Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за евтини китара и скъп адаптор


slayer92

Recommended Posts

:music336::thumbup:

Младеж :)

 

На Кремоната проблема не е смотано дърво (даже са от по-качествена дървесина от много среден клас китараи). Проблема е изработката!

Това ще рече, че кремоната може да фалшивее на места, грифа да не е удобен, пракчетата са калпави и тн. , но звука не е лош!

 

Според мен Кремоните звучат най-добре на нек адаптер (незнам защо си мислиш че трябва да смениш точно бриджа може би защото с калпавите адаптери така ти се струва...).

 

Първата ми китара беше кремона, сменил съм адаптерите, ключовере и няколко други корекции има и още си я пазя и си я ползвам - като звук е много добра.

 

Аз съм сложил Фендерски нойзлес на нека и саймор дънкан на бриджа - разлика в звука ще видиш веднага какъвто и адаптер да сложиш защото на Кремоната адаптерите за нищо не стават. Оказа се че Кремоната звучи много добре на нек - много мек, плътен и приятен звук.

Съветвам те да не се мъчиш да слагаш активни ЕМГта и такива бози - защото излишно ще се усложни задачата. Просто един добър пасивен сингъл адаптер и си готов. (Моя съвет е да го сложиш на нек позиция).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако имате певец - нек адаптера ще е по-добре (затова му викат ритъм адаптер), бриджа ще покрива доста от честотите на гласа, което рядко е желетелно така единствено ти ще изпъкнеш в микса.

Това за лошата китара с хубав адаптер са пълни глупости...

 

 

 

еи това е записано с моята Кремона:

http://soundcloud.com/bialata/digital-head-scryed

 

 

Както вече споменах проблема на кремоната не е лош звук, а лоша изработка. Тъй като ти явно си си свикнал на твоята - тя ще си е същата китара но ще звучи МНОГО по-добре. И от моя опит ти казвам че ЕМГто не е за тази китара. Търси нещо с "moderate output" примерно това :

http://www.seymourduncan.com/products/elec...lnico_ii_pro_f/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да посъбереш още малко пари и направо да си купиш друга китара.

@biala можеш ли да поясниш това "ако имате певец - нек адаптера ще е по-добре (затова му викат ритъм адаптер), бриджа ще покрива доста от честотите на гласа, което рядко е желетелно така единствено ти ще изпъкнеш в микса. "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко имаш от онези кремони, които имитират стратокастер, с трите единични адаптера - не се занимавай да злагаш скъп адаптер на такава цепеница.

Ако е от онези, които са с двата хъмбъкера - техните хъмбъкери звучат достатъчно прилично, а ако правят микрофония, можеш да ги топнеш в смес от парафин и восък на водна баня, да се парафинират.

 

Иначе не мисля, че файдата от ЕМГ на такава китара е достатъчно голяма, че да си струва. ТОва са чамови китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ с тази форма има китари от различни години, различни серии с различни материали...

 

Както и да е... Младежа явно иска нов адаптер с цел някъв концерт и няма пари за нова китайска талпа с неясни качества

Така де всички сме били млади и бедни :) така че тези съвети за нова китара са меко казано тъпи

Редактирано от biala
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тогава може да се откажа от 81-то но май ще зема hz h4a нек адаптер един пич от форума продава сега на доста евтина цена такаче май това ще е най - доброто решение защото винаги после ще мога да го ползвам за някоя друга дъска и един уинкинсън имам бридж мисля че ще е най добре. А кремоната ми е с два хъмбъкера плътно е тялото

Редактирано от slayer92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е... Младежа явно иска нов адаптер с цел някъв концерт и няма пари за нова китайска талпа с неясни качества

Така де всички сме били млади и бедни :music336: така че тези съвети за нова китара са меко казано тъпи

 

Някои си остават "млади и бедни" до края на живота си, така като гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето, записано с Кремонката си го бива, евала кърти :thumbs_up: .

А може ли повече подробности за използвания адаптер и сам ли свири или в комбинация с друг? Евентуално откъде може да се закупи нов, сайт линк, магазини?

P. S. Кремона си имат нов сайт http://www.kremona.com/

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много внимавай!Какъв стил свириш?При доста стилове, "дори и с певец", ритъм адаптера е бриджа, а за соло се ползва нека!!!Примери - рок, хард рок, метъл.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес включих кремонката в комбото с дисторшън педал и излезе доста омазан звук. До сега бях ползвал само гейна на усилвателя, а той е по-малък. Дали новите китарки от 250 лв. са с по-хубави адаптери, сравнени с тези на кремонката, принципно. Мога и да пробвам, но да разнасям старата кремона и да сравнявам с новите по магазините нямам в момента възможност. Интересуваме за стил рок - AC DC, Ерик Клептън, ZZ Top. Та питам принципно.

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ме светне, защо нек адаптера на моята кремонка е по-силен от останалите, има повече състейн, докарва тон, който е с повече среди, като честотна характеристика. Освен това комбинацията на нек адаптера със средния дава по-слабо звучене, по-малко състейн. И въобще това което й липсваше на китарката, като състейн при свирене с дисторшън, като пробвах да свиря само на нек адаптера се оправи, китарката просвири, за сметка на един по-груб и удебелен тон, с по-малко високи. Въобще, ако можете да ме насочите към тема свързана с различните адаптери - бридж, среден и нек и как звучат те в комбинация и по отделно ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към нека амплитудата на струната е по-голяма. Хармониците са по-изразени към началото на струната. Такава е физиката на трептенето на струната.

Фирмените адаптери са с различни параметри за нек и бридж и съответно подсилват или подтискат тези ефекти.

Пусни една снимка на твоите адаптери, че по кремонките се срещат най-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.