Jump to content
Българският форум за музиканти

KeRRANGKid

Звукът на Металика в няколко лесни стъпки

Recommended Posts

Преди да продължим, приемам, че боравенето с DAW и VST plug-ins за симулиране на усилватели и кабинети не представлява новост за вас. Иначе ще е нужно да се ограмотите - тук във форума, или в google.com

1) Теглите тази амп симулация

2) Теглите този импулс

3) Във вашия DAW зареждате ампа, и след него импулса. Ампа оставяте с всички настройки на 12 часа.

4) Master, master!

Никога преди не съм се доближавал толкова до звука на Металика, затова си и позволих да пусна такава тема. При мен резултатът е наистина страховит! За любопитните - хватката е в импулса. Създал го е един пич чийто ник не помня, но поства редовно в guitarampmodelling форума. Та пичът си играе да вади определени честоти от любимите си песни и от тях да компилира собствени импулси. Понякога се получава, понякога не точно, но в случая с Металика директно хващате на баницата мекото! :hysterical:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега вече начинаещите няма да има нужда да питат какво да правят, за да звучат като Кърк Хамет :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за Кърк Хамет е най-лесно... wah педал, заучавате му солата, след това не ги упражнявате години наред и излизате на сцена пред 80 000.. и ето го звука на Кърк Хамет :thumbs_up:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв плъгин използваш за зареждане на импулсите? Че аз имам някакъв, ама не ми вдъхва доверие...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KeFIR

Mix на 100, gain на както прецениш, Line поне на 30% (така правя аз).

LeCab също е добър, и имаше един дето си има и вграден браузър за импулси, ама не си го спомням :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли имам проблем със архива на импулса...отварям архива и в него няма нищо...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импулса е едно .wav-че - просто го зареждаш в лоудъра си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Архива ти е развален, пробвах го от няколко машини...Може ли да го качиш тук като прикачен файл без да го архивираш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^да и при мен така стана и кажи с какво зареждаш .dll файла благодаря предварително за отговора :girl_cray2:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е!Сега го пробвах с готов wav,направо си е класен чейна,и не само за металика!Да живеят free плъгините!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asen93, dll файлът го хвърляш във vst-директорията на своят DAW(Cubase, Reaper, ProTools etc.), след което го зареждаш чрез съответния DAW.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи въпросният "архив" го преименовате от .zip на .wav...не знам що за глупост се е получила при ъплоуда.

И друго - може да си ползвате VST Host програмката ако не ви се слага DAW.

И трето - http://www.guitarampmodeling.com/viewtopic...461&start=0 още такива импулси с вариращо качество (в смисъл, че може да не ви звукнат от раз като групата).

Редактирано от KeRRANGKid

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре след като заредя .dll файла със VST Host как да заредя и .wav файла и какъв е смисала от него аз и само като заредя длл файла ми тръгва ефекта ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.wav файла зареждаш с друг ефект - http://www.hitsquad.com/smm/programs/keFIR/

Mix на 100, gain на както прецениш, Line поне на 30% (така правя аз).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой записа ли нещо да видим как звучи :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.