Jump to content
Българският форум за музиканти

Операция на Sr505


Recommended Posts

Ами значи проблема е, че като свиря прав грифа ми идва малко ниско и докато свиря лявата ми ръка се измаря да го държа. В момента обмислям да разпробия нова дупка за завинтване на strap button, която да е на 6-7 см. по-високо от оригиналната (както е на басовете Spector) за да се измести центъра на тежестта и главата да се вдигне по-високо. Та въпроса ми е някой от вас правил ли е нещо подобно и евентуално някой съвет да дадете...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става ясно точно какъв е проблема. Ако басът ти е ниско, просто си скъси колана. Ако е с нарушен баланс на тежестта, т.е. грифът натежава (не си спомням да съм забелязал такова нещо при SR) вече има други начини, но преместване на задното копче за колана най-вероятно няма да промени нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер добре са балансирани Ibanez SR. Не си играй да дупчиш и разваляш инструмента. Нагласи си колана МАХ удобно (седнал и прав да ти стои еднакво) и свиквай после. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впредвид да стане нещо като

456746.jpg

иначе поне за мене грифът ми идва много водоравно и искам да се повдигне главата.

Редактирано от Sahmmy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A на какво надморско равнище е баса когато свириш на него? Тоест - както и Baby Thomas предположи - нали не свириш с баса под та****те? Защото и аз за SR сериите не съм чувал да имат проблеми с баланса. Особено с този тънък гриф и малка глава?! Иначе съм свирил на бас с neck dive (така се казва, когато грифа е по-тежък и тегли надолу) и си е наказание. Обаче номера с копчето и аз не мисля, че ще помогне. Постни една снимка как свириш :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емм попринцип тей го държа, че като си пусна ръката свободно надолу дланта ми да е върху потенциометрите. Не ми е под та#@%!те ама и неща да го вдигам малко над носа си, че да си чупа дясната китка. Просто пръстите ми са сравнително къси и да стигам 5та струна спокойно грифа трябва да е по-издигнат апа ако го държа не мога бързо да си движа лявата ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впредвид да стане нещо като

456746.jpg

иначе поне за мене грифът ми идва много водоравно и искам да се повдигне главата.

 

 

Мислам дека тоа нема да ти помогне. Јас имав една гитара со која што имав ист таков проблем, вратот си влечеше надолу, веројатно бидејќи потежок од телото, не знам. Гитарата имаше две копчиња на долниот дел исто како на снимката погоре, и јас пак обратно од тебе, сметав дека ќе го решам проблемот ако ставам само едно во средината како кај повеќето гитари. Така и сторив, меѓутоа не се сеќавам дали имаше некакво подобрување, бидејќи беше одамна, а и набргу потоа ја продадов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стария ми SR506 му бях сменил джиджавката на 10-15 см по-нагоре, щото и аз свирех с него нисичко и ми падаше грифа.Нямаше очаквания резултат, но беше мааалко по-добре.В комбинация с широк колан обаче хавата стана.Нищо сложно няма в операцията - просто избери подходящ номер бургия и гледай да не оплескаш ъгъла на пробиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^...най-после нещо. Можеш ли евентуално да покажеш къде си го пробивал ти? Апа иначе на 505 грифа е по-лекичък от на 506, тей че би трябвало резултата да е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как - продадох го отдавна на колегата от форума anadem, басиста на SUB ZERO FARM.Ето профила му, ако искаш го помоли за съдействие... http://forum.muzikant.org/index.php?showuser=40

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес го напрайх филма... Много съм доволен. И страп лок сложих и сега е перфектно. Остаех си и оригиналния бутон дето е, че де е да има една празна дупка там и така си го направих, че прав като свиря да ми е добре и като седна сменям на по-долното, и пак си е стабилно прилепнал по мене колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.