Jump to content
Българският форум за музиканти

Замръзнали пръсти


circles

Recommended Posts

Продават се самозагреваеми торбички, пълни с някакъв желеподобен химикал. Натискат се на определено място с два пръста и започва химична реакция с отделяне на топлина. Те са евтини 2-4 лв и си купуваш 5-6 бр. По време на свирене на студено ги задействаш една по една през 20-30мин, държиш ги във вътрешен джоб и в паузите ги стискаш леко за да се стоплят ръцете ти. Така постъпвам, когато свиря по улиците на "шапка" през студени дни. И действа. Допълнително си носиш чай в термос и отпиваш. И никакъв алкохол! :cheers: Или "почти" никакъв! :greenangel::rockon::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 0 градуса се свири на плейбек :greenball: (ако става въпрос за свирене на живо)

Така че, който ше свири на нова година на пл.Батенберг да тренира с изключени инструменти отсега <_<

 

Сигурен съм че отопляват сцената с нещо подобно на това

gazov_kalorifer.png

това е газов калорифер с мощност от 15kW до 70kW

като се сложат няколко такива парчета и на сцената ще стане около 15-20 градуса сигурно

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

удряш 100 грама концентрат , ако не помогнее удари още 100 , ако и тогава не стане хмм вземи трибестан поне ще си вдигнал самолета <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра работа върши следното:

Опъваш ръце пред себе си и започваш да махаш напред-назад пред гърдите си чак да се докоснат зад гърба ти. Правиш това 1 минута ис си готов. По този начин кръвта от ръцете ти се стича по бързо чак до върха на пръстите ти и се подобрява кръвообръщението в ръцете ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой луд ше стои да гледа някой как се чуди как да свири, при 0 гр. :D:D

Абе не се базикай...миналата година свирихме с групата на 19 Декември и си беше кърч, но по-важното беше че имаше фенове!!!!!

Ръцете ми бяха като кочани де естесвтено ;) топлиха ме само едни ръкавици и монитрите :D а отделно от това саунда в монитрите беше супер леш, чувасхе се само моята китара във повечето монитри и затова решихме, че като ще се излагаме дай поне и вино да пийнем на сцената :thumbs_up:

 

В крайна сметка си е много кофти да свириш на супер студ.Помагат пиене, ръкавици и най-вече разгрявката.Аз попринцип винаги загрявам преди да почна да свиря, че да няма "китката ме боли" :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си е много кофти да свириш на супер студ.Помагат пиене, ръкавици и най-вече разгрявката.

 

това не е точно така

чрез алкохола тялото губи повече топлина, но създава измамно чувство за сгряване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъш проблем.Аз попринцип имам лошо кръвообращение пък като ще излизам от притиснение за струни и кабели ръцете ми съвсем замръзват и се потят.Ужас е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си е много кофти да свириш на супер студ.Помагат пиене, ръкавици и най-вече разгрявката.

 

това не е точно така

чрез алкохола тялото губи повече топлина, но създава измамно чувство за сгряване

това за алкохола го казах просто да е забавно, не че помага толкова :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич според мен има решение 1во Ръкавици без пръсти 2ро Трябва да си си раздвижил ръцете да е по - добро кръвообръщението 3то ако 1 и 2 не помагат 1 малка печка инсталирана по такъв начин че да не се забелязва... :greenangel: Мога да ти пожелая УСПЕХ и дано да не е толова гадно времето .... :) че си се навил да свириш на открито в това време ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Пичове, не се занимавайте с "бабини деветини", :nono: пак повтарям един многократно изпробан вариант: :yes:

Продават се самозагреваеми торбички, пълни с някакъв желеподобен химикал. Натискат се на определено място с два пръста и започва химична реакция с отделяне на топлина. Те са евтини 2-4 лв и си купуваш 5-6 бр. По време на свирене на студено ги задействаш една по една през 20-30мин, държиш ги във вътрешен джоб и в паузите ги стискаш леко за да се стоплят ръцете ти. Така постъпвам, когато свиря по улиците на "шапка" през студени дни. И действа. Допълнително си носиш чай в термос и отпиваш. И никакъв алкохол! :cheers: Или "почти" никакъв! :thumbs_up::rockon::virtuoz:

И това също става, не го знаех! :D

 

Добра работа върши следното:

Опъваш ръце пред себе си и започваш да махаш напред-назад пред гърдите си чак да се докоснат зад гърба ти. Правиш това 1 минута ис си готов. По този начин кръвта от ръцете ти се стича по бързо чак до върха на пръстите ти и се подобрява кръвообръщението в ръцете ти.

 

И това :)

малка печка Духалка инсталирана по такъв начин че да не се забелязва.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт къде пък възродихте така стара и забравена тема?

 

Относно студа, понеже спортувам, ми се е случвало многократно да трябва да имаме среща в зала без всякакво отопление, а единственият вариант за стопляне е разгрявката. Не само ръце, ами всяка част на тялото. Специално за ръцете, на мен ми трябват поне 2-3 минути "размърдване" на пръсти, китка и т.н. Другото важно нещо е да не се застоиш на едно място след разгрявката. Тоест специално при свиренето - хващаш китарата и свириш.

 

Друг въпрос, ръцете ги разбрахме, обаче какво правим с китарата? При промяна на температурата повечето инструменти се разстройват. Тоест дори едно вадене от калъфа, би дало отражение. Отделно, че грифът е студен при 0 градуса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Абе хора, на мен ми хрумна идеята, понеже с ръкавици с цели пръсти - не изрязани ръкавици, пръстите пак си замръзват, но трябва да е плътен допир със струните, иначе не излиза звук. Мислих си ами ако сложа плътни пластични ръкавици и върху тях тия с изрязани пръсти, дали ще се получи добър резултат? Знам, че пластичните ръкавици много запарват, а пък и ако са тесни прилягат точно на пръстите, че даже ти се вижда и пръстовия отпечатък. Споделете какво мислите по този въпрос  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи толкова абсурдно, колкото да си интегрираш реотан в грифа. Тъкмо единият от потенциометрите ще има повече ползваемост! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.