Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет при избор на двоен педал ;)


Recommended Posts

Най-после реших да си купя качествен двоен педал,НО доста ми е трудно да реша точно такъв.Спрял съм се на следните модели,и ако някой може да сподели впечатления и препоръки ще съм много благодарен :hysterical:

 

Gibraltar Intruder (като единствено този видях ''на живо'' в тукашния МюзикСтор)

Линк...

 

Sonor DP472R

Линк...

 

DW 7002 PT

Линк...

 

Поздрави

Дидо

Редактирано от EX-FLAMES
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за гибралтара. На мен ми харесват като изработка, визия и функционалност. Сонора е много по-семпъл, но с фабричните настройки е много удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългата база на Сонора ти дава уникално предимство при техниката пръсти-пета,другата алтернатива с дълга база е Аксис,където паричките са

малииииииииииии,ужас и безумие.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,мерси за мненията,ама....сега съм в егати филма.Май ще се наложи да придумам кипъреца да разопакова останалите два кардана и да ги пробвам всичките на място,ама като им знам манталитета :rockon:Все пак благодаря!!!

Поздрави

Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те Gibraltar Avenger. Един модел под Intruder-a е, но е много по-лек и бърз. На чувство се доближава до Аксиса ми. Ако нещо се случи с моя педал (да чукам на дърво), ще си взема такъв.

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина не видях Avenger за съжаление,но от друга страна точно лек и бърз двоен педал ми трябва.Сякаш все повече се навивам за Гибралтар-а,но нещото което ме притеснява е,че е флекси тайп,а не чейн драйв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не останах с впечатлението, че Интрудера е лек и бърз, точно обратното. Авенджъра е друга история, както каза Дани, но аз бих те посъветвал от трите за DW-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден пробвах към шест кардана (3те от тях бяха точно тези , та $#@^$ съвпадението) и от 6те кардана останах с впечатление че DW 7000 ми пасна най-добре на краката ми, и е бърз и удебен , за това трябва да пробваш преди да поръчаш или съответно да купиш , например ,втория който ми пасна беше един Мапекс той беше за по малко пари и в момента идва от САЩ насам , така че по хубаво първо пробвай. :)

 

 

 

 

 

Поздрави от The Slyng !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих отново,с решението да си взема Гибралтара....С 1000 зора убедих кипъреца(продавача,де) да ги пробвам и трите....но не ми харесаха,Dw-то наистина не е лош...но някак си не останах очарован от него като цяло.Мисля да отида и до магазините на Yamaha и Pearl,но не сам запознат с тяхните продукти,по-специално при двойните педали в средния ценови клас.Някой да сподели впечатления за двойни педали на тези марки :)

Поздрави

Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай , ти си ! Pearl 0 DEMON, или гледай за някой Аксис те са много добри , незнам за най - добри , та един колега беше споменал че Тама , Пърл и DW правят войни по форумите , от сорта на този е по - добър , оо вижте излезе новият модел и така ... Пробването му е чалъма !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поздрави и яко дръминг !

The Slyng :metalist:

 

Та хайде като си земеш кардан да черпиш по някое :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Pearl всичките им серии са доста добри и доста бързи. Гледай за педали, които нямат много широка конструкция и много тежки степенки. Дебелината на оста при лагерите също е от значние според личните ми наблюдения... колкото по-тънка и с по-малки лагери, толкова повече бързина. Пробвай най-евтините Сонори (същото се отнася за Avengera)... елементарни педали, но доста по-добре ми идват от към контрол и скорост сравнени със скъпите серии на DW или TAMA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземеш да вземеш една Iron Cobra и да спреш да се чудиш?! Или имаш нещо против TAMA, макар аз да съм маниак на Sonor... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tama-та отпада поради причина от три цифрички - 448 евро :offtopic-001: Pearl Demon също - 639 евро :) ..поне ми останаха 20-на минутки свирене на него - и нямам никакви думи ...просто това е кардана !!!! Но да се върнем към реалноста,в събота ми предстои тежкия избор : Сонор-a или Гибралтар-а,DW-то също отпада,купиха го :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.