Jump to content
Българският форум за музиканти

D.i. Box


niki123bg

Recommended Posts

Я кажете тва животно за какво се ползва.

 

Това което намерих беше:

 

Converts unbalanced and/or high-impedance signals into balanced, low-impedance signals to eliminate hum, interference and impedance problems.

 

Аз си вързвам ефекта към звуковата карта на компютъра, необходимо ли ми е да ползвам D.I. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

D.i. Box, и има ли почва у нас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отдавна прекопаваме почвата с него в задния двор

даже вече изгорих един по точно фантомното му захранване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам ... :D

 

Все пак не разбрах - трябва ли ми такова нещо когато си вързвам китарата през някакъв ефект (примерно невероятният и неземно прекрасен босс мт2) към звуковата карта (некво тъпо аудижи2 - всички успяха да оплюят това чудо на техниката :blink: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам ... :D

 

Все пак не разбрах - трябва ли ми такова нещо когато си вързвам китарата през някакъв ефект (примерно невероятният и неземно прекрасен босс мт2) към звуковата карта (некво тъпо аудижи2 - всички успяха да оплюят това чудо на техниката :blink: )

Трябва ти!

Дори и в началото да не заеш за кво ти е...!

Но ако свириш просто САМО за забава...не ти трябва...

само излишни пари.

Иначе със него ще посвирваш и със софтуерени усилватели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако свириш просто САМО за забава...не ти трябва...

само излишни пари.

Имах едно такова съмнение :blink:

 

Все пак мисля да пробвам. Нещо от документацията на вамп2 не можах да разбера имам ли нужда от такова.

 

Мисля, че видях някъде да се продава Ultra-G GI100. Може да го пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За други ефекти - МТ2 и разни други камиончета и т.н. - със сигурност, но за В-амп 2 мисля не трябва DI Box - изходното напрежение е съобразено с входното такова на саунд картите, PA или HiFi. Дори в момента ползвам В-амп вместо DI Box. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.

 

Берингер понеже са решили да спестят парици, са направили една обща книжка за v-ampire/v-amp pro/v-amp 2. Изглежда че някои животни - v-ampire и v-amp pro имат XLR balanced out.

 

V-amp2 не пише да има, но за output-а му пише Analog line ouputs L/R - 1/4" connectors, balanced (2.2 kOm).

 

Пълна мъглявина за моя милост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The direct box is used for changing the guitar high impedance signal (could be around 100,000 ohms) to low impedance (150 to around 600 ohms). Something to remember is that a low impedance source can plug into a high impedance input but not the other way around, unless run through a direct box.
Извинявам се за английския. :)

 

И на мен ми е много неясно колко точно аджеба е изходното напрежение на В-ампа и на някой педал на Бос (да кажем МТ2). Практиката показва обаче, че камиончетата включени директно в Line In-а на саунд картата звучат гадно - та затова ти трябва DI Box - усилва сигнала като променя (снижава) напрежението до незнамколкоси ома, за да се спогоди сигналът със звуковата карта. Споменатият Ultra-G GI100 освен това има вградена speaker симулация и 2 х -20db филтъра в случаи, че входящият сигнал е прекалено силен и има нужда от корекция.

 

При всички случаи си заслужава парите... в момента събирам да си купя точно такова чудо. Дотогава за свирене с Guitar Rig и Amplitube използвам В-амп на preamp bypass или пък tube preamp + малко compressor - всичко друго off.

 

Дано съм бил полезен с каквото мога. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The direct box is used for changing the guitar high impedance signal (could be around 100,000 ohms) to low impedance (150 to around 600 ohms). Something to remember is that a low impedance source can plug into a high impedance input but not the other way around, unless run through a direct box.
Извинявам се за английския. :)

 

И на мен ми е много неясно колко точно аджеба е изходното напрежение на В-ампа и на някой педал на Бос (да кажем МТ2). Практиката показва обаче, че камиончетата включени директно в Line In-а на саунд картата звучат гадно - та затова ти трябва DI Box - усилва сигнала като променя (снижава) напрежението до незнамколкоси ома, за да се спогоди сигналът със звуковата карта. Споменатият Ultra-G GI100 освен това има вградена speaker симулация и 2 х -20db филтъра в случаи, че входящият сигнал е прекалено силен и има нужда от корекция.

 

При всички случаи си заслужава парите... в момента събирам да си купя точно такова чудо. Дотогава за свирене с Guitar Rig и Amplitube използвам В-амп на preamp bypass или пък tube preamp + малко compressor - всичко друго off.

 

Дано съм бил полезен с каквото мога. :green:

Само малко уточнение - не става въпрос за напрежение (което се измерва във волтове), а за съпротивление (което се измерва в омове) :)

 

 

п.с."Кой не знае закона на Ома да си 'оди дома!" хехехехе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu изпревари ме ;)

 

Един въпрос. Значи имам Zoom 3000 и съм си докарал някои бленди, които през кубето (без гейн от него) прилично къртят стени :)

Проблема е, че като искам да записвам с компа, звука някак си ;) Пробвах директно от ефекта в саунд картата, пробвах и първо да го прекарам през кубето и от лайн аута в картата - се тая.

DI Box ще ми помогне ли? Ако да - колко струва? Ако не - има ли нещо, което да "оправи" звука и да се чува все едно съм сложил микрофон пред кубето?

Мерси :)

 

П.П. Моля да спестите обичайните "смени си ефекта".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu изпревари ме ;)

 

Един въпрос. Значи имам Zoom 3000 и съм си докарал някои бленди, които през кубето (без гейн от него) прилично къртят стени :)

Проблема е, че като искам да записвам с компа, звука някак си ;) Пробвах директно от ефекта в саунд картата, пробвах и първо да го прекарам през кубето и от лайн аута в картата - се тая.

DI Box ще ми помогне ли? Ако да - колко струва? Ако не - има ли нещо, което да "оправи" звука и да се чува все едно съм сложил микрофон пред кубето?

Мерси :)

 

П.П. Моля да спестите обичайните "смени си ефекта".

Червения Дбокс като моя има кабинет симулация 4x12 analog

Но трябва да си го чуеш...иначе има подобни решения

но са на Палмър

Сатриани свири с такъв симулатор

и не са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко уточнение - не става въпрос за напрежение (което се измерва във волтове), а за съпротивление (което се измерва в омове) :beer:

 

п.с."Кой не знае закона на Ома да си 'оди дома!" хехехехе ;)

Упс. :ph34r: Не знам откъде ми дойде тва напрежение на езика (пръстите). Едно мисля, друго пиша. Грррр. :'човече-което-се-удря-по-главата-с-дръжката-на-мотиката-или-по-точно-с-грифа-на-китарката-си':

(жалко че няма такава емотикона) :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x Mu3epHuK :ph34r:

 

Определено ми беше полезен. Сега като се поразрових:

 

Audigy 2:

 

Line-in Impedance 5 Kohm

Microphone Impedance 10 Kohm

 

При положение, че изхода на V-amp2 е 2 Kohm, което е по-малко и от 5 и от 10 Kohm, излиза че няма нужда от DI box (low impedance source can plug into a high impedance input but not the other way around).

 

Значи ще си прекарам през него и мт-2-то :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще си прекарам през него и мт-2-то

Това вече не знам дали ще стане. :ph34r:

ПП: Но ако стане кажи да го пробвам и аз. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но изглежда че не само Behringer, но и Boss са помислили по въпроса:

 

Boss Metal Zone 2

 

Input Impedance 1 M ohms

 

Output Impedance 1 k ohms

 

Мдам ... ако се поровя още малко из нета, току виж съм открил и смисълът на живота :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.