Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се определя добрият китарист


Mephistopheles

Recommended Posts

Аз лично съдя дали даден китарист е добър(условно казано) по тоноизвличането, артикулацията, фразировката (тва е особенно важно ако е фрезист по професия :roll:). Все неща които зависят от доброто познаване на инструмента.

Ако те кефи, е добър. Ако не те кефи, е добър за някого другиго :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добрият китарист става задължително в 7.30h и си ляга в 20.30h ,'щото трябва да почива-нали цял ден твори:rolleyes:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олееееее...

Значи тук сме кой от кой по-лаици! :think:

Повечето от форума (включае и мен) лягаме към обяд, а истинското ни свирене започва след полунощ! (когато на следващия ден нямаме някаква важна немузикална задача!) :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен добрия китарист не се определя по това колко бързо свири и какви сола свири (сигурно защото сам далеч от тази музика "със солата" и не харесвам солови китаристи). Разбира се не отричам солото като цяло, но сам по - скоро фен на изчистени и прости сола (тип Red Hot). Разбира добрия китарист трябва да свири чисто и вярно, да свири с хубав саунд (нещо, което също прави добро впечатление) и не напоследно място да има свежи идеи и да мисли гъзарски рифове, коите да въздействат на фората. Често ако чуеш такъв китарист да си свири вкъщи може да не ти направи кой знае какво впечатление, но ако го чуеш на сцена в комбинация с добри басист и барабанист можеш да си кажеш че е страхотен!!! Според мен най - важното е да свириш (правиш) готина музика, която тебе те кефи, дори и да не си кой знае какъв "техничар", защото в крайна сметка музиката е изкуство и не може да става дума за глупави надпревари кой е по бърз и т.н.

тва от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото в крайна сметка музиката е изкуство и не може да става дума за глупави надпревари кой е по бърз
мисли гъзарски рифове, коите да въздействат на хората

100 процента верно,но може и да не са "гъзарски",а просто въздействащи по някакъв на4ин..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото в крайна сметка музиката е изкуство и не може да става дума за глупави надпревари кой е по бърз
мисли гъзарски рифове, коите да въздействат на хората

100 процента верно,но може и да не са "гъзарски",а просто въздействащи по някакъв на4ин..

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(тип Red Hot).

John Frusciante rulez! :godbless::godbless::D

Имаш ли соловите му албуми?!!

Там има доста добри песни, но понякога, особено в по-ранните му неща си личи брутално, че е друсан! Обаче пак става добре, някво олигофренично и в същото време доста душевно богато :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там има доста добри песни, но понякога, особено в по-ранните му неща си личи брутално, че е друсан!

"Your pussy is glued to a building on fire!" :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно много неща казахте,без очи останах докато изчета всички мнения,но затова и влязох в темата,де.Та по същество:

 

Добрият музикант изобщо е като добрият любовник(важи и за двата пола ;) ) :

 

 

1)Дава сърцето,душата и не не последно място-тялото си.

2)Има техниката,но не ти я навира в очите.

3)Има чувство за ритъм,но не клати все по часовник(тик-так,разбирайте ги тия неща и в двата варианта).

4)Знае кога да вкара малка пауза,за подсилване на очакваната кулминация.

5)Динамичен е.

6)Кара го предимно на вдъхновение.

7)Драматичен е.

8)Вечно импровозира(и когато не е нужно-пак).

9)Романтичен е.

10)Когато от две седмици нищо не му се получава се "взима в ръце" :D .

11)Всеки следващ инструмент му е "до гроб".До следващия.

12)От неговия инструмент по-хубав няма(не и когато е наблизо и може да те чуе-после какви мизерии ще ти сервира...).

13)Дава си последните стотинки за ремонт,поддръжка и глезотийки около горния.

14)Вечно иска още и още(кой не иска да е инструментче в такива ръчички,а? :pray: )

15)Гали го нежно в началото,а към края се разбеснява необяснимо-неудържимо(еха-а-а-а...)

16)Гледа колкото и да е пиян,да не го забравя по спирките-"Да ми го пипа някакъв с мазните си ръчища!НЕ!"

17)Обича да практикува пред публика.

18)Никога не хваща инструмента с мръсни ръце.

19)Първата си гениална идея за деня споделя с него-заспали са заедно-умора,брате...

20)Много-много не дава да го барат други хора.

21)Прекланя се пред стоновете,които сам изтръгва от него :godbless:

22)Има "запазена марка" с инструмента си.

23)Почти е сигурен,че последният го обича...Но не се главозамайва от идеята...

24)Винаги го мести внимателно-да не се ожули,горкото...

25)Обича овациите в края-заслужил си ги е!!! :happy:

 

 

P.S.:Шега,шега,ама я се замислете не е ли така!!!

 

P.P.S.:Който не е разбрал :blink: в случая-"инструмент"="любим човек"

:godbless::happy::headbang::godbless:

 

хахахахах :) ROCKS !

 

p.s. звучи малко като "искам за коледа" :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там има доста добри песни, но понякога, особено в по-ранните му неща си личи брутално, че е друсан!

"Your pussy is glued to a building on fire!" :godbless:

"The world's no bigger than the balls you suck" :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно за мен добрият китарист не се усеща в албум или дори в записан лайв, добрият китарист трябва да ти въздейства дирктно.Мога да кажа че най талантливите български китаристи които познавам са Васко и Дарин от Монтана , както и Налбантов , тва са хора които слушайки техните изпълнения на живо и срвнявйки ги с всичко друго което си чул звучат на светлинни години пред другите.Такива според мен могат да се нарекат добри ..... на метър разояние от теб да ти поокажат свят , за който не си предполагал че съществува дори .........Много ми се иска моите двама съграждани също да постнат някое свое творение тук ... сигурен съм че има какво да се чуе от тях .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, но този фактор е прекалено субективен, и няма как да го сложим в някакви рамки в тази тема. а може би няма и смисъл да се опитваме. на различните хора им харесват различни неща. на мен пък изброените не ми допадат, свирят наистина страхотно, но просто аз харесвам други неща. музиката е изкуство и точно затова е прекрасно че харесваме различни течения от нея, иначе ако всички слушахме и свирехме едни и същи неща щеше да е доста скучно а и щеше да се изчерпи доста бързо потенциала. затова всеки да си слуша квото го кефи и :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.