Jump to content
Българският форум за музиканти

Mindfold Express - Charge


Анкета  

31 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Хай!

 

Пуснахме един трак от дебютния ни албум, който (по поредните технически затруднения) ще излезе другата седмица. Песента се казва "Charge" и е от по-мелодичните и "различни" за нас тракове от албума. Може би не представя най-добре същността му, но искахме да пуснем нещо различно и NON-DJENT;р

 

Баса е проблемен, това е нещо, което не можахме да поправим (трябва си басист). Допуснахме много грешки при самия запис, които са непоправими в последствие. Продукцията не е като на 'големите', но толкова можем като за у дома, без техника и знания. И все пак ще се радваме на критики по всеки един аспект, изпълнение/звук/композиция.

 

SoundCloud

SoundClick

 

Ето и обложката на албума:

 

fronty.jpg

 

Траклист:

 

01. Scenes From Out Of Self

02. Organic Oversight

03. Reprisal

04. Dive Skywards

05. Rapid Eye Movement

06. Elemental Storm

07. Charge

08. Release

09. Modern Vampires

10. Breathe

11. Cortex Closure (feat. Tymon (Cynic/Exivious))

 

Също може да гласувате повъпроса с вокалите, липсват ли такива или е по-добре инструментал.

 

Поздрави! :happy:

Редактирано от Strungout
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще ви трябват вокали - така всичко ще зазвучи завършено и пълно. Не знам какви са вашите предпочитания, но аз си ги представям в стил метълкор или нещо от сорта ^.^

 

Жестоко качество, сериозно ли сами сте записвали всичко?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, висока летва! Много ми хареса! :cheers2:

За вокалите, сложна работа... От една страна, еднообразни "хърш" вокали ще притъпят ефекта от яката музика, обаче, ако си намерите някой хамелеон за певец, тип Protest The Hero, само може да спечелите! Факт е, че сте свършили чудесна работа, успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления!

На мен парчето много ми харесва.С вокали ще стане още по-интересно,но аз си падам по инструменталите та... и така ще си купя албума :offtopic-001:

 

+1 за хамелеон или за два вокала в бандата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: Супер е парчето, страхотна работа сте свършили пичове! Поздравления!

 

Лично на мен ми стои много добре, така без вокали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно нещо се сътворили! Просто е невероятно, че сте го направили в домашни условия!

Обложката на албума, надписите, логото, всичко сте пипнали като за световно, бе хора!

Не знам къде са тия грешки, за които говориш, аз лично не ги чух, нито откъм саунд, нито в нещо друго...

За вокалите: мисля, че трябва да има комбинация от ревящ вокал + лиричен. Ако намерите пък човек-хамелеон, както беше писал някой по-горе също е вариант!

Така, както звучат композициите в момента, няма много място за вокална линия. Ако се бутне композицията, могат да се сместят вокалите.

А иначе, така както сте го направили е напълно самодостатъчно за инструментал.

Има опция, да се сложат някакви по-странни вокали-загадка, ако не искате да пипате композицията и аранжимента... но това е в сферата на хипотетичното.

Още веднъж, поздравления за прекрасната работа! :thumbs_up:

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички ви за позитивния фийдбек! Това е голяма награда. :)

 

Относно въпроса с вокалите:

Метълкор няма да са в никакъв случай. Примера с Роди Уолкър (PtH) е уместен, тъй като нещо такова ни се щеше, но такъв човек не се намира лесно. Предпочитаме "чисти" вокали, дори ако можеше да са само такива, но слушайки материала стигнахме до заключението, че има твърде твърди моменти, които са си за рев ала Тексчърс. Та подходящ човек за целта не намерихме до момента, в който песните се запълниха с други лейъри, където евентуално можеше да има място за вокали.

Песента, която съм пуснал по-горе е една от по-предразполагащите за такава линия, има повече "място" и композицията е подходяща, но тези от вас, които чуят целия албум, ще се уверят, че в повечето от останалите песни няма място и за 1 куплет. Това значеше, че трябва да се преструктурират из основи, което беше вече невъзможно.

Че така, остана си инструментал и така ще излезе, ако в бъдеще попаднем на подходящия тип, ще му мислим.

 

Благодаря ви за гласовете, важно е за нас. :D

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич да не ти пука за гласовете. ТесеракТ и Перифери просто си съсипаха музиката с лигави вокали в опит да я направят достъпна. Вокали чак като намерите русенския Jens Kidman :hysterical: Дотогава инструментална сеч! Веднага да оповестиш когато албума е на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да кажа, че страшно много ми харесват нещата ви и определено и това парче кефи максимално.

На въпроса:

Ако намерите вокал, които ви пасва и ви звучи перфектно с музиката - тогава би се получило готино.

Ако вземете някой стандартен нашенски вокал, щото нали 'трябва да има вокали' тогава само ще орезилите красивата музика.

Като цяло си мисля, че ако слагате вокал трябва да е някой на изключително високо ниво за да стане както трябва.

 

Успех, чакаме промоция на албума в Сф :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРАВО :(

 

Тъкмо се чудех какво стана с вас.

 

Споделям мнението за хибриден вокал или два вокала - мисля, че ще си дойде съвсем на място, стига да намерите наистина кадърен човек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.