Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Мнения относно сравнение на "големите" в Ibanez

• Please log in to reply
43 отговора на тази тема

#31 preIbanez

preIbanez

preIbanez

• Members
  • PipPipPipPip
  • 889 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez

Публикувано 12 октомври 2010 - 11:07

...аз моята я взех с ясното съзнание че ще и сменям адаптерите с ЕМГ ...обаче като я поразсвирих стоковите ми харесаха достатъчно че да зарежа тези идея...сега съм си с тях и китарата се представя екстра...обаче уточнявам че аз свиря винаги с драйв...и за чисто не знам как би се получило...
www.eufobia.com
Публикувано изображение
1. IBANEZ RGА 427Z DSH Prestige 2. SCHECTER HellRaiser C-7fr BCH 3. MESA Dual Rectifier
4. Marshall 1960 AV 5. T.C.electronic G-Major2 6. AKG WMS 40 PRO flexx 7. Behringer FCB 1010

#32 Bobolin

Bobolin

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 302 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 14 октомври 2010 - 21:32

Само за информация, утре слагам процесора в раницата и отивам към магазина за саунд тестове. Когато се прибера шанса да съм духовно на върха на щастието и финансово почти на дъното е много голям. :greenangel:

#33 Bobolin

Bobolin

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 302 Мнения:

Публикувано 15 октомври 2010 - 14:28

Дилемата е приключена и вече съм щастлив собственик на така желаната китара. Надявам се няма да ви отегча с кратка фотосесия от събитията:

Още с влизането фаворита бе посочен с пръст ;)
Публикувано изображение

Пробвам RG4570Z
Вълшебен инструмент!
Публикувано изображение

Пробвам RGT320
Лакираният от задната страна гриф бе минус за мен, понеже силно ме дразни ръката ми при леко овлажняване да образува сцепление с лака, докато свиря.
Публикувано изображение

Пробвам RGA420Z
Убийствена визия и прекрасен по-различен звук, идващ в случая от активните адаптери.
Публикувано изображение

Пробвам JEM7V
Легендарен модел, но не и "моя".
Публикувано изображение

Пробвам S5470
Неописуем комфорт при свирене. Силно олекотено тяло.
Публикувано изображение

Всички от пробваните от мен китари ми бяха изключително комфортни и мисля, че е трудно да се каже, че някоя е по-добра от друга. Всичките бяха водещи модели в класовете си и качеството на инструментите бе безкомпромисно. Може би RGA420Z ме впечатли с една идея повече, но звука на RG4570Z беше нещото, което не остави място за съмнение с коя точно китара ще си тръгна.

В края на крайщата новата ми придобивка е RG4570Z.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Искам най-сърдечно да благодаря на всички, отзовали се с коментаи на питането ми в темата! :D

Този пост е редактиран от Bobolin: 15 октомври 2010 - 14:40

#34 EAmechaniX

EAmechaniX

Ламератор

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3442 Мнения:
  • Инструмент:Гаечен

Публикувано 15 октомври 2010 - 14:42

Честито! ;)

#35 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 15 октомври 2010 - 14:47

Честито!
Със здраве да го ползваш!
Много добре си направил, че има снимков материал. Хвала.
Този магазин е истински рай!

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#36 gueorgues

gueorgues

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 338 Мнения:

Публикувано 15 октомври 2010 - 15:01

Честито. Много красива китара. Със здраве да я ползваш. Относно снимките - не си досадил изобщо даже много добра идея.
Както казват в гибсънския форум - "pics or it didn't happen" (снимки или не се е случило) ;)
PRS McCarty Korina with 57/08s
Gibson SG Standard HC with BKP MQ set
Handmade Classical Flamenco guitar
BOSS pedal board filled with junk, and other stuff

#37 preIbanez

preIbanez

preIbanez

• Members
  • PipPipPipPip
  • 889 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez

Публикувано 15 октомври 2010 - 21:28

...със здраве да си я ползваш и да я поцепиш от свирене... :hysterical:
www.eufobia.com
Публикувано изображение
1. IBANEZ RGА 427Z DSH Prestige 2. SCHECTER HellRaiser C-7fr BCH 3. MESA Dual Rectifier
4. Marshall 1960 AV 5. T.C.electronic G-Major2 6. AKG WMS 40 PRO flexx 7. Behringer FCB 1010

#38 LanceLink

LanceLink

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 98 Мнения:

Публикувано 17 октомври 2010 - 12:25

Честито, след като си успял да ги пробваш всичките е ясно коя е била наистина твоята китара.

Кой е този магазин? Ако не е позволено в темата, моля на ЛС. Благодаря!

#39 Bobolin

Bobolin

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 302 Мнения:

Публикувано 17 октомври 2010 - 12:57

Благодаря на всички най-сърдечно за пожеланията! :rolleyes:

@LanceLink, магазина е Music Center Ikonomov тук в София - т.е. официалният вносител на Ibanez за България.

#40 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 18 октомври 2010 - 00:31

Честито, сигурен съм че се радваш много на качествения инструмент.
Приятно свирене!

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#41 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 26 октомври 2010 - 16:30

Незнам защо леко остава в страни S серията... Лично на мен ми е любима още от тийнейджър (когато още се казваше Сейбър). (Единственото което не ми допада при тях е много тънкия гриф.)
Незнам за вас, но аз не понасям новите ZR тремоло системи. Ако ще е Ибанес с флойд, то тогава най-добре едж тремоло.
Колкото до модела на Сатриани, споменат по-горе, радиуса не е 250ммпо целия фретборд, а е компаунд, демек при нута е 250мм или около 10", a в другия край е към 14" (дано не бъркам инчовете). Това създава невероятен комфорт и помага при бендове (може да вдигнете струната колкото искате без тя да бъде заглушена опирайки се в предните прагове след, като вече е минала "билото" на грифа).

Този пост е редактиран от Kalmar: 26 октомври 2010 - 16:38

#42 EAmechaniX

EAmechaniX

Ламератор

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3442 Мнения:
  • Инструмент:Гаечен

Публикувано 27 октомври 2010 - 11:20

Не знам защо леко остава в страни S серията... Лично на мен ми е любима още от тийнейджър (когато още се казваше Сейбър).

Лично за мен, поради спецификата на тялото, проблема в тези китари е, че леко се завърта в посока лицето при свирене прав и се налага сериозно да се смени постановката. Китката прави по-голяма чупка. Абе леко са неудобни в това отношение, заради заоблените краища на тялото. ...или трябва да се свали от колана прекалено ниско, но пак става неудобно...

#43 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 29 октомври 2010 - 09:04

Хммм... Аз основно свиря с страт китари, които са доста различни по форма и размери с Saber-a ми, но не съм се сблъсквал с подобни проблеми. Освен че ми е много комфортна и резонира страхотно (моята е 87-ма година) не ме принуждава да променям нищо в постановката си. Но хора, постановки и вкусове всякакви. :music336:
Аз например не се кефя хич на новите от S серията. Всичко което съм пробвал до момента ме разочарова.

#44 niki_jem

niki_jem

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 218 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2010 - 13:54

То всичко ново от IBANEZ разочарова.

guitars: SUHR Guthrie Govan set neck, SUHR Custom Standard,SUHR Custom modern 7, Suhr Custom Modern cocobolo neck- petrucci style , Tom Anderson Custom Drop Top, Ibanez RG 8420ZD, VIGIER EXCALIBUR Custom
amp: CORNFORD MK2, BOGNER Ecstasy Head, Mesa Boogie Mark V
cab: BOGNER 4X12 Vintage 30, CARVIN Legacy 2x12
pedalboard: BB Xotic preamp, Ibanez TS9DX Keeley Mod, Cmatmods Brownie, Wah Wah Fulltone Clyde Deluxe, T-REX Replica delay, ISP Decimator G string, Arion SCH-1 chorus
cables: Planet Waves

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни