Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с продукт на Line 6


Synyster Gates

Recommended Posts

Здраве желая. Та, от около 2-3 седмици имам Line 6 GX POD Farm. Предполагам знаете за какво говоря, картата е страхотна, голям избор от звуци, настройки и тем подобни... имам пробрел от няколко дена обаче. Започна да пръщи брутално... първо си помислих че е от кабела(жаковете) и за това го смених, но нямаше разлика. След това смених абсолютно всички настройки на софтуера и също нямаше разлика, дори го преинсталирах.. помислих че е от картата, за това я дадах на един приятел със същото устройство и при него нямаше никакъв проблем. Всичко това ме накланя на мисълта, че или е от китарата или е това, че съм с лаптоп .. Моля, който има някаква идея да я сподели, мислех да изчистя жака на китарата, но незнам с какво.. Много благодаря :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си настройките на хардуера. По-точно АСИО драйвера на Лайн 6 . За по-точен отговор трябва повече информация. Какъв е лаптопа и с какви програми работиш . Каква ти е латенцията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е на HP, Intel Core 2 DUO @2.10GHz 2.10GHz

RAM 3,00 GB

32-bit

SoundMAX Integrated Digital HD Audio .. за саунд картата незнам точно..

Скоро мисля да преинсталирам Уин-а, а утре ще проверя китарата..

 

Кажи ми нещо повече за тези АСИО настройки, аз работя само с софтуерната програма (POD Farm)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш Под фарм , вляво натискаш на миксе , и после в дясно Driver console.

 

Там има един слайдер отдоло , местиш го надясно докато спре да пука. Ако не става само с това там кадето пише буфер , даваш по-голямо число и готово.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не. И по двата начина пробвах.. Току що записах един семпъл, ако искаш да го пратя, за да чуеш горе доло.. Незнам защо чак сега се сетих, но изключих кабела към китарата и продължава да бръмчи, следователно не е от китарата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свирил в компютър (или когато свирех на компютър дори не знаех, че трябва да се натискат праговете :) ), но я пробвай да изключиш зарядното, може и да се получи. ;)

 

P.S. A7X forever. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар да е малко далечно, съм имал подобен проблем с безконечно пукане, известно време всичко е чук, после почва да пука на умряло постоянно. При мен преинсталация на Уина спаси положението, НО преди това бих препоръчал наистина да си видиш настройките на АСИОто, както aitapeapea предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел из темите за някакъв аудио интерфейс, който се смущавал от работата на уайърлеса и от там се получавало пращене. Не помня обаче дори в кой раздел и каква марка беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за wireless-а.

В доста системи прави сериозни пуканки ( поради особености на драйвера) и е хубаво да се спира при работа с ASIO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свирил в компютър (или когато свирех на компютър дори не знаех, че трябва да се натискат праговете :D ), но я пробвай да изключиш зарядното, може и да се получи. ;)

 

P.S. A7X forever. :)

 

И аз това се досетих и го пробвах, но нямаше разлика..

Благодаря ти. :)

 

Макар да е малко далечно, съм имал подобен проблем с безконечно пукане, известно време всичко е чук, после почва да пука на умряло постоянно. При мен преинсталация на Уина спаси положението, НО преди това бих препоръчал наистина да си видиш настройките на АСИОто, както aitapeapea предлага.

 

И аз съм нна път да го преинсталирам.. другата седмица (Уин 7) АСИО-то ще го пробвам сега да видя какво ще направя. Благодаря ти. :)

 

Бях чел из темите за някакъв аудио интерфейс, който се смущавал от работата на уайърлеса и от там се получавало пращене. Не помня обаче дори в кой раздел и каква марка беше.
+1 за wireless-а.

В доста системи прави сериозни пуканки ( поради особености на драйвера) и е хубаво да се спира при работа с ASIO.

 

Току що изключих Уаярлес-а и пробвах, но пак няма разлика.. :?

 

Някой може ли да ми обясни по-подробно за тези АСИО настройки, ръчках ги сичките, но няма разлика..

 

Благодаря ви. :)

Редактирано от Synyster Gates
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% Съм сигурен че проблемът ти е кабел преди GX-a. 1% е варианта да имаш извънземни наоколо.

 

Смени кабела, ако не стане - отваряй китарата и с поялника докат спре.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% Съм сигурен че проблемът ти е кабел преди GX-a. 1% е варианта да имаш извънземни наоколо.

 

Смени кабела, ако не стане - отваряй китарата и с поялника докат спре.

 

Успех

 

Утре ще взема един Line 6 кабел от един приятел който съм си заплюл попринцип и ще видя как е, но не е китарата защото я взех да свириме с един познати с тяхни кабели и ампове..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.