Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Да питам тъй като нещо се заребих по блуса там какви са най-често използваните строеве :)

 

Аз съм на :

 

6- ре

5- сол

4- ре

3- сол

2- си

1- ре

 

Май това е строя за "slide" свиренето :) Ако има някой които свири повече блус да каже,ще съм му благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с такъв строй на Lap Steel-a обаче нещо доста неудобен ми се видя, та го смених на E B E G# B E (от 6-та към 1-ва), щото на другия е супер неудобно да се свирят кварти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам тъй като нещо се заребих по блуса там какви са най-често използваните строеве :)

 

Аз съм на :

 

6- ре

5- сол

4- ре

3- сол

2- си

1- ре

 

Май това е строя за "slide" свиренето :) Ако има някой които свири повече блус да каже,ще съм му благодарен :)

Абсолютна класика... Но въпрос на вкус. Аз лично свиря слайдове в този строй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Коя е настойката която се води 1 тон по-ниска от dropped D... трябва ми такава... само, че незнам нито каква точно буква се води (E или B.. не съм съвсем сигурен) нито нищо... Ако някой знае нека ми напиша как точно трябва да се настрои всяка струна.. иначе аз ползвам тунера на Guitar FX box-a и ако може някой да ми каже и каква цифра трябва да има след буквата... защото примерно има E от 1 до 6 (а това определено не е номера на струната понеже ми показаха как да я настройвам от D и номерчето не съответсва... или поне не при всяка струна) и съвсем незнам как да я настоя...

Редактирано от Thug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност намерих в Wikipedia как точно трябва да е буквата..само че цифрата немога да разбера... Поне това ако може да ми каже някой ще е супер. :rolleyes:

 

Dropped B: B-F#-B-E-G#-C#' or B-Gb-B-E-A-D' or Bb-Ab-Db-Gb-Bb-Eb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Коя е настойката която се води 1 тон по-ниска от dropped D... трябва ми такава... само, че незнам нито каква точно буква се води (E или B.. не съм съвсем сигурен) нито нищо... Ако някой знае нека ми напиша как точно трябва да се настрои всяка струна.. иначе аз ползвам тунера на Guitar FX box-a и ако може някой да ми каже и каква цифра трябва да има след буквата... защото примерно има E от 1 до 6 (а това определено не е номера на струната понеже ми показаха как да я настройвам от D и номерчето не съответсва... или поне не при всяка струна) и съвсем незнам как да я настоя...

 

Би трябвало да е Dropped C :icon_shithappens:

Настройваш китарата 1 тон по-ниско от стандарта и след това смъкваш 6-та струна, така че тя да ти е до. ( C ) :)

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.