Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да експортитам MIDI в .wav


Recommended Posts

Значи имам си някакво MIDI - нагласено със звуци и т.н. Обаче искам не да го пусна да свири, а аз да записвам, а направо да го експортирам в .wav. Става ли номера с някоя програмка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С която и да е :)

 

Избираш в операционната система Volume Control Properties. Избираш Options, Properties, Adjust volume For -> Recording;

След това избираш Select под Wave Out MIX.

 

(забележителното в случая е, че е твърде възможно нещата в твоята операционна система да се наричат по друг начин :headbang:, така че дай малко повече инфо - какво имаш)

 

Връщаш се в програмката, отваряш МИДИ файла. На аудио трака се избира Рекорд и като вход избираш саунд картата ти (всъщност ако ти е по напредничава саунд картата и с повече входове, ще има малко повече гърч). Пускаш да записва софтуера и готово.

Тва е със стандартен sequencer.

Аз съм със съвсем обикновена звукова карта на лаптопа, Сонар 3 и Win2k и схемата бачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това ми е твърде ясно :headbang:

 

Искам да питам за ДРУГ начин - директно да се получи wav файл, без да се записва ръчно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"'бали му лелята" ...

Тва ми върши работа - тва използвам - още повече, че sequencer-ите имат и други екстри при тази операция.

Другата "програмка" освен от стандартната саунд банка на картата ти или на операционната система други звуци не може да изкара в аудио, което освен ако картата ти не е доста добра и позволява потребителя да си зарежда звуците, ще резултира в доста прецакан звук, разположен на 10MB за min при 16 бита/44.1КХц wav, вместо на 30КБ например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе яко ми е досадно, като триаа да си направя метрономен трак на някое от нашите парчета, дето темпото и/или размерността се сменят по 10 пъти.

 

А да знаете случайно програмка, с която мога да си генерирам click-track в wav файл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ясно че със сампли :)

Мисълта на колегата доколкото схващам е да не цъка мидита и после да си ги записва в софтуера и след това експортва, а директно да си ги цъка в някакъв софтуер, които да ги експортва в WAV.

 

За целта обаче най-елементарното решение е ФрутиЛупс. Директно в "Степ Сикуенсъра" нацъкваш каквото ти трябва и после експортваш в УАВ директно (или МП3).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, прочете ми мисълта :) Тамън тва е целта :)

 

Аз на FL не съм му фен, ама ще го пробвам тва. Някой ако има други идеи, да не се стеснява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Решението е просто

 

Намираш Кубасе СХ 2.035

 

след тва започваш да бачкаш изцяло там

И всички миди сaунди могат да бъдат VST instruments

 

Demek ti si pishesh midi no se prosvorvat ot audio negineto

na programata i ot tova sledva che moje da da desh export i cqlata ti musika

nezvisimo dali ima audio i miidi trakoe se exportva v aduio!

mnogo otdavna se raboti po tozi nachin!!!

 

S virtualn iisntrumenti

ima drum piana celii softwarni sinttezatori!!!!!

 

eto tuk ima vsicko info ne crakove :headbang:

 

www.kvr-vst.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.