Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Абе навсякъде все свалят надолу , интерестно ми е дали се ползва нещо като F | A# | D# | G# | C | F

Последния път като пробвах да си настроя китарата в такъв строй скъсах първа струна :rolleyes::rolleyes:

 

Може скоро пак да пробвам :rolleyes:

направо се учудвам че си скъсал 1-ва струна

това е само един тон над "ми" :think:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

направо се учудвам че си скъсал 1-ва струна

това е само един тон над "ми"  :think:

Половин, ако трябва да сме точни :greenangel: Разликата между "ми" и "фа", както между "си" и "до" е само половин стъпка, за разлика от другите тонове, където е цяла :green: Затова на пианото няма черни клавиши (полутончета) между "ми" и "фа", също и между "си" и "до".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А един 7-струнен поне, моля - ще се радвам ако някой знае руския, другите мога да си ги измисля :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах нещо по-романтично :violin:

Прасни тук. Има много интересни работи, руски строй/строеве за 6 и 7-струнна китара и някои подробности около произхода й. Дано само английският не ти е проблем...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах нещо по-романтично :violin:

Прасни тук. Има много интересни работи, руски строй/строеве за 6 и 7-струнна китара и някои подробности около произхода й. Дано само английският не ти е проблем...

Thank you :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Що да няма, но пауър акорд на 5,6,7ма ще се хващат доста странно:cheers: - и удобството от дроп настройката - да ползваш баре, отпада.

Нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не, ще ползваш баре за пауър, но между 6та и 7ма, 5та няма да я включваш :cheers: би трябвало да стане. Някой със 7 струнна и дебели въжета може да пробва

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах нещо по-романтично :violin:

Прасни тук. Има много интересни работи, руски строй/строеве за 6 и 7-струнна китара и някои подробности около произхода й. Дано само английският не ти е проблем...

Thank you :happy:

Откъде 'е дорогой се събуди тая русофилия у тебе 'е, че и романтика дори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Абе аз старата 7-струнка съм я настройвал GDADGBE обаче ми се струва малко безмислено, щото на 7-ма струна вече става баси мазнята, а ако се сложи и бас на такъв строй...не знам. Според мен 7-ма струна да е по-ниско от ла е безполезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.