Jump to content
Българският форум за музиканти

Ено ново парче


Recommended Posts

Не се сърди , но ми прилича на танцуващ орел с гипсиран крак . Липсва ми ефирност . Може би малко повече хармония трябва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви проблеми

 

Радвам се, че си написал това което мислиш ;)

Редактирано от emo_tion1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички така сме почнали . Много е трудно да приемаш чуждо мнение за авторските неща . Струвати се , че ти си правият , а другите грешат . С годините разбрах , че човек се учи докато е жив и винаги има мнения различни от твоето . Добри или лоши - въпрос на виждане . Важното е да не се отказва човек !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Човек се учи цял живот

 

Знанията не се изчерпват само с това да научиш всички акорди всички скали,ликове и гами и да свириш по 10 ноти в секунда ( както си мислих преди време)

 

Но така, човек се учи от всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин замисъл :hysterical: Няколко забележки

- Лийд синта не е равномерно силен между блендите - едната бленда явно звучи по-остро, затова трябва да я намалиш, за да не изпъква над другата толкова

- Това ехо на едната бленда е твърде рязко, а лийдовете са изместени в дясно през цялата песен - тва като ефект е готино за малко, но след като човек слуша една такава песен, едното му ухо е заглъхнало :)

- Ритъм секцията потъва - при хубави студийни колони/слушалки и концентрация, се чуват хармониите отдолу, но при слушане на "нормална" аудио система, се чува само лийд синта.

- Бас линията когато имаш синт се изкривява - някъде компресираш нивата твърде много.

- Можеш вбъдеще да поразчупиш ритъма - ще внесе доста разнообразие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето не е никак лошо, но просто трябва според мен да поразнообразиш водещата музикална линия и да има някаква градация или допълнителни хармонии.

 

:drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само трябва да се балансират отделните тракове във височинно отношение (сила на звука) и да се поразнообрази малко перкусионният елемент, инъче за chill out звучи добре. Нещо ми напоня за една компилация Best Of Chill Out Lounge-2006, но в момента не се сещам точно на какво от нея, а й не е никак важно. Не й трябва много на идеята , че да добие завършен вид :greenangel:

 

Поздрави и успех. Надявам се да съм бил поне малко полезен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Polyphone - засега мисля да оставя така хармонията, освен ако не ми хрумне някоя идейка :greenangel:

 

KingdomX - ще помисля по въпроса за разнообразяването на ритъма. Колкото до този албум, не съм го слушал,

но ще се поразровя ако мога да го намеря това парче, за което говориш. Музиката е изкуство, което несъзнателно или съзнателно се случва често да си приличат парчетата по между си на различни изпълнители.

 

Иначе всяко мнение е ценно за мене... Благодаря за отделеното време :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от звук много-много не разбирам, ама ме кефи определено! Малко напомня за ранните неща на Жан Мишел Жар (по-специално визирам Еquinoxe 3, може би заради 3/4 размера) Иначе мн добре си се справил, аз рядко изслушвам нещата в този раздел до край, но определено успя да ме грабнеш! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Final Cut благодаря ти за топлите думи :music336:

 

Колкото до Жан Мишел Жар може би си прав донякъде,въпреки че не бях го слушал това парче,а и други хора са ми казвали за други мои парчета, че приличат на неговия стил :thumbup: което само може да ме радва въпреки, че не съм запознат много с неговото творчество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.