Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет при избор на двоен педал ;)


Recommended Posts

Колеги - ако имате възможност - просто отивате в магaзина на Корг в кв. Стрелбище в София и си взимате новата ТАМА Speed Cobra.

Редактирано от niacin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти има. Чувам добри отзиви за новия Мапекс

http://www.musicworld.bg/bg/m_1980000/i_27...ex_P1000TW.html

Редактирано от joto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка след две седмици проучване,пробване и дълъг размисъл,не можах да избера между Сонор-а и Гибралтар-а.Кобра-та и Демон-а ми дойдоха малко над възможностите,от Ямахите нищо не ми допадна истински,затова си купих на единствената ми възможност:

Това:

dw5002td3.jpg

 

Малко скъпо удоволствие,но според мен си струваше всяко едно евро :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сменил съм 4 двойни педала до сега и няколко единични.Това, което е определящо за мен при тях , ако е евтин модел в рамките на 4-500 лв е изработката.От каква сплав и дали въобще от метал са направени частите ,които са изложени най - много на напрежение и задължително да е с цели степенки.А именно : Където се захваща бийтъра за остта с лагерите,ролките на пружините, гайките, които застопоряват пружините.При модели на СТАГГ и някои евтини модели на ТАМА и Пърл, тези части са от пластмаса.Ако искаш да имаш вечен педал : Tama Iron Cobra, Pearl Eliminator и всичко от този клас нагоре.При Тама HP серията, например: Хубав педал, лесен и удобен за настройване, но и при него има проблем с ролките на пружините и пластмасовите ограничители на петата.За една година интензивно използване се износват.Същото мога да кажа и за Пърл от този клас, но при Пърл има друг проблем, който при ТАМА може да се разреши, като махнеш болта, който е на петата и да смениш пластмасата и премахнеш луфта, а при Пърл....е нит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния пост,колега,наистина е много полезен :( ,но от близо две седмици съм щастлив собственик на DW-то на горната снимка...и мисля че направих правилния избор.Благодаря още веднъж :thumbs_up:

Поздрави

Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да ти е честито и със здраве и живот + огромно щастие и удоволствие да го ползваш!!! Ама това Кипър не е държава, а кожодерница!!! Моята Кобра дойде преди 4 години от Щатите купена там по нета за 300 долара, а ти говориш днес за някакви над 400 евро за модел от не знам си кога... Това Кипър не е добро място за пазаруване... Да беше дошъл до тук и да си вземеш каквото ти трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.