Jump to content
Българският форум за музиканти

Разпоен кондензатор


KILL_EM_ALL

Recommended Posts

мда... бобъра е  :D

 

 

пичове искамд а питам нещо ако може некой да помогне

начи стаа вупрос--кат си включа китарата в кубето и кат се вкключи дистара дори и да е немален усилватела има някво мноо шибани свистене--не е микрофония тя се повява ако го усиля оше кубето--

и кат хвана струните с едната ръка а с другата ако хвана ключа за адаптерите или потенциометрте*които сущо са метални -няма копче отгоре)--и свистенето спира....

 

та отворих отзаде капака и видях че една част се е отпоила--и нз дали тя оказва влияние--

начи освен ключа и трите потенциометара отзаде има и едно дет е разпоено--то изглежда--като три цилиндурчета свързани помеждуси--двете са по големи и н тях пише..

БМТ-2

0,047 мкф

+- 10 % ю400В

 

а на другото малкото 0880щМ11И

 

кво е тва и къв е проблема за свистенето :D--тханкс предварително

Редактирано от KILL_EM_ALL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми запои го де :D

ма къде--не могад а разбера къде е било

 

не мовете ли да видите на ваше китари ако имате такова :D)))

това са ти кондензатори, използват се за регулиране на тона посредством потенциуметри. повечето китаристи не ги използват тъй като при включването им освен че изрязват високите ядът и яко от тона, демек с дист звука се скапва, шуменето е нормално не се притеснявай. То спира когато докоснеш струните защото масата е свързана с тях.

незнам колко съм бил ясен, но ако нещо някой от по-квалифицираните ще го обясни както трябва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е мястото,където ще питам и аз защото имам същият проблем,но при мен нищо не е отпоено и шумът е съвсем слаб но когато хвана струните или др метална част шуменето спира. :godbless:

защо така ?:cheers:

(със единични адаптери съм (ако въобще има значение)) :cheers:

 

 

мерси предварително :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е мястото,където ще питам и аз защото имам същият проблем,но при мен нищо не е отпоено и шумът е съвсем слаб но когато хвана струните или др метална част шуменето спира. :virtuoz:

защо така ?:)

(със единични адаптери съм (ако въобще има значение)) :D

 

 

мерси предварително :hello:

абсолютно има значение - при теб нещата са наред - така си шуми

свиквай

за другия приятел - дай си кубето на майстор - заедно с китара

може да има проблем - може и да няма - така не става ясно

но като не разбираш недей да пипаш сам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

пичове искамд а питам нещо  ако може некой да помогне ...

По разкази на очевидци е трудно да се каже "запои зеления кабел там и всичко ще е наред". Най-добре щракни една снимка и я постни тук.

Предположения:

Ако кондензаторите (цилиндърчета" БМТ-2 0,047 мкф +- 10 % ю400В) са разпоени няма ти работи потенциуметъра за тона, но от това не се мре още по-малко има шум.

 

Шумът си е нормален. Всички метални части са (или поне би трябвало да бъдат) свързани към екранировката на китарата (ако има такава) респективно екранировката на кабела с който свързваш китарата с усилвателя - т.е. към масата на усилвателя. Теоретично потенцяла на шасито на усилвателя и на металните части на китарата трябва да е един и същ, но ... както и да е без подробности - като пуснеш китарата има разни смущения - като пипнеш която и да е метална част с тялото си "обираш" смущенията. Даже ако забелязваш има разлика дали ще пипнеш само с върха на пръста струните или с цяла ръка. С това трябва да свикнеш. Особено си личи като скочиш на дистъра.

 

Би трябвало повече да се притесняваш, ако шума не спира когато пипнеш някоя от металните части. Това значи, че не е запоена за "нулата" и става антена за разни смущения.

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е мястото,където ще питам и аз защото имам същият проблем,но при мен нищо не е отпоено и шумът е съвсем слаб но когато хвана струните или др метална част шуменето спира. :virtuoz:

защо така ?:)

(със единични адаптери съм (ако въобще има значение)) :D

 

 

мерси предварително :hello:

абе човек - погледни мнението на колегата алекси лаихо - написал е защо така става. слепи ли сте, какви сте вече не мога да разбера............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема за свистенето наи често се появява там където има студена споика а при теб направо са се отпоили....и мисле че когато се допрре там където му е мястото кондензатора се зарежда и после при разреждането явно не прави контакт....по аз така разсъждавам....па мои и да греша.....ако искаш питаи Никифена тои е доста навътре :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:virtuoz::D:D;);):):):D mnogo ме забавлявате :)

значи - студената спокйа представлява спойка, направена при ниска температура на калая или пък когато той е истивал някой е мръднал спойката. не съм чул още да има свистене заради студена спокйа ;) а тоза за кондензатора - еми то да не е тахан халва бе!!!! или се е разпоил или не се е разпоил :) аз лично съм изкормил всякакви ткаива лайна от китарата си. само волуме пот-а съм оставил да бачка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя кондензатор трябва да е от ООВ демек отрицателна обратна връзка и ако е от такава с разпояването му тя се разпада и е възможно да се получи такъв ефект :ph34r: .Тъй, че намери от къде е разпоен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има обратна връзка в китарата. Пич- защо не снимаш китарата с отворен капак, и не отбележиш коя е разпоената жица. Така ще е най-лесно да ти помогнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ви кажа че при мен не е нормално това свистене за което ви говорех поради простата причина че то е по силно дори и от звука на китарата когато свиря..?????

е тва ако е нормално..????

обаче когато намаля всички високи от кубето или дистера ми--и адаптера е усилен почти до минимума му(колкото да се чува) и тва свистене го няма ама тона е мноооо глух...

според мен нещо сигорно адаптерите са ми шибани--не знам кой ги е намотавал ..ама единия се чува доста по бассов от другия по принцип хахах...

абе явно китарата си ми е пръчка...

а тези кондензатори дет казвах--те са 3--и са свурзани помейдуси...а въре под капака на китарата се вийдат само трите потенциометара-клиучето за адаптерите--и буксата дет влиза кабела на китарата...--и не виждам къде може да са били тия потенциометри.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам кой ги е намотавал ..ама единия се чува доста по бассов от другия по принцип хахах...

еми ти кво искаш? ако трябваше да се чуват еднакво защо щяха да слагат по 2 или 3 адаптера???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.