Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се определя добрият китарист


Mephistopheles

Recommended Posts

Между "терминологията" добър китарист и добър музикант има няколко стотин светлинни години разлика :greenball: - каквато е разликата например между добър кранист и добър човек :wacko:

 

Инструмента реално няма значение - има значение колко широк е мирогледа на артиста, и колко голямо е неговото сърце ...

Всичко останало е второстепенно и чисто технически аспект (който за мен например отдавна няма определящо значение и не полагам особено усилие и не влагам много време в него).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Между "терминологията" добър китарист и добър музикант има няколко стотин светлинни години разлика

 

... при цялото ми уважение към теб, Данчо, но според мен за да бъдеш добър инструменталист (независимо дали китарист, пианист, цигулар и т.н.) трябва да бъдеш добър музикант. Това според мен е основата, на която стъпваш за да бъдеш добър инструменталист. Иначе дали свириш бързо илил бавно, чисто или не особено чисто не е най-определящото. Като пример бих дал Хендрикс - нито свири бързо, нито особено чисто, но цял свят го знае и има защо :metalist:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, екзистенциалната исина е, че добрия китарист се определя по дължината на ноктите на краката.

 

Ако говорим, пък за тийнейджърите, най-добрия китарист със сигурност е този, който свири на най-черния Ибанец с 4 флойд-роуза.

 

Също така, добър китарист е този, на който му е жал да убие хлебарка.

 

Чудя се защо ли някой извади тази тема от преди години, за да продължим да даваме едни и същи, или подобни мнения по нея(понеже едва ли някой се заема да я прочете цялата, преди да пише коментар).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрият китарист трябва да е творец !

Т.е. да е идеен (преди всичко), а също така и да знае как да вади приятния, чист тон.

 

А за бързината - Примерно китариста на Dying Fetus свири доста бързо, но кой е по-известен и запомнен като велик китарист - той или Ерик Клептън. :metalist:  

 

Въобще, жалко е, и то много, да чуваш хора да казват "Блаа, тоя не може да свири 32тинки в темпо 200, не може да прави ultra-fast-sweep-picking, значи е смешник"

Солата на групи като Pink Floyd и Led Zeppelin може да не шашват с невероятна бързина, но пък за сметка на това са измислени гениално и остават в съзнанието за дълго.

 

Малмстийн може да прави колкото си иска бърз тапинг и там нататък, но е далеч от тази идейност, която прави от обикновеният музикант творец. Наивно е да го слагат наред с такива хора като Хендрикс и Джими Пейдж, които промениха света на музиката...

На пълно споделям това мнение.

Това мнение просто ми доказва колко е относително това "добър"... Всеки разбира (или поне повечето) нещо различно. Например аз не харесвам солата на Цепелин и Флойд, ама никак. Обаче Малмстийн ми е любимец. И просто няма как да не спомена един китарист, който е върл почитател на Малмстийн и това личи и в музиката му - става дума за Лука Турили. Той ми е ол-тайм фаворита! Няма същата техника като на Малмстийн, но се изявява и като чудесен композитор, а солата му са изключително мелодични, с класически привкус (като тези на Малмстийн)...

Заслугите на Пейдж, Хендрикс... няма смисъл да говорим за тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между "терминологията" добър китарист и добър музикант има няколко стотин светлинни години разлика

 

... при цялото ми уважение към теб, Данчо, но според мен за да бъдеш добър инструменталист (независимо дали китарист, пианист, цигулар и т.н.) трябва да бъдеш добър музикант. Това според мен е основата, на която стъпваш за да бъдеш добър инструменталист. Иначе дали свириш бързо илил бавно, чисто или не особено чисто не е най-определящото. Като пример бих дал Хендрикс - нито свири бързо, нито особено чисто, но цял свят го знае и има защо :metalist:.

 

Каква е разликата между музикант и инструменталист ? Тези кадето само вадят парчета и вечер ги свирят, и през живота си два последователни тона не са измислили какви се водят ? Питам щот нещо не мога да открия къде е разликата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тези, които", а "тези където" не ги знам к'во правят.

 

Да позволим на темата да потъне, за да не повтаряме мненията от първите страници, а? Че гледам се повтарят...

(освен че повтарят тези 309841234 от други теми със същия обект на разъждения).

 

П.П опа...то някой мод вече я затворил докато съм писал :metalist:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.