя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Виждам че темата е малко стара/

Но това което му предложихте са динамични микрофони, за чист запис не е ли по добре да се изпоузва кондензаторен или пиезо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблемът ти е само чистия запис , шумът лесно може да се оправи от програмата с която записваш

С кои ефекти става тва ? И задължително ли се минава през такива ефекти , ако записваш със среден клас микрофон ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше толкова лесно...

Подобни "ефекти" се прилагат в строго определени случаи, или за специални ефекти. Поради своята природа (най-често базирани на FFT инвертиране), денойзерите (особено при некомпетентна употреба) внасят значителни артефакти във звука - най-забележимия от които е ярко изразен фленджинг ефект.

Та не бих препоръчвал с подобни средства да се търси "чист" запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност в началото ти спомена че не търсиш перфектен звук , а запис чист от жужене и бръмчене . В този случай тези ефекти са точно за твоя случай и ако ползваш аудасити като програма за запис , ефектите се прилагат от самото меню ефекти - премахване на шум , премахване на пукане, мисля че имаше и още един ефект .

 

А както казаха колегите по горе само хубав микрофон няма да ти реши проблема. Основният проблем идва от вградените звукове карти , но методът по горе мисля , че ще ти свърши работа на този етап

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

A не се записва на компютър?

 

Намерих наскоро касетен рекордер, 2дву канален и успях да го вържа към компа... Става много по добър запис когато се мине първо през лента... (извините за оф топика)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.