Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе хора имам едно предложение: ае да вземете решение как ще ги пишете тия строеве и да почнем всички да го правим по един и същи начин!!!!! За мен, както и за всеки предполагам ще е по-добре, ако постъпите така.

Според мен най-добре ще да ги пишем на един ред от ляво на дясно - тънки към дебели струни. Ако не ви харесва - измислете друго - просто да има некъв образец. Така няма да има нужда всеки да обяснява кой строй откъде накъде е и няма да се чудим тези, които четем какво се случва.

 

По темата: Asimo как е на Dave Townsend строя ? Ти какво свириш? Кавъри на SYL?

На Roshi ® идеята му също ме кефи :)

Много просто-навсякъде е прието да се изписват от най-дебелата към най-тънката струна т.е. EADGBE за стандартната настройка.

 

Но по-интересното,което исках да споделя, е най-странната(за мен) настройка-а именно на Soundgarden."Mind riot" се казва песента и китарата се настройва: ЕЕЕЕЕЕ :girl_witch:

 

По принцип тия пичове не си поплюват и експериментираха здраво със строевете,докато съществуваха. :girl_witch:

Ето още няколко техни,които си спомням веднага,(въпреки че те признават,че доста са крали от кънтрито):

EEBBBB

BADGBE

CGDGBE

DGDGBE

DGDGBC

и много други. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам,но аз съм настройвал китара с нормален комплект струни така.

1-ва и 6-та струна са ясни.Останалите са:

2-ра и 4-та нагоре до Е, 3-та и 5-та надолу до Е.

Най-тягостно е за 2-ра струна :icon_shithappens:

Звучи доста обемно!

Редактирано от bobikosatkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дост пъти съм се чудил и аз Ким Тайл с какви комплекти струни е свирил за ртазличните настройки и ми е интересно колко китари е мъкнал на турне :girl_cray2:

 

Освен това много се дразня, като си харесам някоя тяхна песен и като тръгна да я вадя... Нъц... Изведнъж се оказва, че трябва примерно да купя 3 комплекта струни, за да си сглобя един като за настройката :hysterical:

 

Това със ЕЕВВВВ е от Pretty Noose ако се не лъжа...

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не си спомням точно за Prety Noose, но със сигурност е на My Wave, The day I tried to live, Seasons(Chris Cornell) и други. За това какви комплекти използват, аз предполагам, пък и съм чел някакви интервюта с Ким, че ползват нормален комплект. Даже мисля, че беше споменал 10-ка с хеви ботъм. Просто ги малтретират докрай. Сега като се замисля, аз съм пробвал неведнъж всичките им настройки ,с коити съм се сблъскал,(а те не са малко) и никога не съм късал струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На "Seasons" настройката е съвсем друга - FGCFCF. CGDGBE беше на "Mailman" мисля?

 

Напоследък съм се зарибил по следната настройка - CGCGCD. Това моя лека модификация (просто свалям 6та с още 1 тон надолу) на настройката на "Rain Song" на Джими Пейдж. Звучи убер-яко! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти манияци!!!Много се радвам че се регистрирах в този форум!Има много полезна информация,и се надявам да ми помогнете и на мене.Не знам колко от вас слушат мортишан,но ако някои може да ми каже в какъв строи свирят те ще съм му адски благодарен!!Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В Европейската литература и в Европа като цяло, Си-то е прието да е като H, а си бемол катo B...В САЩ пък Си е В, а Си бемол е Bb, незнам защо но напоследък то се е наложило.Аз имам въпрос за строя на Going To California на Led Zeppelin.Струва ми се че е Open G (DGDGB(H)D) но не съм сигурен, някой може ли да ми каже със сигурност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се вкарам малко в офтопика:

 

По това което съм чел, буквеното означение на Си е H или B(по европейските стандарти е H, както каза коуегата), а пък b си е бемол, без значение дали става въпрос за Си или за Ре или за който и да е тон, примерно. А буквеното означение на бемола е едно es, което се слага след тона/буквата/, т.е. Си бемол става Hes или Bes.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H e си , а B е си-бемол в класическата номенклатура. В модерната такава B е си, а Bb е си бемол и H не се използва.

Това разбира се не пречи някой веднага да ме нападне и да каже, че H още се използва - да, използва се и току-що казах къде :P

 

Всеки да си ползва която система го кефи - и двете са верни. Просто за класическата все по-малко хора са наясно.

Редактирано от BlueZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Само да питам... какво значат тези означения на 3 струни b-e′-a′ и b-e′-b″ защото си нямам напредстава коя буква с коя струна съвпада (в размер). Примерно ако ида в мага зина и кажа трябват ми струни за едикойси инструмент ама незнам размера и им покажа тези означения (b-e′-b″, etc.) дали ще ме разберат ? ;)

:no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Абе най-добре гледай да знаеш размера :hysterical: Ако се съмняваш, кажи "деветки" (стандартни) или "десетки" (по-добре, но при по-дебели струни от деветки въпросът опира до удобство и лични нужди).. говорим за китара по принцип, надали ще взимаш струни за укулеле :> Аз не мога да ти разбера въпроса изцяло, затова отговарям така.

 

Пичове, хелп ми.

 

http://vbox7.com/play:e5868be8

 

В какъв строй е тая невероятна тресня ? :icon_shithappens:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.