Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се определя добрият китарист


Mephistopheles

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

za men dobriat kitarist ne se opredelia po nekvi pravila, vij ako govorim za akademichnost - moje da ima tochno opredeleni neshta koito da se gledat (kakto se kaza - burzina, chistota na zvukoizvlichane i t.n.)... az prosto si slusham muzikata i niakoi me kefi, drug - ne. kato tzialo obicham horata s interesna fraza, niama nujda da sa burzi i tehnichni, vupreki che poniakoga tova te kara da se usmihnesh. Wes Montgomery zapochna da sviri na 20 godini, nikoga ne e sviril s pero, nikoga ne e bil burz, no i do momenta si ostava moje bi nai-vliatelnia kitarist otkum jazz fraza. taka che momcheta , nikoga ne e kusno ;]]]]]]]]]]]]

kato tzialo mi haresvat samo niakolko kitarista - Wes Montgomery, Pat Metheny, Dave Manley, Barney Kessel, Laurindo Almeida, Joe Pass... i mai sa tova kato tzialo :]]]]]]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за добрия китарист не знам, обаче знам безсмислените теми по форумите по какво се познават :)

 

Дайте за нещо съществено да си говориме:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво предлагаш? Как да не си оплитаме пръстите като прайме арпежи, или нещо подобно ?! Нали за'тва е форум - за да се говори за всичко :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за добрия китарист не знам, обаче знам безсмислените теми по форумите по какво се познават :)

 

 Дайте за нещо съществено да си говориме:)

 

Като модератор призовавам за толерантност във форума. За един тъпо - за друг остро. Ако на някой не му харесва дадена тема нека просто да не пише в нея :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

znachi vsichki neshta koito prochetoh po temata sa mnogo verni i mnogo neverni!

predi dosta vreme kogato biah po mlad :lol::)

uchiteliat mi po kitara mi kaza -nai vagnoto e da si inteligenten kitarist !

i moiata tzel e da ti pomogna da stanesh!kakvo e opredelenieto za inteligenten kitarist!!? za vseki e razlichno zavisi koi kaum kakvo se stremi !no obchto vzeto nai vagnoto za vseki muzikant e da moge da inprovizira da moge da se vpishe navsiakude (da ne se ogranichava stilovo -ne kazvam che triabva da sviri shtialo o neshtialo )da useshta muzikata i rityma tova e mnogo vagno ama mnogo - 3 godini raboteh v repititzionna !idvali sa kakvi li ne muzikanti !! moga da kaga che ako ne umeesh da "CHUVASH" obshto vzeto vsichko ostanalo e vypros na gelanie i rabota !

idvali sa naistina mnogo dobri kitaristi idvali sa vsiakakvi !izvagda momcheto tehnika :shock: ei tyka ooooooooooooo lele!

zasvirva super napravil si zvuka - ima pochti vsichki tehnicheski umenia

no - zasvirvat grypata momcheto izpuska edna dve noti polovin takt i krai ot tam na tatyk zabravi za sluchaia mehanichno zauchavane na parche

ne useshtash li pulsatziata neumeesh li da reagirash da SLUSHASH ostanalite prosto si za nikude

tova e ot men :D) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edinstvenia muzikant koito me e vpechtlil s naistina strahotni muzikalni umenia i mislene e edin ne mnogo izvesten barabanist na nebezizvestna bulgarska banda - s koito imah udovolstvieto da da rabotia -i moga da kaga che tosi chovek e naistina inteligenten muzikant strahoten barabanist a za kitarnite mu umenia niama da spomenavam vyobshte!ta iskam da kaga che na purvo miasto triabva da si na_majka_ti natyra da useshtash - posle vsichko ostanalo e rabota i rabota i rabota i rabota! i gelanie !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ужасно много неща казахте,без очи останах докато изчета всички мнения,но затова и влязох в темата,де.Та по същество:

 

Добрият музикант изобщо е като добрият любовник(важи и за двата пола ;) ) :

 

 

1)Дава сърцето,душата и не не последно място-тялото си.

2)Има техниката,но не ти я навира в очите.

3)Има чувство за ритъм,но не клати все по часовник(тик-так,разбирайте ги тия неща и в двата варианта).

4)Знае кога да вкара малка пауза,за подсилване на очакваната кулминация.

5)Динамичен е.

6)Кара го предимно на вдъхновение.

7)Драматичен е.

8)Вечно импровозира(и когато не е нужно-пак).

9)Романтичен е.

10)Когато от две седмици нищо не му се получава се "взима в ръце" :D .

11)Всеки следващ инструмент му е "до гроб".До следващия.

12)От неговия инструмент по-хубав няма(не и когато е наблизо и може да те чуе-после какви мизерии ще ти сервира...).

13)Дава си последните стотинки за ремонт,поддръжка и глезотийки около горния.

14)Вечно иска още и още(кой не иска да е инструментче в такива ръчички,а? :) )

15)Гали го нежно в началото,а към края се разбеснява необяснимо-неудържимо(еха-а-а-а...)

16)Гледа колкото и да е пиян,да не го забравя по спирките-"Да ми го пипа някакъв с мазните си ръчища!НЕ!"

17)Обича да практикува пред публика.

18)Никога не хваща инструмента с мръсни ръце.

19)Първата си гениална идея за деня споделя с него-заспали са заедно-умора,брате...

20)Много-много не дава да го барат други хора.

21)Прекланя се пред стоновете,които сам изтръгва от него :)

22)Има "запазена марка" с инструмента си.

23)Почти е сигурен,че последният го обича...Но не се главозамайва от идеята...

24)Винаги го мести внимателно-да не се ожули,горкото...

25)Обича овациите в края-заслужил си ги е!!! :)

 

 

P.S.:Шега,шега,ама я се замислете не е ли така!!!

 

P.P.S.:Който не е разбрал :headbang: в случая-"инструмент"="любим човек"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен със сигурно може да изключим номер 2: Нямам техниката и колкото и да се старая, винаги се набива на очи :)

 

Иначе моята китара си е моят живот ! :guitar: Грижа се за нея и тя за мен :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Znaete li koj e dobur kitarist. Wsushtnost purwo da spomena che nikade ne sum wijdal tolkowa zawist i supernichestwo, kolkoto w "bransha" na kitaristite.

Oniq tolkowa dobur, toq za nishto ne stawal.

Za men dobur kitarist e toq deto obicha instrumenta si i se kefi da swiri, bez da goni nqkakwi kriterii za kachestwo, izmisleni ot neznam koj si.

Mevdu drugoto takuw chowek nqma kak da ne stana dobur :)

evala za tova mnenie!!! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно много неща казахте,без очи останах докато изчета всички мнения,но затова и влязох в темата,де.Та по същество:

 

Добрият музикант изобщо е като добрият любовник(важи и за двата пола ;) ) :

 

 

1)Дава сърцето,душата и не не последно място-тялото си.

2)Има техниката,но не ти я навира в очите.

3)Има чувство за ритъм,но не клати все по часовник(тик-так,разбирайте ги тия неща и в двата варианта).

4)Знае кога да вкара малка пауза,за подсилване на очакваната кулминация.

5)Динамичен е.

6)Кара го предимно на вдъхновение.

7)Драматичен е.

8)Вечно импровозира(и когато не е нужно-пак).

9)Романтичен е.

10)Когато от две седмици нищо не му се получава се "взима в ръце" ;) .

11)Всеки следващ инструмент му е "до гроб".До следващия.

12)От неговия инструмент по-хубав няма(не и когато е наблизо и може да те чуе-после какви мизерии ще ти сервира...).

13)Дава си последните стотинки за ремонт,поддръжка и глезотийки около горния.

14)Вечно иска още и още(кой не иска да е инструментче в такива ръчички,а? ;) )

15)Гали го нежно в началото,а към края се разбеснява необяснимо-неудържимо(еха-а-а-а...)

16)Гледа колкото и да е пиян,да не го забравя по спирките-"Да ми го пипа някакъв с мазните си ръчища!НЕ!"

17)Обича да практикува пред публика.

18)Никога не хваща инструмента с мръсни ръце.

19)Първата си гениална идея за деня споделя с него-заспали са заедно-умора,брате...

20)Много-много не дава да го барат други хора.

21)Прекланя се пред стоновете,които сам изтръгва от него ;)

22)Има "запазена марка" с инструмента си.

23)Почти е сигурен,че последният го обича...Но не се главозамайва от идеята...

24)Винаги го мести внимателно-да не се ожули,горкото...

25)Обича овациите в края-заслужил си ги е!!! ;)

 

 

P.S.:Шега,шега,ама я се замислете не е ли така!!!

 

P.P.S.:Който не е разбрал :lol: в случая-"инструмент"="любим човек"

26. Когато свири в група и в нотите му пише C6, той свири Am :D:D

Шегичка! Но ВЯРНА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.