Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се определя добрият китарист


Mephistopheles

Recommended Posts

Добрият китарист трябва да е творец !

Т.е. да е идеен (преди всичко), а също така и да знае как да вади приятния, чист тон.

 

А за бързината - Примерно китариста на Dying Fetus свири доста бързо, но кой е по-известен и запомнен като велик китарист - той или Ерик Клептън. :)  

 

Въобще, жалко е, и то много, да чуваш хора да казват "Блаа, тоя не може да свири 32тинки в темпо 200, не може да прави ultra-fast-sweep-picking, значи е смешник"

Солата на групи като Pink Floyd и Led Zeppelin може да не шашват с невероятна бързина, но пък за сметка на това са измислени гениално и остават в съзнанието за дълго.

 

Малмстийн може да прави колкото си иска бърз тапинг и там нататък, но е далеч от тази идейност, която прави от обикновеният музикант творец. Наивно е да го слагат наред с такива хора като Хендрикс и Джими Пейдж, които промениха света на музиката...

 

Това мнение просто ми доказва колко е относително това "добър"... Всеки разбира (или поне повечето) нещо различно. Например аз не харесвам солата на Цепелин и Флойд, ама никак. Обаче Малмстийн ми е любимец. И просто няма как да не спомена един китарист, който е върл почитател на Малмстийн и това личи и в музиката му - става дума за Лука Турили. Той ми е ол-тайм фаворита! Няма същата техника като на Малмстийн, но се изявява и като чудесен композитор, а солата му са изключително мелодични, с класически привкус (като тези на Малмстийн)...

Заслугите на Пейдж, Хендрикс... няма смисъл да говорим за тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е нали за това е форума - за среща на различни мнения и различни вкусове :D

 

Но аз пак заставам зад думите си - по-важно е да имаш идеята за нещо, отколкото да можеш да свириш супер бързи и сложни неща (макар че не мога да не оценя и това)

 

Много харесвам, да речем, Джо Сатриани. За мен той е перфектната комбинация от идейност и умопомрачителна музикантщина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, ние обсъждаме :)

 

Идейност+техничност е най-добрата комбинация за мен.

И има още нещо... колкото и тъпо да прозвучи, според мен добрият музикант (респективно китарист) трябва да е и добър човек. Мразя имиджа на изпаднал наркоман и т.н. Защото добрият китарист оказва влияние на много хора, или поне така се предполага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не звучи тъпо, но тогава Хендрикс далеч не е от добрите китаристи :)

 

И аз доста повече харесвам китаристите, които освен музикални виртуози са и свестни и съвсем нормални хора (такива според мен са си Джон Петручи, Стив Вай, Джо Сатриани и доста други от величията).

Да речем Слаш свиреше пред своите фенове винаги с цигара в уста и живота му в славните години на Гънс енд Роузис бе щедро изпълнен с пороци и скандали, свързани с тях :roll:

Това определено не му харесвам, но като чуя солата на Estranged и му прощавам всичко :D В крайна сметка, щом го видиш с какво чувство ги изпълнява - ами просто не може да е лош човек ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрия китарист е китариста който може да подлуди 100 чвека на веднъж :)Няма значение какво свири и къде пр покожение че може да накара хората да го слушат. Т;ва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя имиджа на изпаднал наркоман и т.н.

 

И кво му е лошото да си изпаднал наркоман :twisted: 8)

Пък и това няма нищо общо с това какъв китарист си.

 

П.П. Не, не съм се засегнал :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mi az naprimer ne sym dobar kitarist :), ne swirq tehni4no - vliuben sym w lamerskoto drop-6, akordi swirq samo s bare, ne swirq gram sola, ne swirq mnogo 4uzhdi pesni, imam ednotipen metod na swirene i wypreki wsi4ko towa vinagi gledam na swireneto kato na neshto koeto mi dostawq udowolstwie. Mozheh da hodq na uroci mozheh da si wzema 0.9 wmesto 0.52/0.11 i da swirq sola za da me so4at horata i da kazwat "skiite toq kwi ludi zhici bi4i" ili pyk da hwana kuharkata i da swalqm madami s baladi ot sapuneni seriali no nqmashe da me kefi. Tezhki rifowe mi se swirqt - towa i prawq osobeno kato sym nastroen ot 6-ta A hehe ama sega karam na C 4e basista mnogo mu idwa :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко, яко ;)

И аз много се кефя на рифове при ниско настроени китари. Като чуя At the Gates или Nile направо откачам !! :)

Само дето не свиря в групи (с едно малко изключение, и то е от време на време :o ) и само рифове да праскам вкъщи ми писва бързо. Затова обичам и искам да свиря най-различни неща, от Death до Joe Satriani и джаз и блус...

 

П.С. Между другото, и по-леки групи като Type O Negative свирят с доста ниска настройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angermeans, не разбрах, Сатриани ли свириш :o. Че дай д аидвам при тебе малко на уроци ;) белким и аз хвана нещо негово. Аз съм слухар и посмъртно немога да докарам някое от по-"завъртяните" сола на Сатриани, а като му видях нотите се побърках :). Нищо, евала ти, че си успял да направиш нещо негово !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Много ясно, че свиря само от по-лесните му неща, ако за 2 години свирене свирех Сатриани след още 8-9 години щяха да ми предложат да си застраховам ръцете за няколко милиончета :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не свиря в групи (с едно малко изключение, и то е от време на време :o ) и само рифове да праскам вкъщи ми писва бързо.

Ako ti se otdade vyzmozhnost ne q izpuskaj, swireneto w grupa principno mozhe da byde prekrasno izhiwqwane oshte si spomnqm pyrwite 2 repeticii :love: po4ti nishto smisleno ne se polu4awashe no beshe strahotno a sega imame da swirim pesni da izmislqme nowi da se podgotwqme za koncert ..neshto kato RPG hehehe m/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме почнали с оф топика, аре юруш :)

И ние с едни приятели се събирахме да свирим в едно мазе.

И от цялата дъндания всеки си свиреше това, което знае... Само For Whom The Bell Tolls на Металика прозвуча в иди дойди завършен вид, защото всички я знаеха :o

Извод: Като се събират хора да свирят, трябва предварително да се уговорят, какво точно смятат да правят... и без алкохол ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.