Jump to content
Българският форум за музиканти

Говорители


DaftFunk

Recommended Posts

И аз точно това се опитвах да кажа..... по повод дървото а именно че бокс от масивна дървесина би бил ужасно скъп. Никой не си прави труда за масив в днешно време. но.... да не изпадам в оффтопик.

А колкото до ниските честоти не би трабвало да имаш проблем / при 12" /. Аз съм с 8 инчов говорител.... и реално имам причина да се оплача :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно това се опитвах да кажа..... по повод дървото а именно че бокс от масивна дървесина би бил ужасно скъп. Никой не си прави труда за масив в днешно време. но.... да не изпадам в оффтопик.

А колкото до ниските честоти не би трабвало да имаш проблем / при 12" /. Аз съм с 8 инчов говорител.... и реално имам причина да се оплача :dance:

Без да влизам в излишни спорове искам да кажа,че не знам точно за кои производители говориш,но това е все едно да кажеш,че никой вече не си прави труда да прави китари от солидни дървета и затова ги правят от талашит.Качествените кабинети,били то комбота или отделни говорители са направени от солидна дървета.Ето малко линкове,които са също така и доказателство че ported/tuned кабинетите са доста разпространени:

 

Bob Burt

 

Ear Candy

 

THD

 

Genz Benz G-Flex

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,виждал съм затворено Фендер комбо с изтрещял 12"говорител при свирене как си трябва-тоест на макс :D .Маршал-ските колони с по 4 12"Celestion-а на Блекмор и (някои)на Хендрикс също са отворени-нищо общо с достъп до лампи и др.Все пак при тези говорители дефекта дава ефекта-кривят щот са "ламаринени" :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно това се опитвах да кажа..... по повод дървото а именно че бокс от масивна дървесина би бил ужасно скъп. Никой не си прави труда за масив в днешно време. но.... да не изпадам в оффтопик.

А колкото до ниските честоти не би трабвало да имаш проблем / при 12" /. Аз съм с 8 инчов говорител.... и реално имам причина да се оплача  :dance:

Без да влизам в излишни спорове искам да кажа,че не знам точно за кои производители говориш,но това е все едно да кажеш,че никой вече не си прави труда да прави китари от солидни дървета и затова ги правят от талашит.Качествените кабинети,били то комбота или отделни говорители са направени от солидна дървета.Ето малко линкове,които са също така и доказателство че ported/tuned кабинетите са доста разпространени:

 

Bob Burt

 

Ear Candy

 

THD

 

Genz Benz G-Flex

 

Владо

Дам. Аз имах предвид евтинките транзисторни комбота под 30 вата най-вече. като казах че не си правят труда за масивна дървесина.

 

Resect!

иначе съм съгласен с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно това се опитвах да кажа..... по повод дървото а именно че бокс от масивна дървесина би бил ужасно скъп. Никой не си прави труда за масив в днешно време. но.... да не изпадам в оффтопик.

А колкото до ниските честоти не би трабвало да имаш проблем / при 12" /. Аз съм с 8 инчов говорител.... и реално имам причина да се оплача  :dance:

Без да влизам в излишни спорове искам да кажа,че не знам точно за кои производители говориш,но това е все едно да кажеш,че никой вече не си прави труда да прави китари от солидни дървета и затова ги правят от талашит.Качествените кабинети,били то комбота или отделни говорители са направени от солидна дървета.Ето малко линкове,които са също така и доказателство че ported/tuned кабинетите са доста разпространени:

 

Bob Burt

 

Ear Candy

 

THD

 

Genz Benz G-Flex

 

Владо

Дам. Аз имах предвид евтинките транзисторни комбота под 30 вата най-вече. като казах че не си правят труда за масивна дървесина.

 

Resect!

иначе съм съгласен с теб.

Браточка нищо лично обаче що не се поскриеш с тея евтини транзисторни комбота.

Китаристите свирят първо на 12 инча второ марката на говорителите е селешън, еминенс , дженсен.

трето свирят с клосед бек кабинети !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и басистите ако ми кажеш с кво свирят ше ми станеш личния музикален-гуру. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаристите свирят първо на 12 инча второ марката на говорителите е селешън, еминенс , дженсен.

 

С първата част на изречението аз лично не бих се съгласил, защото има много китаристи които предпочитат звука както на 10 инчовите, така и на 15 инчови говорители- (15-ки примерно към добавка на кабинет с 12-ка(и)), даже 2х10" колоните са доста разпространени да не говорим, че вече дори и в евтините процесорчета има симулатори на звука им...., а за марката бих се съгласил ако имаш впредвид, че трябва да се пояснява каква е, защото марки говорители има страшно много...тук в БГ знаят само selestion и усилватели marshall.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Повечето "Marshall" са Celestion. Te "останалите" не са кой знае колко много тези, които се използват в китарни колони. Jensen, Eminence рядко JBL. Peavey Scorpion не са лоши също... :cheers: и въобще можем да си ги изреждаме до утре, но Celestion-ите са си Celestion-и - не щото "тук в БГ" така знаят, а щото повечето по "там по света" също така знаят....така че не подценявай "какво знаят в БГ" :D

 

А иначе 15" говорител е добра добавка определено. Намира ми се един усилвател с такъв наоколо и си има определено плюсове (както и минуси - като липсата на добра дефиниция на звука при повече дисторшън).

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Celestion определено са най-популярната марка говорители,много от "класическите" китарни звуци са свързани с нея.Аз лично предпочитам Eminence,особено с новите серии говорители,а именно Patriot и Red Coat сериите.Популярни тука,също така имащи доста добра репутация са EV,Weber и Fane говрителите.Новите Jensen,макар че ги използват във Фендерите,в повечето случаи бързо биват ъпгрейдвани,аз лично така направих с няколкото чифта мои,които имах.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Celestion-ите са си Celestion-и - не щото "тук в БГ" така знаят, а щото повечето по "там по света" също така знаят....така че не подценявай "какво знаят в БГ"

 

С риск много да разводним темата която съвсем не е за говорители, ще кажа че нямах изобщо впредвид, че селешчън и маршал са лоши защото в бг само това знаят, аз лично харесвам звука на Vintage 30, но не съм съгласен, че са само тия марки и по света ползват и други това е. :cheers: Двете марки са стандарт, в това спор няма - просто тук малко се гледа като с капаци, защото те не дават звука който дават други марки - въпрос на избор. :godbless:

 

Te "останалите" не са кой знае колко много тези, които се използват в китарни колони. Jensen, Eminence рядко JBL. Peavey Scorpion не са лоши също...  и въобще можем да си ги изреждаме до утре

 

Е мисля, че са доста повече затова имах в предвид, че тук не са популярни. :cheers: Няма смисъл наистина да изреждаме - на мен лично ми харесват Sheffield® , Blue Marvel® и Fender, защото лично съм свирил с такива, и съм сравнявал звука с този на celestion. PowerHouse и Fillmore също ги слагат в кабинетите на Mesa - въпрос на избор. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз харасвам и weber vst, но предпочитам селесчъни, защото те са предвидими - отлично са познати като звук и характеристики. винтидж 30 и грийнбеци. останалото на съвременния пазар или копира този класик саунд или се опитва да го разнообрази. много компании правят добри говорители, въпросът е колко от тях всъщност успяват да докарат копирането на селесчъните или да създадат нещо ново, което да отнеме славата им.

моите 2 стотинки :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо според вас трябва кабинетите да са от масивно дърво - то МДФ-а е един от най-добрите материали за озвучителни тела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
а защо според вас трябва кабинетите да са от масивно дърво - то МДФ-а е един от най-добрите материали за озвучителни тела.

.... ако е така то нещата са друго яче.

 

 

П.С мерси на модератора че е префасонирал темата към говорители.

 

12 инча - стандарт за средночестотен / какъвто обича китарата / и

16 инча за ниско / средночестотен / бас говорител / предпочитанията извън това са си въпрос на личен вкус.

А за Селесчън мога да кажа че наистина са еталон в говорителите. Не че няма др. марки ..... това е като Мерцедес и другите марки. Няма смисъл да спорим за тия неща.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ще ми се информативно да попитам за ориентировачни цени на Celestion Vintage 30..потърсих в сайта на Shark Art, но не намерих.

 

Също така - би ли имало смисъл да сменя 30-ватовия си Jensen, в смисъл дали ще промени положително звука на малкото ми и евтино комбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.