Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за саунд карта


Wiched

Recommended Posts

Ситуацията е следната:

 

Имам смесител Yamaha MG 10/2 и Shure Beta 58A. В момента ползвам вградената саунд карта, но искам да взема някоя, която да използва целия "потенциал" на "техниката ми" :D

Препоръчайте ми някоя саунд карта до 100лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UCA202_P0484_FrontPerspective_XL.jpg

това е най евтиното възможно......50-60-70 лв, според зависи. Някъде имах такова по шкафовете. Но, не очаквай чудеса, просто е по-добро от вградена звукова карта.

пиши на ЛС ако имаш интерес.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С трици маймуни не се хващат, затова се огледай и за нещо от този род http://www.steinberg.net/en/products/hardware/ci_series.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M-Audio PCI, втора ръка от еБей. Няма микрофонен вход, ама... През миксера. Имал съм 2496 с такова MG10 и беше 6!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, това което колегата VSTi е дал като съвет е единственото (НОВО) под 100 лева което се намира на българския пазар. Дори M-Audio (които уж се водят по-достъпен клас) започват от около 200 кинта и нагоре. За втора ръка и онлайн нямам мнение. Иначе и аз лично бих ти препоръчал M-Audio Audiophile 2496 - нова струва около 190 лева (зависи от къде я взимаш). Такава PCI карта съм ползвал няколко години, много съм доволен и мисля че е много добра за цената си. Мик вход няма, но ти така или иначе имаш пулт. Иначе Behringer-а който колегата е предложил, е с доста по-голям шум...което е нормално де - при тази цена не можеш да очакваш кой знае какво...

Редактирано от master_gamgee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с М-аудио фаст трак про - 2 канална карта с възможност за фантомно захранване за кондензаторни микрофони...

 

общо взето всичко което може да те изведе извън 16 бит-овия звук ти върши работа. Няма голямо значение освен ако не търсиш в картата определени функции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз използвам M-Audio Audiophile 2496 и до момента не съм имал никакви грижи с нея. Отнасяй тази от обявата че до 100лв наистина трудно ще намериш нещо по-добро ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко повече от половин година шитнах две такива за по 90 лева на двама съфорумци, след като дълго време на 110-120 никой не ги взе и сега ме е яд, щото в ибей англия вече на старо вървят по 50 лири, а не по 17-30... ;)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, за да не отварям нова тема, искам тука да попитам, един от колегите по-горе спомена за Steinberg... разгледах и си харесах една оферта, да ми кажете - става ли, не става ли... има ли по-добро за тези пари или нещо по-евтино за същата конфигурация (слушалки, микрофон и карта) Става въпрос за домашни записи, отделно ще взема и смесителен пулт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.