Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

Добре, че в гитар про-то ги има всички.. почти :)

 

мен ме забавлява строя на Dave Townsend CGCGCE демек OPEN C :virtuoz: (от горе надолу)

Редактирано от Asimo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Db Gb Db Gb Db Db

 

Т.к. 1 и 2 са с еднакакъв тон може да се правят "етно" заигравки на тях. Същевременно ако желаете да се правите на якьи мьетъьи, може да турите едно баренце и да бичите на воля!

Бе Бе-мол да И-ма! :girl_witch:

 

(Все пак да подчертая, че аз не разбирам от китара, а само се забавлявам с нея понякога.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Интернета не се заключава само във форума. Има и разни други сайтове като Google, Wikipedia...

 

С тяхна помощ и 40 секунди отделено време се стига до това, което по моему е достатъчно изчерпателно като информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Абе да им се чуди човек що си разстройват китарите така :music336: Аз си свиря по стандартните eBGDAE и сигурно ще ми е доста трудно да ги сменям за щяло и нещяло. Явно все пак е до удобство ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото някой неща или трудно се свирят на стандартния , или въобще не могат да се изсвирят (а ако се изсвирят , то са в неправилната октава (говоря за по-ниските работи....))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Как да настроя с компютър магаренцето на Електрическа китара, металните плочки които опъват струните имам предвид(височината им и дали да са стегнати или по-разспуснати)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от китари свиря главно по таблатури на изуст и с риск да стане смешно ще поставя линк с китарата

Encore

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като намерих в ебей комплект струни за класическа китара (найлонови)

1->10 ми,си,сол,ре,Ла,Ми,Ре,До,Си,ЛА

 

потърсих клипове и ми изкочи

след заглеждане видях, че той си "натиска" 7+ струни и реших че явно няма да е настроена съФсем като "арфа" някаква идея ?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни си дрънкам в една от настройките на Джими Пейдж, използвана в "The Rain Song":

 

D-G-C-G-C-D

 

Друга негова, която ползвам и в мои собствени парчета е D-A-D-G-A-D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора имам едно предложение: ае да вземете решение как ще ги пишете тия строеве и да почнем всички да го правим по един и същи начин!!!!! За мен, както и за всеки предполагам ще е по-добре, ако постъпите така.

Според мен най-добре ще да ги пишем на един ред от ляво на дясно - тънки към дебели струни. Ако не ви харесва - измислете друго - просто да има некъв образец. Така няма да има нужда всеки да обяснява кой строй откъде накъде е и няма да се чудим тези, които четем какво се случва.

 

По темата: Asimo как е на Dave Townsend строя ? Ти какво свириш? Кавъри на SYL?

На Roshi ® идеята му също ме кефи :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue - Тая 11-струнната си е настроена като твойта 10-струнна, само че има още един тон, който подозирам, че е Сол - най-ниската струна под ла-то, ама не съм докрай сигурен.

Редактирано от BlueZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlueZone и аз така си помислих а то си звучи и доста логично .... но към "подвъпроса" явно от време на време му се налага да "търси полуТонове" (Еб,Дб,Вб,Аб,) та "фретва" ?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.