Jump to content
Българският форум за музиканти

роблем с дропове...


Recommended Posts

здравейте отново. ще съм адски благодарен ако можете да ми помогнете със съвет. когато използвам кюбейз sx3, (правеше го и на по старите версии с новата звукова карта toneport) когато просвирвам барабни през батери ми прави кофти дропове самата музика. с аудио записаните канали нямам проблеми, но включа ли мидито, стават едни чудеса майка плаче.

показва ми използване на процесора около 30% така че може би не трябва да е от това. Смам 768 ддр рам а самата банка за баранаите е около 20-25мб. което също не би трябвало да ми прави проблем. процесорът ми е XP 1800+ и всичко по машината е оптимизирано за запис за аудио както е зададено в документацията на кюбейз и тоунпорт-а. забранил съм използването на старата ми звукова карта оудиджи 2... но при тестовете на асиото към тоунпорт-а ми показва загуба на синхронизация... някой има ли идея какво мога да направя по въпроса :godbless: ?

благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти , Ники!

Ние говорихме с теб по този въпрос и явно и с 2-ката ти прави този проблем. Аз съм с Селерон 1,7, рам 780 мб и не ми правило проблем по време на теста. Ако нищо друго е помогне опитай да качиш асио латенцията (да увеличиш буферите) от контрол панела на Тонпорта , просто за теста. Има един показател там който , ако не се лъжа по подразбиране е 2 , сложи го на 10 и пусни теста пак. При така описаните варианти от мен , ако продължава да се появява проблем , подкарай го на друго ПЦ за да видиш там как ще мине теста , дори и да е по слаба машината от твоята.

Успех и се надявам да кажеш има ли развитие по този проблем!

Аз съм ползвал Тонпорта с SX2 с rewire с Reason3 , което гълта доста ресурси и не е имала никакви проблеми ...... Почвам да си мисля да не е от USB-то , най-добре опитай същата софтуерна конфигураия на друго ПЦ за да видиш дали има някакъв ефект.

Аааа може би е добра идея да разгледаш форума на Line6 там има доста инфо , или дори директно да зададеш въпрос , аз бях писал там , щото с първите драйвери ми правеше подобни мизерии , но след ъпдейта , който пуснаха , и който и ти ми каза че си инсталирал аз нямах проблеми.

 

Росен

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , Ники!

Ние говорихме с теб по този въпрос и явно и с 2-ката ти прави този проблем. Аз съм с Селерон 1,7, рам 780 мб и не ми правило проблем по време на теста. Ако нищо друго е помогне опитай да качиш асио латенцията (да увеличиш буферите) от контрол панела на Тонпорта , просто за теста. Има един показател там който , ако не се лъжа по подразбиране е 2 , сложи го на 10 и пусни теста пак. При така описаните варианти от мен , ако продължава да се появява проблем , подкарай го на друго ПЦ за да видиш там как ще мине теста , дори и да е по слаба машината от твоята.

Успех и се надявам да кажеш има ли развитие по този проблем!

Аз съм ползвал Тонпорта с SX2 с rewire с Reason3 , което гълта доста ресурси и не е имала никакви проблеми ...... Почвам да си мисля да не е от USB-то , най-добре опитай същата софтуерна конфигураия на друго ПЦ за да видиш дали има някакъв ефект.

Аааа може би е добра идея да разгледаш форума на Line6 там има доста инфо , или дори директно да зададеш въпрос , аз бях писал там , щото с първите драйвери ми правеше подобни мизерии , но след ъпдейта , който пуснаха , и който и ти ми каза че си инсталирал аз нямах проблеми.

 

Росен

Мерси за инфото ман. Проблема съм убеден че не е в тоунпорт-а. Прави ми мизерии само когаот просвирвам батери трака. Иначе може би дъното ми е ултра зле но аз свиря на 20млс или 15 латенция...защото ми се получават цифрови кривочи. Не знам какво не е наред В ПЦто ми, дал ине е от USB-to по рано си имах проблеми с уайърлеса, който ползвах ми се чупеше... все от някъде ще изскочи заека от дупката. Някой ако се сети за още нещо което не съм направил нека пише :ph34r:

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобни проблеми но с Battery 1. Като сложих 2 се оправиха.. Според мен проблема беше когато няколко различни "тона" се застъпваха - примерно соло барабанче и каса или фус и каса и т.н. Тогава някак си единия почва да свири а втория го погасява.. Между другото в Battery може да се правят едни групи за по-голям реализъм - като удариш примерно отворен фус, ако удариш после затворен, първия да спре да звучи все едно е истински а не да звучат и двата едновременно, което на истински барабани нема как да стане освен ако немаш два фуса.. Обаче лошото беше, че дори и тонове които не бяха от една група също правеха проблеми.. Не знам дали при тебе проблема е подобен - разцъкай и виж.. Всеки случай при мене се оправи като сложих 2-та..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобни проблеми но с Battery 1. Като сложих 2 се оправиха.. Според мен проблема беше когато няколко различни "тона" се застъпваха - примерно соло барабанче и каса или фус и каса и т.н. Тогава някак си единия почва да свири а втория го погасява.. Между другото в Battery може да се правят едни групи за по-голям реализъм - като удариш примерно отворен фус, ако удариш после затворен, първия да спре да звучи все едно е истински а не да звучат и двата едновременно, което на истински барабани нема как да стане освен ако немаш два фуса.. Обаче лошото беше, че дори и тонове които не бяха от една група също правеха проблеми.. Не знам дали при тебе проблема е подобен - разцъкай и виж.. Всеки случай при мене се оправи като сложих 2-та..

Благодаря за съвета. Да наистина мисля, че не е лоша идеята да опитам с по нов батри ... само да го намря и ще споделя впечатления :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.