Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукът на Металика в няколко лесни стъпки


KeRRANGKid

Recommended Posts

Преди да продължим, приемам, че боравенето с DAW и VST plug-ins за симулиране на усилватели и кабинети не представлява новост за вас. Иначе ще е нужно да се ограмотите - тук във форума, или в google.com

 

1) Теглите тази амп симулация

 

2) Теглите този импулс

 

3) Във вашия DAW зареждате ампа, и след него импулса. Ампа оставяте с всички настройки на 12 часа.

 

4) Master, master!

 

Никога преди не съм се доближавал толкова до звука на Металика, затова си и позволих да пусна такава тема. При мен резултатът е наистина страховит! За любопитните - хватката е в импулса. Създал го е един пич чийто ник не помня, но поства редовно в guitarampmodelling форума. Та пичът си играе да вади определени честоти от любимите си песни и от тях да компилира собствени импулси. Понякога се получава, понякога не точно, но в случая с Металика директно хващате на баницата мекото! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече начинаещите няма да има нужда да питат какво да правят, за да звучат като Кърк Хамет :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за Кърк Хамет е най-лесно... wah педал, заучавате му солата, след това не ги упражнявате години наред и излизате на сцена пред 80 000.. и ето го звука на Кърк Хамет :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KeFIR

 

Mix на 100, gain на както прецениш, Line поне на 30% (така правя аз).

 

LeCab също е добър, и имаше един дето си има и вграден браузър за импулси, ама не си го спомням :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Архива ти е развален, пробвах го от няколко машини...Може ли да го качиш тук като прикачен файл без да го архивираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е!Сега го пробвах с готов wav,направо си е класен чейна,и не само за металика!Да живеят free плъгините!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asen93, dll файлът го хвърляш във vst-директорията на своят DAW(Cubase, Reaper, ProTools etc.), след което го зареждаш чрез съответния DAW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпросният "архив" го преименовате от .zip на .wav...не знам що за глупост се е получила при ъплоуда.

 

И друго - може да си ползвате VST Host програмката ако не ви се слага DAW.

 

И трето - http://www.guitarampmodeling.com/viewtopic...461&start=0 още такива импулси с вариращо качество (в смисъл, че може да не ви звукнат от раз като групата).

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре след като заредя .dll файла със VST Host как да заредя и .wav файла и какъв е смисала от него аз и само като заредя длл файла ми тръгва ефекта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.wav файла зареждаш с друг ефект - http://www.hitsquad.com/smm/programs/keFIR/

 

Mix на 100, gain на както прецениш, Line поне на 30% (така правя аз).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.