Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за евтини китара и скъп адаптор


slayer92

Recommended Posts

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ъъъ, грозна картинка. Фабрично ли са наредени така адаптерите?

Бриджовият не е направен да се слага така накриво. Първа и шеста струна ще са с по-ниско въздействие и ще се чуват приглушено. Нековият може да е по към нека.

 

От кремонските адаптери хъмбъкерите стават, ама от синглите нищо добро не съм чул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не е пипано по китарата, така е както са я направили в завода.

Какво излиза сега, че докато карам с тази китарка трябва да свиря на средния адаптер или на нека? Защото и на мен така по-добре ми звучи.

И с други думи адаптера, който е към бриджа е трябвало да не е наклонен, а да се постави успоредно на другите, защото е като тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... или да се сложи подходящ за наклонено положение адаптер. Във Фендер Телекастер е такъв, има го и в други фендери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разположението на магнитчетата(болтчетата) при синглите доколкото знам е еднакво, не съм чувал за подходящ за наклонено положение сингъл. Просто адаптера е монтиран фабрично накриво, но това е поправимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моите адаптери, разстоянието между магнитчетата които се намират над 1-ва и 6-та струна е 4,8 см. Съответно разстоянията между 1-ва - 6-та струна при нека, при среден адаптер и при бридж адаптера са съответно 4,9 см.; 5,0 см. и 5,2 см. При наклонено положение на бридж адаптера е 5,4 см. Бридж адаптера дори да не е наклонен, разстоянията между магнитчетата е с 4 мм. по-малко от разстоянията между 1-ва и 6-та струна. Тогава какво? Има ли адаптери с други размери или те са стандартни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трите сингъла при старатовете са еднакви по размер, конкретно на тази Кремона (тип страт) са монтирани неточно(имал съм същата, но черна на цвят - и там бяха разминати). Имам китара на която проблема беше разминаване при нек адаптера и го реших с поставянето на релсов адаптер.

 

На китарата на Стиви Рей Вон също има разминаване, но май не му е пречило :girl_witch: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви пиша за Фендер Телекастер имам предвид това:

 

0100232850_xl.jpg

 

Този специално е Vintage Hot Rod '52 Tele® от сайта на Фендер. При Телекастерите най-ясно се вижда ползването на специален диагонален адаптер. При Стратокастера не е така.

 

Конкретния кремонски адаптер, който обсъждаме, и без да е наклонен има доста неравномерно магнитно поле. При бендване в някои случаи се чува ясно пропадането на високите честоти в тембъра и нивото като цяло. Не бих разчитал на него. Късмет е , че при бендване струната най-малко мърда от положението си към бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма техническа дискусия му ударихте, но мисля, че е редно да се спомене, че тази китара няма да звучи кой-знае колко добре, така или иначе :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всичко може да се свири, дори магнитите на средния адпатер могат да се обърнат(ако не са обърнати), но не може от тази китара да се очакват чудеса, в смисъл, че едва ли ще надскочи Squier Bullet по саунд, ако е добра бройка, а като визия - не може да става дума за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.